YouTube Music Premium z nową funkcją automatycznego pobierania podcastów

29.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
YouTube Music Premium z nową funkcją automatycznego pobierania podcastów
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Google zapowiedziało właśnie nową funkcję w usłudze YouTube Music Premium. Dzięki niej będziemy mogli w automatyczny sposób pobierać muzykę i podcasty na dysk swojego urządzenia. Zbiega się to w czasie z informacji o planach na zamknięcie usługi Google Podcast.

YouTube Music Premium z funkcją auto download

Niedawno dowiedzieliśmy się, że usługa Google Podcast zostanie w 2024 roku wyłączona. Prawdopodobnie znajdujące się tam treści zostaną po prostu przeniesione do aplikacji YouTube Music. Tam z kolei mamy ciekawą nowość – automatyczne pobieranie plików. Ulubione utwory, czy nawet całe playlisty możemy teraz zachować, aby odtwarzać je w trybie offline.

Wystarczy przejść do ustawień i zaznaczyć opcję „Zapisz w bibliotece”. Uruchomienie funkcji „Włącz automatyczne pobieranie” oznacza, że interesujące nas podcasty trafią do biblioteki, gdy tylko pojawią się w YouTube Music Premium. Wygląda na to, że nie musimy samodzielnie ich wyszukiwać i zapisywać.

Auto download w YouTube Music Premium
Auto download w YouTube Music Premium

Nawet już odsłuchane odcinki podcastów nie znikną z biblioteki YT Music Premium. Być może stanie się to dopiero po pewnym czasie lub jeśli w serwisie pojawi się kolejny odcinek danej serii.

Użytkownik może też zaznaczyć, kiedy zapisane na telefonie lub tablecie treści mają automatycznie zostać skasowane. Możliwe są opcje usunięcia przesłuchanych odcinków:

  • po 24 godzinach
  • po 7 dniach
  • po 30 dniach
  • po 90 dniach.
Auto download w YouTube Music Premium
Auto download w YouTube Music Premium

Ostatnia możliwość to zgoda na usunięcie po tym czasie również niedokończonych odcinków.

Dowiedz się więcej o podcastach:
Co to są podcasty i gdzie ich słuchać?

Automatyczne zapisywanie plików YT Music Premium

Włączenie nowej funkcji będzie wymagało zaznaczenia odpowiedniego ustawienia. Musimy zrobić to osobno dla każdego urządzenia, na którym używamy YouTube Music Premium. Opcja ta znalazła się także w Podcastach Google, tam natomiast uruchomimy ją na osobnej stronie.

Automatyczne pobieranie odcinków jest dostępne w aplikacji YouTube Music w wersji 6.21. Pobierzemy ją na Androida i iOS.

Choć automatyczne pobieranie plików najbardziej się przyda w kontekście podcastów, wcześniej dostajemy możliwość automatycznego pobierania muzyki. Inteligentny algorytm pobierze dla nas muzykę na podstawie naszych preferencji, czy dotychczas odtwarzanych playlist. Możemy też samodzielnie zaznaczyć, jakie treści chcemy pobrać – na podstawie autorów, albumów, czy playlist.

YouTube Music Premium pobierze treści w nocy, jeśli ma połączenie z Wi-Fi

Nowa funkcja pozwoli słuchać podcastów (w przyszłości) i ulubionej muzyki w trybie offline. Nie zostaniemy jednak narażeni na zbędne koszty. Automatyczne pobieranie rozpocznie się w nocy, gdy aplikacja YouTube Music wykryje połączenie z siecią Wi-Fi. Dzięki temu po wyjściu z domu zawsze będziemy mieli trochę muzyki i podcastów do przesłuchania, nawet jeśli sami ich nie pobierzemy. Pozwoli to oszczędzać dane komórkowe, co przyda się w szczególności w miejscach ze słabym zasięgiem lub podczas zagranicznych wyjazdów.

Warto też zaznaczyć, że funkcja nie będzie miała wpływu na treści, które już pobraliśmy na nasze urządzenie w sposób ręczny.

Auto download w YouTube Music Premium

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.