Search icon

Z aplikacją Vitay zatankujesz taniej na stacjach Orlenu do połowy września

01.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Z aplikacją Vitay zatankujesz taniej na stacjach Orlenu do połowy września
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że paliwo na stacjach benzynowych znacznie podrożało. W związku z tym wielu Polaków zaczęło szukać sposobów na to, jak zatankować taniej. W związku z tym ciekawą promocję utworzył Orlen. Już dziś możemy skorzystać ze zniżki wynoszącej 30 groszy na litrze. Jak działa promocja na paliwo w Orlen? Kto może skorzystać z tej zniżki?

Jak zatankować taniej na Orlenie?

Promocja na tańsze paliwo na Orlenie pozwala zatankować ze zniżką 30 groszy na litrze. Istnieją jednak pewne ograniczenia co do ilości tankowań i tego, jak dużo paliwa kupisz.

Możesz zatankować jednorazowo do 50 litrów paliwa ze zniżką 30 groszy na litrze.

Z promocji skorzystasz maksymalnie trzy razy w ciągu miesiąca. W praktyce oznacza to, że każdy z nas może zatankować 150 litrów paliwa miesięcznie. Po przekroczeniu tej sumy (lub gry tankujesz czwarty raz w danym miesiącu, lub gry tankujesz ponad 50 litrów za jednym razem) trzeba zapłacić normalną cenę za paliwo.

zniżka na paliwo Orlen w aplikacji Vitay

Kto może skorzystać z promocji na tanie paliwo Orlen?

Warto wiedzieć, że tańsze paliwo kupimy tylko, gdy wlejemy je bezpośrednio do baku naszego samochodu. Zniżka 30 groszy na litrze nie obowiązuje podczas wlewania benzyny lub ropy do kanistra lub jakiegoś rodzaju pojemnika.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć też na dodatkowe 10 groszy zniżki na każdym litrze. Dotyczy to analogicznych ilości i częstotliwości tankowania, jak w przypadku pierwotnej obniżki ceny paliwa.

Aplikacja Vitay – jak założyć?

Do skorzystania ze zniżki najlepiej jest pobrać aplikację Orlen Vitay dostępnej na telefony z Androidem oraz smarffony z iOS.

Następnie trzeba wyrobić kartę Vitay. W tym celu trzeba zarejestrować się w programie Vitay podając adres e-mail. W nowym oknie przeglądarki otworzy się formularz, w którym trzeba podać dane osobowe. Na wskazany adres mail wysłane zostanie potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem weryfikacyjnym.

Pozostało już jedynie zarejestrowanie nowej karty Vitay w aplikacji. Klikając w Zaloguj wystarczy podać dane z formularza zakładania karty (opisanego wyżej) i gotowe.

aplikacja orlen vitay

Jeśli ten sam e-mail widnieje w aplikacji Orlen Pay (ta pozwala m.in. płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze), system powiąże je ze sobą.

Można płynnie przejść z jednej aplikacji do drugiej, jednak do odebrania zniżki niezbędne jest pokazanie kuponu wygenerowanego w Orlen Vitay przy kasie (ewentualnie można pokazać plastikową kartę Vitay).

Kupon znajduje się w sekcji Kupony w dolnej części aplikacji. Po kliknięciu w nią należy wybrać „Aktywuj” i gotowe.

Jak skorzystać ze zniżki na tanie paliwo w Orlenie?

Paliwo ze zniżką 30 groszy na każdym litrze jest dostępne na stacjach Orlen. Choć są tu pewne ograniczenia ilościowe i tak z pewnością jest to niezła promocja. Aby skorzystać ze zniżki, musimy posiadać aplikację Vitay lub fizyczną (plastikową) kartę. Posiadacze karty Vitay (bez dodatkowej aplikacji) mogą jednak skorzystać z promocji dopiero od 1 lipca 2022 roku. Po ściągnięciu aplikacji można natomiast tankować taniej jeszcze w ostatnich dniach czerwca. Promocja została uruchomiona 27 czerwca 2022 roku.

Aby zatankować taniej na Orlen trzeba przy kasie pokazać kupon wygenerowany w aplikacji Vitay (nie Orlen Pay).

Każdy posiadacz aplikacji ma do dyspozycji trzy kupony miesięcznie. Co ważne, ostatnie dni czerwca nie są liczone jako osobny miesiąc. Są brane pod uwagę razem z lipcem, od 27 czerwca do końca lipca mamy więc limit trzech tankowań po maksymalnie 50 litrów.

Tankowanie samochodu

Skorzystanie z obniżki ceny paliwa o 30 gr/L jest możliwe po okazaniu aplikacji lub karty Vitay. Trzeba też wtedy zapłacić bezgotówkowo – kartą płatniczą lub przy pomocy BLIK-a.

Jak zatankować taniej większą ilość paliwa niż 150 litrów/m-c?

Ograniczenia (maksymalnie 150 litrów miesięcznie, do trzech tankowań po max. 50 litrów) dotyczą pojedynczego konta w Vitay – jednej karty lub jednego użytkownika. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie karty posiadało więcej członków rodziny, nawet osoby nieposiadające samochodu. Wtedy, korzystając z różnych kart, można wielokrotnie korzystać z promocji 30 groszy na każdym litrze.

Jakie paliwo można zatankować w ramach promocji?

Jak zatankować taniej LPG na stacji Orlen? Niestety, nie ma takiej możliwości. Promocja obejmuje bowiem tylko paliwo 95, 98, paliwa specjalne oraz diesel.

Jak długo trwa promocja na paliwo w Orlen? (aktualizacja)

Początkowo wakacyjna promocja na tańsze paliwo na stacjach Orlen obowiązywała do końca sierpnia 2022 roku.

Ostatecznie promocja została przedłużona o kolejne dwa tygodnie, co oznacza że taniej na stacjach Orlen można tankować do 15 września 2022 roku.

Łącznie kierowca może więc skorzystać z rabatu na nawet 300 litrów paliwa. Wtedy musimy liczyć się z wydatkiem znacznie przekraczającym 2000 złotych. Naliczona zniżka wyniesie natomiast maksymalnie 90 złotych. Choć możliwość zatankowania o 30 groszy taniej wydaje się świetną promocją, przy dzisiejszych cenach paliwa (około 6,5 zł/litr za Pb95 i 7,5 zł/litr za ON – stan na 1 września) jest to ledwie znikomy procent (rabat ok 4-4,5%).

Jak wydawać mniej pieniędzy na paliwo?

Skorzystanie z promocji na Orlen jest jednym ze sposobów na to, jak zatankować taniej paliwo. Są jednak także inne sposoby na to, by obniżyć koszty przejazdu każdego kilometra. Możesz zacząć od ściągnięcia aplikacji pokazującej ceny paliwa na stacjach. Dzięki niej szybko znajdziesz najtańsze paliwo w okolicy.

Kolejnym krokiem jest postaranie się, by Twój samochód palił mniej paliwa. Czasem wystarczy zdjąć nogę z gazu (zasadniczo jeśli jedziesz wolniej, samochód mniej pali). Warto też sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu, a nawet ciśnienie w oponach. Kupując nowe opony także możesz wybrać komplet, który pozwoli obniżyć spalanie. Gdy Twoje auto nie posiada świateł LED, domontowanie ich także może nieznacznie obniżyć spalanie paliwa.

Odpowiednie ciśnienie w oponach to niższe zużycie paliwa

Aby wydać mniej na paliwo, możesz jeździć bardziej ekonomicznie lub po prostu rzadziej korzystać z samochodu.

W wielu sytuacjach można także zostawić samochód na parkingu i wybrać inny środek transportu. Jazda na rowerze, spacer, czy skorzystanie z komunikacji zbiorowej są bardzo dobrym sposobem na zaoszczędzenie całkiem sporej sumy każdego miesiąca.

nano google news

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.