Yellowstone – nowy sezon zapowiedziany. Czy będzie dostępny w Polsce?

30.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Yellowstone – nowy sezon zapowiedziany. Czy będzie dostępny w Polsce?
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Serial „Yellowstone” okazał się prawdziwym blockbusterem. Premiera jego 4. sezonu zgromadziła przed telewizorami 14 milionów widzów, którzy ocenili go jako najlepszy program TV w 2021 roku. Właśnie ujawniono teaser 5. sezonu produkcji. 

Yellowstone – teaser 

Okazją do zaprezentowania teasera nowego sezonu “Yellowstone” była gala MTV Video Music Awards. Krótkie wideo zdradza niewiele, obiecując nadrobić to podczas premiery serialu. Jak bowiem zapowiada, “wszystko zostanie ujawnione”

Przypomnijmy, że tytuł obrazuje losy właściciela największego rancza w Stanach Zjednoczonych – Johna Duttona (Kevin Costner) – oraz jego rodziny. Podczas gdy wszyscy wokół pragną przejąć jego gospodarstwo, jemu niestraszna jest ani firma deweloperska Dana Jenkinsa (Danny Huston), ani przywódca sąsiedniego rezerwatu – Thomas Rainwater (Gil Birmingham) – ani nawet reprezentanci parku narodowego Yellowstone. 

W swojej walce nie jest też osamotniony. Może bowiem liczyć na wsparcie najbliższych, w tym jego syna-prawnika, Jamiego (Wes Bentley), przedsiębiorczej córki Beth (Kelly Reilly) oraz pracującego z nim na ranczo syna o imieniu Lee (Dave Annable).

Obsada i twórcy 

Na ekranie zagoszczą m.in. Kevin Costner, Luke Grimes, Kelly Reilly, Wes Bentley, Cole Hauser, Kelsey Asbille, Brecken Merrill, Jefferson White, Forrie Smith, Denim Richards, Ian Bohen, Finn Little, Ryan Bingham, Gil Birmingham, Mo Brings Plenty, Wendy Moniz, Jen Landon i Kathryn Kelly.

Twórcami “Yellowstone” są Taylor Sheridan oraz John Linson. Obok Kevina Costnera, Arta Linsona, Davida C. Glassera, Boba Yariego i Stephena Kaya pełnią oni również rolę producentów wykonawczych tytułu. 

Yellowstone – kiedy premiera?

Premiera 5. sezonu “Yellowstone” odbędzie się 13 listopada 2022 roku. Na Paramount Network zadebiutują wówczas dwa z nowych 14 epizodów. Wraz z polską premierą SkyShowtime tytuł powinien pojawić się również w jego kolekcji.

Źródło: Variety

Przeczytaj również:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.