Zagłada domu Usherów: nowy horror na 1. zwiastunie. Kiedy premiera na Netflix?

27.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Zagłada domu Usherów: nowy horror na 1. zwiastunie. Kiedy premiera na Netflix?
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Mike Flanagan powraca na Netflixa z nowym serialem. Twórca “Nocnej mszy” i “Nawiedzonego domu na wzgórzu” poszerza swoją filmografię o tytuł “Zagłada domu Usherów”. Pierwszy zwiastun produkcji jest już dostępny. 

Zagłada domu Usherów – zwiastun serialu Flanagana na Netflix

Nowy serial w dorobku zawodowym Flanagana, podobnie jak jego poprzednicy, reprezentuje kino grozy. Podążając za jego oficjalnym opisem, podczas seansu poznacie makabryczną historię pewnego zamożnego rodzeństwa, prześladowanego przez własną przeszłość:

Inspirowany twórczością Edgara Allana Poego makabryczny serial Mike’a Flanagana (»Nawiedzony dom na wzgórzu«) opowiada historię bezlitosnego rodzeństwa, Rodericka i Madeline Usherów, którzy zbudowali imperium Fortunato Pharmaceuticals i cieszą się bogactwem, przywilejami i władzą. Jednak sekrety z przeszłości wypływają na światło dzienne, gdy dziedzice dynastii Usherów zaczynają ginąć z ręki tajemniczej kobiety, którą znali w młodości.

Pierwszy zwiastun horroru jest już dostępny i zapowiada naprawdę obiecujące widowisko dla widzów o mocnych nerwach:

Zagłada domu Usherów – obsada i twórcy 

W głównej roli wystąpił Bruce Greenwood, zastępując Franka Langellę. Na ekranie partnerują mu: Carla Gugino, Mary McDonnell, Carl Lumbly, Mark Hamill, Michael Trucco, T’Nia Miller, Paola Nuñez, Henry Thomas, Kyleigh Curran, Samantha Sloyan, Rahul Kohli, Kate Siegel, Sauriyan Sapkota, Zach Gilford, Willa Fitzgerald, Katie Parker, Malcolm Goodwin, Crystal Balint, Aya Furukawa, Daniel Jun, Matt Biedel, Ruth Codd, Annabeth Gish, Igby Rigney i Robert Longstreet.

Twórcą serii jest wspomniany już Mike Flanagan, który pełni również funkcję jej reżysera (obok Michaela Fimognariego) oraz producenta wykonawczego (wraz z Fimognarim, Trevorem Macym oraz Emmy Grinwis).

Kiedy premiera?

“Zagłada domu Usherów” trafi do biblioteki Netflixa już niebawem, 12 października.

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.