Search icon

Google Pixel 7a to kompaktowy telefon, ale z wyższej półki wyżej niż poprzedni model

09.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Google Pixel 7a to kompaktowy telefon, ale z wyższej półki wyżej niż poprzedni model
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W poprzednich generacjach smartfona amerykańskiego producenta Google, odmianę z dopiskiem „a” charakteryzowała nieco okrojona specyfikacja oraz niższa cena. Najnowsze doniesienia mówią jednak o tym, że Pixel 7a może wcale nie być tani. Po premierze Google Pixel 7 i 7 Pro czekamy na wejście na rynek nieco skromniejszego, choć wcale nie skromnego modelu.

Specyfikacja Google Pixel 7a

Producenci smartfonów często stosują takie rozwiązanie. Po premierze flagowego modelu do oferty trafia sporo tańsza odmiana. W zależności od podejścia konkretnej marki z „oryginałem” łączy ją więcej lub mniej podzespołów, zwykle jednak jedynie podobna nazwa i nawiązania stylistyczne. W przypadku taniego Pixela najczęściej mogliśmy jednak liczyć na całkiem udane smartfony, które nie odbiegały znacznie od podstawowej wersji. Pixel 7a powinien kontynuować ten trend, niestety w związku z tym będzie też dość drogi.

Google Pixel 7a posiada ten sam procesor, co model podstawowy: Google Tensor G2.

Inne podzespoły również przywodzą na myśl flagowy model. Pixel 7a ma posiadać szybkie ładowanie, także bezprzewodowe (ładowanie indukcyjne oraz zwrotne ze sporą mocą). Tak jak w poprzednikach, tańszy wariant smartfona Google będzie miał bardzo dobry aparat, w tym przypadku potrójny.

Rodzina Google Pixel 7 powiększy się o model Pixel 7a

Aparat główny posiada ten sam sensor, co podstawowy Google Pixel 6 – matrycę Samsung GN1 50 MP. Drugi obiektyw to szeroki kąt 64 MP z matrycą Sony IMX712. Wisienką na torcie ma być teleobiektyw 13 MP, także z matrycą Sony. Takie obiektywy to gwarancja wysokiej jakości zdjęć, także w gorszych warunkach oświetleniowych.

Cena Pixel 7a – nie będzie tani, bo… jest bardzo dobry

Tańsza odmiana Google Pixel 7a może posiadać obudowę z wysokiej jakości materiałów, być może połączenia ceramiki i szkła. Ekran w tym modelu z pewnością będzie prezentował rewelacyjną jakość dzięki matrycy OLED. Wiele mówi się o tym, że przekątna ekranu może wynosić 6,1″. Byłaby to dobra wiadomość dla zwolenników niewielkich smartfonów z mocną specyfikacją. Wtedy mówilibyśmy po prostu o mniejszej odmianie smartfona. W smartfonie z pewnością znajdą się też głośniki stereo i wszystkie nowoczesne systemy łączności. Ma to oczywiście wpływ na cenę.

Google Pixel 7a nie jest tani, ponieważ nie został mocno okrojony w stosunku do podstawowej odmiany flagowca.

Google Pixel 6a - poprzednik Pixel 7a
Google Pixel 6a – poprzednik.

Przy takich parametrach cena urządzenia raczej nie spadnie poniżej 2500 złotych. O ile w przypadku poprzednika mogliśmy więc mówić o niezłym średniaku, najnowszy Pixel 7a będzie klasyfikowany raczej jako pełnoprawny flagowiec. Może być więc konkurentem dla takich urządzeń, jak Samsung Galaxy S22FE, czy podstawowy model Xiaomi 13.

Według nieoficjalnych zapowiedzi premiera Pixela 7a odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2022 roku.

nano google news

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.