Zabójca: nowy film Davida Finchera na 1. zwiastunie. To może być hit tej jesieni

31.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Zabójca: nowy film Davida Finchera na 1. zwiastunie. To może być hit tej jesieni
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na Netflixa zmierza mocna propozycja filmowa od Davida Finchera – “Zabójca”. Serwis zaprezentował właśnie pierwszy zwiastun produkcji. Jest na co czekać? 

Zabójca – film Davida Finchera na 1. zwiastunie Netflixa

Katastrofalne pudło sprawia, że zabójca musi stoczyć walkę ze zleceniodawcami i z samym sobą w międzynarodowej obławie, w której — jak utrzymuje — nie ma nic osobistego

– czytamy w oficjalnym opisie nadchodzącej nowości filmowej Netflixa. Ta przedstawi Wam historię seryjnego mordercy (Michael Fassbender), który po latach w branży coraz mocniej konfliktuje się wewnętrznie. Na kryzysie moralnym jego zmartwienia jednak się nie kończą. 

“Zabójca” doczekał się już swojego 1. zwiastuna, w którym napięcie nie ustaje od początku aż po sam koniec: 

Zabójca – obsada i twórcy filmu Netflixa

Reżyserem filmu jest doceniony David Fincher, który na przestrzeni lat zdołał wykreować swój oryginalny styl twórczy. Znany jest m.in. z podnoszenia mrocznych, osadzonych w kontekstach psychologicznych wątków fabularnych, czego najlepszym przykładem są tytuły, takie jak “Podziemny krąg” czy “Siedem”, które znajdziecie w jego filmografii. Warto nadmienić, że nie jest to pierwsza współpraca Finchera z Netflixem, dla którego stworzył już wcześniej “Manka” i “Mindhuntera”.

Tym razem przyszło mu pracować ze scenariuszem autorstwa Andrew Kevina Walkera („Siedem”, „Osiem milimetrów”), który z kolei za punkt wyjścia obrał powieść graficzną Alexisa „Matza” Nolenta i Luca Jacamona o tym samym tytule. 

Gwiazdą produkcji jest Michael Fassbender, u boku którego wystąpili m.in.: Tilda Swinton, Kerry O’Malley, Charles Parnell, Sophie Charlotte i Arliss Howard. 

Kiedy premiera?

“Zabójca” na Netfliksie zadebiutuje 10 listopada tego roku. 

Źródło: Netflix 

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.