Ile kosztuje YouTube Premium w 2023? Czy warto opłacać abonament?

08.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Ile kosztuje YouTube Premium w 2023? Czy warto opłacać abonament?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Trudno znaleźć kogoś, kto przynajmniej od czasu do czasu nie korzysta z serwisu YouTube. Większość użytkowników tej platformy narzeka jednak coraz częściej na pojawiające się reklamy, które bywają naprawdę uciążliwe. Rozwiązaniem jest YouTube Premium, który udostępnia coraz więcej funkcji.

YouTube jest jedną z najpopularniejszych platform na świecie, mającą aż 2,5 mld użytkowników. Został założony w 2005 roku, a od 2006 roku jest częścią firmy Google. Dzisiaj jest drugą najczęściej odwiedzaną stroną w Internecie, tuż po wyszukiwarce Google. W odpowiedzi na konkurencję platform streamingowych, na rosnące potrzeby użytkowników i ich coraz większe oczekiwania Google wprowadził do swojej oferty YouTube Premium.

Co to jest YT Premium?

YouTube Premium to płatna subskrypcja, która ma na celu zwiększyć komfort użytkowników tej platformy wideo. Po pierwsze oferuje oglądanie wszystkich filmów bez reklam. Po drugie użytkownik ma możliwość pobierania filmów i playlist do oglądania offline, co jest szczególnie przydatne, gdy nie jest stale podłączony do Internetu.

YouTube Premium obejmuje także subskrypcję YouTube Music Premium, co sprawia, że jest konkurencyjnym rozwiązaniem wobec takich usług jak Spotify czy Apple Music. Warto także zauważyć, że YT Premium zapewnia ekskluzywne, płatne treści, tworzone przede wszystkim przez popularnych twórców na YouTube.

W ramach YouTube Premium jest również dostępna subskrypcja rodzinna. Co jakiś czas dodawane są nowe funkcjonalności do planu premium.

Ile kosztuje YouTube Premium?

Abonament YouTube Premium ma charakter subskrypcyjny, co oznacza, że dostęp do serwisu jest automatycznie przedłużany z miesiąca na miesiąc i można z niego zrezygnować w każdym momencie. Pod koniec 2023 roku nastąpiła zmiana cennika YT Premium i spory wzrost cen.

 • 25,99 zł miesięcznie (wcześniej 23,99 zł) – podstawowa cena subskrypcji YouTube Premium dla jednego użytkownika.
 • 14,99 zł miesięcznie (wcześniej 13,99 zł) – YouTube Premium Student dla zweryfikowanych osób, które się uczą.
 • 46,99 zł miesięcznie (wcześniej 35,99 zł) – subskrypcja rodzinna (YouTube Premium Family) – może z niej korzystać nawet 6 osób.
yt premium

Cena YT Premium na urządzeniach Apple

Warto zwrócić uwagę, że ceny subskrypcji YouTube Premium są wyższe na urządzeniach Apple ze względu na prowizje, które Apple pobiera od transakcji dokonywanych w swoim sklepie App Store.

W rezultacie ceny wynoszą:

 • 33,99 zł (wcześniej 32,99 zł) – YouTube Premium dla jednego użytkownika,
 • 61,99 zł (wcześniej 47,99 zł) – YouTube Premium Rodzina.

Można jednak tego uniknąć kupując subskrypcję w przeglądarce na komputerze, gdzie dostępne są standardowe ceny.

Czy można korzystać z YouTube Premium za darmo?

Czy dostęp do YouTube Premium za darmo jest możliwy? YouTube oferuje nowym subskrybentom bezpłatny okres próbny, który trwa zwykle jeden miesiąc, chociaż czasami zdarzają się dwumiesięczne promocje.

Po zakończeniu tego okresu użytkownik może zdecydować, czy chce kontynuować subskrypcję. Należy jednak podać numer swojej karty kredytowej lub debetowej, aby skorzystać z okresu próbnego. Jeśli nie zrezygnuje się z subskrypcji przed końcem okresu próbnego, opłata zostanie automatycznie pobrana.

youtube premium za darmo

Funkcje i zalety YT Premium

Wykupując YouTube Premium, otrzymuje się następujące funkcje:

 • Oglądanie filmów bez reklam – nie pojawiają się również banery reklamowe innych firm ani reklamy w wyszukiwarce.
 • Pobieranie filmów i oglądanie ich w trybie offline – możliwość pobierania filmów na urządzenie i oglądania ich później bez potrzeby dostępu do Internetu.
 • Odtwarzanie w tle – możliwość odtwarzania filmów na urządzeniu mobilnym nawet wtedy, gdy użytkownik korzysta z innych aplikacji lub gdy ekran jest wyłączony.
 • Zmiana kadru odtwarzanego wideo – funkcja pozwala na powiększanie i zmniejszanie kadru odtwarzanego w serwisie YouTube. Zmiana kadru jest możliwa za pomocą gestu rozciągania na ekranie dotykowym urządzenia mobilnego.
 • Przygotowywanie kolejki filmów do odtworzenia – dodawanie do niej nowych i zmiana pozycji dla już tam umieszczonych.
 • Wspólne oglądanie filmów – funkcja ta umożliwia organizowanie sesji Google Meet, podczas których wszyscy uczestnicy, niezależnie od tego, czy są użytkownikami Premium, mogą wspólnie oglądać filmy z YouTube.
 • Zmiana urządzenia – możliwość kontynuowania oglądania filmów z YouTube od miejsca, w którym je przerwano na dowolnym urządzeniu.
 • Wyższa jakość oglądania wideo na iOS – 1080p.
 • YouTube Music Premium – w ramach abonamentu YT Premium mamy dostęp do usługi YT Music Premium.

Korzystanie z YouTube Premium ma również inne zalety.

YouTube Originals

Daje dostęp do biblioteki YouTube Originals, w której znajdują się seriale oraz filmy – można je wówczas oglądać bez reklam, a także mieć dostęp do unikatowych treści, np. wersji reżyserskich oraz dodatkowych materiałów.

YouTube Kids

Dzięki usłudze YouTube Premium mamy dostęp do aplikacji YouTube Kids w wersji bez reklam oraz z trybem offline. Jak sama nazwa wskazuje, YouTube Kids to wersja aplikacji YouTube stworzona z myślą o dzieciach. Udostępnione tam treści są dostosowane do najmłodszych użytkowników, są specjalnie wyselekcjonowane, a rodzice mogą łatwo ograniczyć dostępność poszczególnych filmów za pomocą filtrów kontroli rodzicielskiej.

Ma się też realny wpływ na dalszy rozwój serwisu, gdyż twórcy pozwalają użytkownikom premium na testowanie eksperymentalnych funkcji.

YouTube Family – plan dla całej rodziny

YouTube Premium Family to specjalny plan subskrypcji w cenie 46,99 zł miesięcznie, który pozwala na udostępnianie płatnej subskrypcji YouTube Premium (oraz innych powiązanych usług, takich jak YouTube Music Premium) dla maksymalnie 6 członków rodziny, którzy mieszkają razem pod tym samym adresem.

Administratorem grupy rodzinnej jest główny właściciel konta. To właśnie on tworzy grupę rodzinną i może zapraszać do niej członków.

youtube premium - rodzina

Członkowie grupy rodzinnej korzystają z własnego konta Google, aby uzyskać dostęp do płatnej subskrypcji YouTube. Mają swoją własną bibliotekę i rekomendacje – YouTube nie udostępnia ich preferencji dotyczących oglądania ani historii oglądania innym członkom grupy rodzinnej.

W przypadku członków rodziny, którzy mają mniej niż 18 lat, obowiązują ograniczenia wiekowe. Dodatkowo YouTube oferuje specjalne wersje swojej platformy dla dzieci, takie jak YouTube Kids oraz „konto nadzorowane w YouTube”, które zawiera ustawienia treści dla starszych dzieci i nastolatków.

Jak włączyć YouTube Premium?

Aby włączyć subskrypcję YouTube Premium, trzeba wykonać następujące kroki:

 1. Wejść na stronę YouTube Premium.
 2. Kliknąć przycisk subskrypcji lub „Rozpocznij okres próbny”.
 3. Wybrać preferowany plan subskrypcji.
 4. Przejść przez proces płatności, aby potwierdzić subskrypcję.

Gdy subskrypcja zostanie aktywowana, można będzie korzystać ze wszystkich korzyści wynikających z YouTube Premium. Z subskrypcji można korzystać na różnych urządzeniach, takich jak telewizory Smart TV, konsole do gier czy aplikacje mobilne (YouTube Premium Apk).

Jak zrezygnować z YT Premium?

Aby zrezygnować z subskrypcji YouTube Premium, należy wykonać kilka kroków. Zależą one jednak od tego, czy subskrypcję nabyło się bezpośrednio przez YouTube, czy przez sklep Apple albo Google Play.

Jeśli subskrybujesz przez YouTube na komputerze:

 1. Otwórz stronę youtube.com/paid_memberships w przeglądarce internetowej.
 2. Kliknij „Zarządzaj subskrypcją”.
 3. Kliknij „Dezaktywuj”.
 4. Kliknij „Kontynuuj, aby anulować”.
 5. Wybierz powód anulowania, a następnie kliknij „Dalej”.
 6. Kliknij „Tak, anuluj”.

Jeśli subskrybujesz przez aplikację YouTube na urządzeniu z Androidem:

 1. Otwórz aplikację Google Play.
 2. Przejdź do „Płatności i subskrypcje”.
 3. Kliknij „Subskrypcje”.
 4. Kliknij „YouTube Premium”.
 5. Kliknij „Anuluj subskrypcję”.

Jeśli subskrybujesz przez aplikację YouTube na urządzeniu z iOS:

 1. Otwórz „Ustawienia”.
 2. Kliknij „Apple ID”.
 3. Kliknij „Subskrypcje”.
 4. Kliknij „YouTube Premium”.
 5. Kliknij „Anuluj subskrypcję”.

Po anulowaniu subskrypcji, konto z YouTube Premium będzie dostępne do końca bieżącego cyklu rozliczeniowego.

Może Cię zainteresować:

Nowe technologie to jego pasja. Od lat zajmuje się pisaniem artykułów i analiz na ich temat. Trzyma rękę na pulsie i zawsze wie, co nowego pojawiło się na rynku, co warto kupić, jaką premierę szykuje producent urządzeń elektronicznych i IT. Koneser dobrej literatury i miłośnik podróży.