Apple Watch X – podsumowanie przecieków i plotek przed premierą

24.06.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Apple Watch X – podsumowanie przecieków i plotek przed premierą
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zapowiedź Apple Watch X – jakie nowości zobaczymy w jubileuszowym zegarki amerykańskiej marki? Aż trudno uwierzyć, ale od premiery pierwszego smartwatcha Apple mija już 10 lat! Sprawdźmy więc doniesienia na temat modelu oznaczonego literą X.

Zapowiedź Apple Watch X

Już sama nazwa Apple Watch X może wskazywać na to, że będzie prawdziwą rewolucją. To samo mogliśmy zresztą powiedzieć o iPhone X. Tam po raz pierwszy dostaliśmy zupełnie nowy wygląd, z ekranem wypełniającym niemal cały front i charakterystycznym notchem. Czy i Apple Watch X przyniesie równie istotne nowości? Wydaje się, że tak!

Apple Watch X ma uczcić 10-lecie premiery pierwszego Apple Watch. Tamten zegarek zadebiutował w 2014 roku, jednak na sklepowe półki trafił w 2015.

Pierwszą zmianą ma być nowy wariant z kopertą w rozmiarze 49 mm. Mniejszy dostanie natomiast kopertę 45 mm. Wydaje się, że nie będzie natomiast jeszcze mniejszego rozmiaru. Obecna generacja zegarków Apple ma natomiast kopertę 41 lub 45 mm. Sama konstrukcja będzie natomiast znacznie smuklejsza. Nie wiadomo, czy inny rozmiar i zmniejszenie grubości zegarka wpłyną na sposób mocowania pasków. Jeśli tak, posiadacze własnej kolekcji pasków będą niepocieszeni. Obecnie wszystkie generacje zegarków Apple mają bowiem ten sam system, paski można więc między nimi wymieniać. W sieci nie brakuje zresztą doniesień o nowym, magnetycznym sposobie przyczepiania paska do Apple Watch X. Zmiana powinna pozwolić na wspomnianą już redukcję grubości. Czy paski będą jednak kompatybilne z poprzednimi? Nie wiadomo.

Apple Watch X
Apple Watch X

Zmiana technologii wyświetlacza w Apple Watch X?

Obecnie zegarki Apple mają bardzo dobre ekrany OLED. Apple Watch X może natomiast po prostu zachwycić, jeśli producent wykorzysta w nim panel microLED. Dałoby to jeszcze lepszą jakość obrazu, przy tym taki ekran jest bardzo energooszczędny. Inne źródła donoszą z kolei o ulepszeniach w panelu LTPO OLED i adaptacyjnej częstotliwości odświeżania obrazu. Byłaby to mniejsza zmiana, choć również wpływająca korzystnie na czas pracy zegarka.

Apple Watch X pozwoli najpewniej nie tylko na monitorowanie takich parametrów, jak ciśnienie krwi, ale także zapisywanie ich w pewnego rodzaju dzienniku.

Wśród nowości może się pojawić funkcja wykrywania bezdechu sennego. Przełomową zmianą byłby natomiast pomiar glukozy we krwi. Jeśli udałoby się to zrobić bez konieczności sprawdzania próbki krwi, czyli nakłucia palca, zmianę doceniłyby miliony osób na całym świecie. Podobna funkcja może trafić do Samsunga Galaxy Watch 7 Ultra.

Apple Watch SE - funkcje zdrowotne
Apple Watch Series 9

Apple Watch X może przynieść jakąś nowość związaną z pomiarem tlenu we krwi. To pokłosie sporu z firmą Masimo, która pozwała Apple o użycie ich patentu. Obecnie w Stanach Zjednoczonych ta funkcja nie jest dostępna w zegarkach Series 9 i Watch Ultra 2.

Ostatnią kwestią pozostaje to, kiedy Apple Watch X mógłby zadebiutować. Niektóre informacje wskazują, że stanie się to dopiero w 2025 roku. Inne źródła mówią natomiast o premierze w okolicach września lub października 2024, razem z kolejną generacją smartfonów iPhone 16.

Zegarki Apple Watch

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.