Gdzie obejrzeć serial Yellowstone? Obsada, spin-offy, kontynuacja

06.07.2024 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Gdzie obejrzeć serial Yellowstone? Obsada, spin-offy, kontynuacja
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Serial “Yellowstone” to jedna z najlepszych rzeczy, jakie na małym ekranie wydarzyły się ostatnimi laty. Produkcja zachwyca nie tylko widownię, ale i krytyków. Doczekała się kolejnych spin-offów i kanałów dystrybucji. Niebawem światło dzienne ujrzy zaś jej wielki finał. Na czym polega fenomen tytułu, kto stoi za jego sukcesem i jaka czeka go przyszłość? Pozwólcie, że przybliżymy Wam pokrótce ten temat.

Gdzie obejrzeć Yellowstone?

Serial “Yellowstone” obejrzycie na SkyShowtime, gdzie znajdziecie komplet jego odcinków oraz na Netfliksie, gdzie na początku roku zadebiutowały dwa pierwsze sezony serii.

Mamy też świetną wiadomość dla wszystkich zastanawiających się, gdzie obejrzeć “Yellowstone” w telewizji linearnej. Począwszy od 1 lipca 2024 roku produkcja będzie bowiem emitowana na antenie stacji TVN. Jej premierę zaplanowano na godzinę 20:50. O tej samej porze, co tydzień, w każdy poniedziałek możecie wypatrywać kolejnych odcinków tytułu.

O czym jest Yellowstone?

“Yellowstone” to świetnie oceniany, współczesny western od Taylora Sheridana (“Sicario”, “Tulsa King”) i Johna Linsona (“Synowie Anarchii”, “1923”) z Kevinem Costnerem w roli głównej.

Na ekranie poznajemy go jako Johna Duttona – głowę rodziny, a zarazem właściciela największego rancza w Stanach Zjednoczonych. Bohater co rusz musi mierzyć się z zakusami na jego posiadłość ze strony rozrastającego się miasta, rezerwatu Indian oraz pierwszego parku narodowego Ameryki.

Wszystko to czyni z serialu pełną dramaturgii opowieść o dominacji, polityce i zbrodni, równolegle zaś – rodzinną sagę, niestroniącą od komplikacji.

Yellowstone – obsada serialu

Obsada “Yellowstone” to przede wszystkim nagrodzony za rolę Złotym Globem Kevin Costner, który jednak potwierdził ostatnio, iż definitywnie nie zobaczymy go w finałowym sezonie 5B. Wpływ na tę decyzję miały m.in. realizowane równolegle prace nad innym westernem, będącym jego reżyserskim i scenopisarskim dziełem – “Horyzont”.

W “Yellowstone” zagrali również m.in.: Luke Grimes, Kelly Reilly, Wes Bentley, Cole Hauser, Kelsey Asbille, Brecken Merrill, Jefferson White, Forrie Smith, Denim Richards, Ian Bohen, Finn Little, Ryan Bingham, Gil Birmingham, Mo Brings Plenty, Wendy Moniz, Jen Landon i Kathryn Kelly.

Spin-offy Yellowstone

Mimo że “Yellowstone” powoli zmierza do swojego ostatniego aktu, świat w nim nakreślony rozwija się o kolejne konteksty, ukazane na łamach spin-offów serii. Do tej pory światło dzienne ujrzały dwie tego typu produkcje. Już teraz wiadomo jednak, że na nich wcale nie koniec.

1883

“1883” to kolejny tytuł w artystycznym dorobku Sheridana, który cofa się w czasie, aby przedstawić perypetie rodziny Duttonów podczas podróży przez Wielkie Równiny, w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Serial doczekał się na razie 1 sezonu, który obejrzycie na SkyShowtime. Jego obsadę współtworzą m.in.: Sam Elliott, Tim McGraw i Isabel May.

1923

W tym samym serwisie znajdziecie też kompletny, pierwszy sezon “1923”. Tym razem w obszarze zainteresowań reżysera znalazła się Ameryka z początków XX wieku. Przodkowie Duttonów konfrontują się wówczas z wyzwaniami, takimi jak pandemia, historyczna susza, schyłek prohibicji oraz widmo wielkiego kryzysu. Gwiazdami produkcji są Harrison Ford i Helen Mirren. Wiadomo już, że zamówiono jej kolejny, drugi sezon.

2024 (tytuł roboczy)

Zapowiedziany “2024” to pierwsza kontynuacja “Yellowstone”. Tytuł ma ukazać współczesną historię rodu Duttonów, rozgrywającą się po wydarzeniach z oryginalnej serii. Do swoich ról powrócą Kelly Reilly, Luke Grimes i Cole Hauser. Zasady ewentualnej współpracy wciąż negocjują zaś Matthew McConaughey i Michelle Pfeiffer.

1944

“1944” to – jak można się domyślić po tytule – kolejny prequel “Yellowstone”. Szczegóły produkcji są na ten moment nieznane.

6666 (wstrzymane)

W planach Sheridana był również serial zorientowany wokół wątku znanego z „Yellowstone” rancza Four Sixes. Projekt ten jednak wstrzymano ze względu na zakup przez reżysera… tytułowego rancza, które istnieje naprawdę.

Jak podkreśla, przygotowania do realizacji projektu wymagają od niego szczególnego rodzaju uważności, przez wzgląd na zatrudnione na ranczu rodziny oraz potrzebę respektowania historycznego dziedzictwa mieszkańców regionu.

Kiedy premiera nowego sezonu?

Finałowy sezon 5B “Yellowstone” zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 10 listopada; do nas trafi zaś kilka dni później – 14 listopada 2024 roku. Obejrzycie go w serwisie SkyShowtime.

Czy będzie 6 sezon Yellowstone?

Wskutek zawirowań dookoła Kevina Costnera oraz jego braku obecności w finałowych odcinkach sezonu piątego, sezon 6. “Yellowstone” i kolejne nie powstaną – choć takie były wcześniejsze plany twórców. Tym samym sezon 5B oficjalnie zamknie serię. 

FAQ:

Czy Kevin Costner powróci do Yellowstone?

Nie, Kevin Costner nie powróci w finałowych odcinkach “Yellowstone”. Aktor oficjalnie potwierdził te doniesienia w swoich social mediach.

O co chodzi w Yellowstone?

Serial “Yellowstone” to współczesny western, ukazujący zmagania Johna Duttona – właściciela największego rancza w Stanach Zjednoczonych – o zachowanie kontroli nad swoją posiadłością.

Ile jest sezonów Yellowstone?

“Yellowstone” liczy w sumie 5 sezonów.

Kiedy premiera Yellowstone sezon 5B?

Sezon 5B “Yellowstone” będzie miał swoją polską premierę 14 listopada 2024 roku.

Ile odcinków ma 5 sezon Yellowstone?

Sezon 5A “Yellowstone” liczy 8 odcinków. Według najnowszych doniesień, będący jego uzupełnieniem sezon 5B to kolejnych 10 lub nawet więcej epizodów. Co za tym idzie, sezon 5. “Yellowstone” jako całość może okazać się najdłuższym w historii całego serialu.

Ile sezonów Yellowstone jest na Netflix?

Na Netfliksie dostępne są dwa pierwsze sezony serialu.

Kiedy nowe odcinki Yellowstone na Netflix?

Nie wiadomo jeszcze, czy w ogóle i ewentualnie kiedy na Netfliksie zadebiutują kolejne sezony serialu. Jeśli zastanawiacie się więc, gdzie obejrzeć sezon 3. “Yellowstone”, słusznym kierunkiem niezmiennie pozostaje konkurencyjny SkyShowtime.

W jakiej kolejności oglądać Yellowstone?

Chcąc zachować chronologię wydarzeń, warto oglądać serię w następującym porządku: “1883”, “1923”, “Yellowstone”. Według kolejności premier tytuły prezentują się zaś następująco: “Yellowstone”, “1883”, “1923”.

Źródło: Deadline Hollywood, SkyShowtime, Warner Bros. Discovery

Polecane telewizory

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.