Search icon

Zapowiedź budżetowego Xiaomi Redmi 11A – aparat 50 MP i bateria 5000 mAh

17.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zapowiedź budżetowego Xiaomi Redmi 11A – aparat 50 MP i bateria 5000 mAh
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Xiaomi przyzwyczaiło nas już do tego, że poszczególne modele mają wiele odmian. W rodzinie Xiaomi Redmi 11 pojawiło się już sporo modeli. Mamy też całą serię Xiaomi Redmi Note 11, a niedawno w Chinach odbyła się premiera Xiaomi Redmi 12. Producent nie zwalnia jednak tempa. W sieci za sprawą chińskiego urzędu certyfikacyjnego pojawiły się informacje o Xiaomi Redmi 11A.

Xiaomi Redmi 11A w danych TENAA

TENAA to chiński urząd certyfikujący urządzenia przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. Nic więc dziwnego, że dane stamtąd są bardzo wiarygodne i zwykle znajdują potwierdzenie w rzeczywistości – już po premierze konkretnego sprzęgu. Xiaomi Redmi 11A będzie tanim smartfonem, przeznaczonym raczej dla mniej wymagających użytkowników.

xiaomi redmi 11a

Ekran w Xiaomi Redmi 11A jest spory (6,7″), ma jednak niską rozdzielczość – HD+.

Takie parametry wyświetlacza wykonanego w technologii LCD pozwalają uzyskać dobrą czytelność, jednak jakość obrazu jest przeciętna. Niska rozdzielczość ma jednak pewne plusy – pozwala na płynniejszą pracę telefonu wyposażonego w słabe podzespoły.

Za wydajność Xiaomi Redmi 11A odpowiadać ma ośmiordzeniowy chipset z taktowaniem 2 GHz (nie wiadomo jeszcze, jaki to model – być może to jeden z modeli SoC MediaTek). Dane z urzędu TENAA wskazują na pojemność pamięci od 32 do 256 GB. Smartfon może mieć 2, 4, 6 lub 8 GB RAM. Najsłabsze połączenie (2+32 GB) nijak nie przystaje do 2022 roku, może się jednak sprawdzić na rynkach rozwijających się. Być może taki wariant wcale nie pojawi się w sprzedaży.

Xiaomi Redmi 10A - poprzednik Redmi 11A
Xiaomi Redmi 10A – poprzednik modelu Redmi 11A

Parametry Xiaomi Redmi 11A i jego cena

Choć jeszcze do niedawna producenci smartfonów nawet z niskiej półki cenowej umieszczali w nich wiele obiektywów aparatów, zwykle te nie były zbyt przydatne. Dzisiejszy trend to raczej jeden lepszy obiektyw aparatu głównego plus „oczko” do rozmywania tła lub zdjęć makro. Aparat w Xiaomi Redmi 11A to sensor 50 MP. Możemy więc liczyć na przyzwoitą jakość zdjęć. Dodatkowy obiektyw pełni zapewne rolę czysto marketingową i nie okaże się zbyt przydatny. Przednia kamerka ma 5 MP.

Cena Xiaomi Redmi 11A może wynosić około 100 euro – 500 złotych.

Na plus możemy zaliczyć baterię o pojemności 5000 mAh. Przy słabych podzespołach i niskiej rozdzielczości ekranu możemy liczyć na długi czas pracy na jednym ładowaniu. To zapewne nie będzie zbyt szybkie, patrząc na cenę urządzenia. Może Xiaomi umieści w smartfonie możliwość ładowania z mocą 18 lub 33 W, co byłoby dużym plusem urządzenia.

Wymiary telefonu to 168,8 x 76,4 x 8,8 mm, a waga wynosi 192 gramy.

nano google news

Może zainteresują Cię też inne artykuły:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.