Zapowiedź CMF Phone (1) – tańszej alternatywy dla smartfonów Nothing

21.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 minuty
Zapowiedź CMF Phone (1) – tańszej alternatywy dla smartfonów Nothing
Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nothing Phone (1) to pierwszy smartfon marki założonej przez Carla Pei. Był w przeszłości odpowiedzialny za start innej innowacyjnej marki: OnePlus. Obu producentów wiele łączy, choć OnePlus jest dziś częścią dużego koncernu. Startupowi Nothing idzie natomiast na tyle dobrze, że marka zdecydowała się stworzyć nie tylko kolejne urządzenia, ale też… kolejną markę. W ten sposób doczekaliśmy się pierwszej zapowiedzi smartfona CMF Phone (1).

Krótka historia marki CMF by Nothing

Dotychczas CMF produkowało akcesoria mobilne, między innymi:

  • Smartwatch CMF Watch Pro
  • Słuchawki CMF Buds
  • szybka ładowarka 65 W
  • słuchawki TWS CMF Buds Pro
CMF by Nothing Watch Pro

Obecnie czekamy na smartfon Nothing Phone (3). Zanim dojdzie do jego premiery, być może na rynek trafi jednak pierwszy model tańszej submarki. CMF Phone (1) wygląda nietuzinkowo, jednak jego specyfikacja przywodzi na myśl inny telefon.

CMF Phone (1) – specyfikacja i wygląd

Mówiąc wprost – CMF Phone (1) pod względem specyfikacji to niemalże klon Nothing Phone 2a. Mamy ten sam procesor, podobny ekran i aparat (choć tu tylko jeden). Sprawiłoby to, że CMF Phone (1) z pewnością nie byłby urządzeniem budżetowym, czy „tandetnym”, a w pełni funkcjonalnym. Mimo to model ten powinien być tańszy od Nothing Phone 2a, który ma całkiem atrakcyjną cen, wynoszącą około 1500 złotych za podstawową wersję z pamięcią 128 GB.

Największą różnicą między CMF Phone (1) a Nothing Phone 2a może być wygląd i obudowa.

Nie będzie charakterystycznego interfejsu graficznego Gyph, przezroczystej obudowy i świecących w efektowny sposób elementów. Nie oznacza to jednak, że CMF Phone (1) będzie nudnym urządzeniem, bez ciekawych rozwiązań. Jednym z nich ma być obudowa, w której tylny panel możemy zmieniać. Prawdopodobnie nie będzie to „klapka” dająca możliwość wymiany baterii przez użytkownika. Chodzi raczej o kwestię wizualną. Z drugiej strony, moglibyśmy wtedy potraktować tylny panel smartfona niczym case. Nie byłoby zapewne więc potrzeby dokładania akcesoryjnego dodatku, aby zmienić wygląd lub zapobiec uszkodzeniu obudowy. Rozwiązanie jest proste, słysząc o nim, dziwię się, że inni producenci nie wymyślili tego wcześniej.

CMF by Nothing Phone (1) dostanie procesor MediaTek Dimensity 7200. To ten sam układ, co w Nothing Phone 2a. Do tego mamy 8 GB RAM LPDDR4x i 128 lub 256 GB miejsca na dane. Pamięć UFS 2.2 nie jest najnowsza, ale jak najbardziej adekwatna do tej klasy urządzenia. Odpowiednio długi czas pracy na jednym łądowaniu (z mocą 33 W) powinna zapewnić bateria o pojemności 5000 mAh.

Nothing Phone 2a

Pojedynczy aparat fotograficzny nie musi być wadą CMF Phone (1)

Obecnie jesteśmy już przyzwyczajeni, że nawet niedrogie telefony mają kilka obiektywów aparatu. Niekiedy, szczególnie w budżetowych modelach, jest to jednak zabieg wizualny, a dodatkowe „oczka” właściwie nic nie dają. Przydatne są obiektywy szerokokątne oraz ze zbliżeniem optycznym. Skoro takich w CMF Phone (1) nie będzie, producent po prostu umieści z tyłu jeden aparat. Dzięki matrycy 50 MP i optycznej stabilizacji obiektywu z PDAF powinien być jednak całkiem dobry. Przednia kamerka ma natomiast 16 MP.

CMF Phone (1) ma ekran OLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Ma przekątną 6,67″, jak w bliźniaczym Nothing Phone 2a.

Spodziewamy się, że pierwszy smartfon nowej marki Nothing zadebiutuje w cenie 249 i 279 dolarów w zależności od wersji. W Polsce powinien kosztować sporo poniżej 1,500 złotych. Pozostaje więc mieć nadzieję, że smartfon w ogóle trafi do sprzedaży w Polsce. Planowana data premiery to lipiec 2024 roku. Na pewno głównym rynkiem odbiorców CMF by Nothing Phone (1) mają być Indie.

Telefony Nothing

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.