Tworzenie YouTube Shorts będzie jeszcze łatwiejsze dzięki generatywnej AI

26.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Tworzenie YouTube Shorts będzie jeszcze łatwiejsze dzięki generatywnej AI
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kto nie zna YouTube? Największa na świecie platforma do oglądania treści wideo już dawno przestała być tylko zbiorowiskiem śmiesznych, krótkich filmików. Swoje kanały mają tam niemal wszyscy – od polityków, przez sportowców, aż po technologicznych geeków. Wkrótce w serwisie pojawi się ciekawa nowość, która powinna spodobać się każdemu użytkownikowi. Mowa o silnej sztucznej inteligencji, która w szczególności przyda się twórcom treści.

YouTube z Generative AI pomoże tworzyć lepsze, ciekawsze treści?

Plan Google, czyli twórców YouTube, jest prosty. Chcą zaprzęgnąć generatywną sztuczną inteligencję (czyli odmianę, którą uznajemy obecnie za przydatną, „myślącą” i bardzo zaawansowaną), aby pomóc twórcom. Mają oni otrzymać sugestie i podpowiedzi dotyczące przyszłych treści. Poza samym nagraniem filmu, zmontowaniem go i publikacją, to pomysł bywa w końcu najważniejszy. Udane pomysły to ciekawe treści, niezależnie czy mówimy o kategorii rozrywkowej, kulturze, edukacji, czy innych rodzajach filmów. Generative AI w YouTube zasugeruje więc ciekawe pomysły, ale to nie koniec nowości!

Dream Screen

Opcja Dream Screen sprawi, że nagrania publikowane w ramach YouTube Shorts będą bardziej efektowne. Wystarczy wpisać w formie tekstowej, jakie chcemy otrzymać tło, resztę zrobią za nas algorytmy AI. Już wcześniej mogliśmy „podłożyć” zielone tło lub obraz z naszej galerii, a w aplikacji nasza twarz została (raz lepiej, raz gorzej…) wycinana. Nowa funkcja sprawi natomiast, że tłem może stać się obraz, a nawet film wygenerowany przez sztuczną inteligencję. Wystarczy tylko wpisać odpowiednie polecenie – to samo robimy m.in. podczas generowania obrazów w AI.

YouTube Create

Nowości pojawią się w zupełnie nowej aplikacji YouTube Create. Twórcy znajdą tam między innymi nowe narzędzie Aloud. Posłuży do zautomatyzowanego generowania dubbingu do filmów. Wszystko oczywiście ma się odbywać przy pomocy generatywnej sztucznej inteligencji.

Udogodnień będzie jeszcze więcej. YouTube pomoże wyszukać muzykę, którą bez naruszania praw autorskich wykorzystamy w swoim filmie. Będzie dopasowana do naszego filmu, aby ten jak najlepiej wpisał się w gusta odbiorców.

Twórcy treści na YouTube otrzymają również podpowiedzi co do tytułów i opisu filmów. Wciąż nie mówimy jednak o samoczynnym generowaniu wideo przez algorytmy AI. Chodzi raczej o podpowiedzi, które pomogą twórcy. Jak widać, lista nowości jest jednak całkiem obszerna.

3 lata historii i ogromny sukces YouTube Shorts

Nowości mają być wykorzystane w YouTube Shorts. To część serwisu YT, na której zobaczymy raczej krótkie materiały. Taka opcja pojawiła się stosunkowo niedawno, w 2020 roku. Już teraz ma jednak już prawie dwa miliardy użytkowników miesięcznie. Wyświetlają ponad 70 miliardów filmów każdego dnia!

Nowości zapewne pomogą serwisowi w rozwoju. Więcej narzędzi dla twórców powinno oznaczać jeszcze lepsze treści dla odbiorców. Wszyscy powinniśmy więc skorzystać na nowościach, które powinny pojawić się na platformie w ciągu kilku miesięcy.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.