Kwadratura koła, czyli jaki będzie ekran w Moto Watch 200? Co jeszcze wiadomo?

02.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Kwadratura koła, czyli jaki będzie ekran w Moto Watch 200? Co jeszcze wiadomo?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zastanawiasz się, czemu kolejni producenci smartfonów oferują opaski sportowe i smartwatche? To proste – widzą w tym niezły interes. Apple, Samsung, Xiaomi, Oppo i pozostałe firmy najczęściej mają już nie jeden, a kilka modeli takich urządzeń. Nie inaczej jest w przypadku Motoroli. Należąca do koncernu Lenovo marka całkiem niedawno wypuściła na rynek zegarek Moto Watch 100, a już wkrótce możemy się spodziewać kolejnego modelu. Motorola Moto Watch 200 jest plasowana wyżej od obecnie sprzedawanego zegarka.

Motorola Moto Watch 200

Pierwsze informacje na temat nowego zegarka sportowego Motoroli pojawiły się w serwisie FCC. W Internecie pojawiło się natomiast kilka renderów. Co prawda stworzył je leakster snoopytecha, jednak w przeszłości jego doniesienia wielokrotnie się sprawdzały. Największe zastanowienie wzbudza kształt zegarka. Ostatnie przecieki pokazują bowiem zegarek Moto Watch 200 z okrągłym wyświetlaczem. We wspomnianej wcześniej bazie danych, gdzie różne urządzenia trafiają do certyfikacji, zegarek miał kwadratową tarczę.

Możliwe, że wkrótce poznamy nie jeden, a dwa nowe modele smartwatcha Motoroli.

Motorola Moto Watch 200 ma być dość niedrogim zegarkiem. Powinien się jednak sprawdzić podczas wykonywania różnych aktywności fizycznych – zarówno spacerów, przebieżek w parku, czy bardziej zaawansowanych treningów. Dzięki licznym czujnikom (tętno spoczynkowe, akcelerometr, żyroskop, pomiar pulsu, natlenienie krwi) smartwatch może też monitorować sen, czy zbadać poziom stresu. Takie funkcje przydają się w codziennym życiu nawet osobom, które stronią od sportów.

Moto Watch 200 w bazie FCC
Motorola Moto Watch 200 w bazie FCC.

Obudowa Moto Watch 200 rzekomo zostanie uszczelniona do 50 metrów głębokości. Na pewno w zegarku znajdzie się łączność Bluetooth LE, prawdopodobnie także GPS. Łączność satelitarną znajdziemy bowiem już w tańszym modelu – Moto Watch 100.

Niestety, nie znamy jeszcze daty premiery, ani ceny sprzedaży Motoroli Moto Watch 200.

Motorola Moto Watch 100

Tańszy model Motoroli jest już dostępny w sprzedaży. Moto Watch 100 waży zaledwie 29 gramów, a sam producent podkreśla, że dzięki niskiej wadze sprawa się w codziennym użytkowaniu. Okrągły ekran TFT ma rozdzielczość 360 x 360 pikseli i przekątną 1,3″.

Zegarek Moto Watch 100 kosztuje około 110 Euro – 500 złotych.

W cenie około 500 złotych ciężko znaleźć smartwatch z GPS, a w taki moduł Motorola wyposażyła oferowany model.

Moto Watch 100
Motorola Moto Watch 100 (fot. producenta)

Zamontowana bateria pozwala nawet na 2 tygodnie pracy. Funkcjami zegarka można sterować ze smartfona przy użyciu aplikacji. Smartwatch ma system Moto Watch OS – pozwala na monitorowanie snu i poziomu stresu. Osoby aktywne mogą wybrać jedną z 26 aktywności fizycznych.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.