Subskrypcja YouTube Premium będzie niezbędna do oglądania wideo w jakości 4K

09.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Subskrypcja YouTube Premium będzie niezbędna do oglądania wideo w jakości 4K
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Już od wielu lat YouTube jest jedną z największych platform z treściami audio i wideo. Należący do Google serwis ma globalny zasięg, a każdego dnia pojawia się tam wiele materiałów wideo. Niektóre z nich mają telewizyjną jakość, a znane z YouTube osoby nierzadko są prawdziwymi celebrytami. Jak Google zarabia na jednym ze swoich flagowych produktów? Ma na to dwa sposoby: wyświetlanie reklam i płatny dostęp do YouTube Premium. Niedawno właściciele YouTube wpadli na pomysł, jak zachęcić kolejne osoby do wykupienia dostępu do płatnej wersji serwisu.

Filmy w 4K tylko w płatnej wersji YouTube?

Celem Google jest zachęcenie jak największej liczby użytkowników YouTube do skorzystania z płatnej wersji. W jaki sposób mogą to zrobić? Oczywiście, metodą jest zabranie niektórych funkcjonalności z darmowej wersji serwisu i udostępnienie jej jedynie w YouTube Premium. Na pierwszy ogień idą materiały wideo w jakości 4K i wyższej. Dostęp do nich już wkrótce otrzyma już tylko użytkownik z wykupioną subskrypcją YouTube Premium.

Filmy w wysokiej rozdzielczości (4K i wyższa uruchomimy tylko w płatnej wersji.

Tylko w YouTube Premium będzie dostęp do wideo 4k
Dziś nawet w darmowej wersja możemy uruchomić film wideo w wysokiej rozdzielczości.

Kiedy nowe założenia wejdą w życie? Jeszcze nie wiemy. Być może YouTube zacznie zmiany od innych rynków – podobnie, jak ma to często miejsce w przypadku zmian „na plus”.

YouTube Premium – co to jest?

Od kilku lat osoby korzystające z serwisu mogą wykupić dostęp do jego płatnej wersji. Co daje YouTube Premium? Przede wszystkim otrzymujemy możliwość oglądania treści bez reklam. Użytkownik może także w prosty sposób zapisać materiały w pamięci swojego urządzenia i obejrzeć je później – w trybie offline. Bardzo wygodną funkcjonalnością jest także opcja odtwarzania muzyki przy zablokowanym ekranie. Można więc słuchać treści z YouTube podczas biegania, jazdy na rowerze lub trzymając telefon w kieszeni.

Dostępna jest też aplikacja YouTube Music. Jej działanie jest podobne do Spotify lub Tidal.

Także w tym wypadku mamy wersję darmową i płatną. YouTube Music Premium wykupujemy w ramach subskrypcji, tak jak YouTube Premium. Ile to kosztuje? Płatna wersja serwisu YT Music wymaga opłaty w wysokości 19,99 złotych miesięcznie. Można też kupić pakiet rodzinny – w cenie 29,99 złotych otrzymujemy dostęp do YouTube Music Premium na 6 urządzeniach.

youtube premium

YouTube Premium kosztuje natomiast odpowiednio 23,99 zł i 33,99 zł miesięcznie. Pakiet rodzinny w tym przypadku obejmuje jednak 5 kont.

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.