Search icon

“For All Mankind” z 5 sezonem i spin-offem. Podróż w przyszłość i za żelazną kurtynę

18.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“For All Mankind” z 5 sezonem i spin-offem. Podróż w przyszłość i za żelazną kurtynę
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Fani “For All Mankind” mają swój szczęśliwy czas. Apple TV+, będące domem dla produkcji, nie tylko zapowiedziało powstanie 5. sezonu serialu, ale również jego spin-offa – “Star City”. Co już wiadomo na temat tytułu?

For All Mankind z 5 sezonem i spin-offem Star City

“For All Mankind” to świetnie przyjęta, oryginalna seria Apple TV+, która doczekała się właśnie wznowienia na 5. sezon. Serial osadzono w alternatywnej rzeczywistości, w której Związek Radziecki wyprzedza Stany Zjednoczone w wyścigu kosmicznym i jako pierwszy przeprowadza z sukcesem misję lądowania człowieka na Księżycu.

W czwartej odsłonie serialu akcja przeniosła się do pełnego napięć, nowego tysiąclecia, w którym program kosmiczny skupił się na przechwytywaniu i wydobywaniu niezwykle cennych, bogatych w minerały asteroid, mogących zmienić przyszłość zarówno Ziemi, jak i Marsa. 

Jej kontynuacja pozostaje na ten moment niemałą tajemnicą. Znacznie więcej wiemy za to o nadchodzącym spin-offie serialu – “Star City”. 

O czym opowie Star City – spin-off For All Mankind?

“Star City” opisywane jest jako: 

Solidne rozszerzenie uniwersum »For All Mankind« […]; trzymający w napięciu, paranoiczny thriller, który zabiera nas z powrotem do kluczowego momentu w alternatywnej historii opowiadania o wyścigu kosmicznym – kiedy Związek Radziecki stał się pierwszym państwem, które wysłało człowieka na Księżyc. Tym razem jednak odkrywamy historię zza żelaznej kurtyny, pokazując życie kosmonautów, inżynierów i oficerów wywiadu zaangażowanych w radziecki program kosmiczny oraz ryzyko, jakie wszyscy podejmowali, aby popchnąć ludzkość do przodu. 

Twórcy serialu nie kryją ekscytacji na to, co ma nadejść. Jak zdradzają koproducenci wykonawczy Ben Nedivi i Matt Wolpert (stojący też za oryginalną serią):

Nasza fascynacja sowieckim programem kosmicznym rosła z każdym sezonem »For All Mankind«. Im więcej dowiadywaliśmy się o tym tajemniczym mieście w lasach pod Moskwą, w którym pracowali i mieszkali radzieccy kosmonauci i inżynierowie, tym bardziej chcieliśmy opowiedzieć historię po drugiej stronie wyścigu kosmicznego. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani możliwością dalszego tworzenia alternatywnego uniwersum historii »For All Mankind« wraz z naszymi partnerami z Apple i Sony.

Do ekipy twórców dołączył również związany z pierwowzorem Ronald D. Moore. Wszystko wskazuje więc na to, że produkcję czeka nieuchronny sukces. 

Pamiętaj, że przy zakupie iPhone dostajesz darmowy dostęp do Apple TV+

Źródło: Apple TV+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.