Search icon

Xiaomi Pay w Polsce – co warto wiedzieć?

13.10.2021 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Xiaomi Pay w Polsce – co warto wiedzieć?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Płatności zbliżeniowe stały się naszą codziennością. Dlatego wielu producentów urządzeń elektronicznych chętnie wykorzystuje tę sytuację, umożliwiając swoim klientom, jeszcze szybsze płacenie, dzięki dodaniu funkcji realizacji transakcji zbliżeniowych. Dzięki usłudze Xiaomi Pay i wprowadzeniu do niej swojej karty płatniczej możesz poprzez przyłożenie ręki do terminala, w prosty sposób zapłacić za swoje zakupy.

Xiaomi Pay – co to jest?

Usługa Xiaomi Pay działa na zasadzie cyfrowego portfela. Można do niej dodawać karty debetowe i kredytowe Mastercard, które dostępne są w Banku Pocztowym. Dzięki temu, klienci tej placówki, będą mogli w szybki i wygodny sposób, płacić zbliżeniowo za swoje zakupy korzystając z opaski Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC. Możliwość ta jest dostępna zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

xiaomi pay - opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

Jakie banki obsługują płatności Xiaomi Pay?

Dziś z płatności Xiaomi Pay mogą korzystać klienci Banku Pocztowego, jak i klienci fintechów ZEN.com oraz Curve, którzy korzystają z kart MasterCard.

W niedługim czasie usługa ta ma pojawić się również w ofercie banków takich jak: BNP Paribas, Getin Bank, mBank oraz SGB-Bank.

Czy płatności zbliżeniowe Xiaomi Pay są bezpieczne?

Bezpieczeństwo Xiaomi Pay

Płatności poprzez Xiaomi Pay należą do bezpiecznych transakcji, ponieważ podczas dodawania karty płatniczej, będzie potrzebne uwierzytelnienie w postaci kodu sms, który zostanie wysłany na wskazany w banku numer telefonu. Dodatkowo użytkownik aplikacji będzie musiał podać kod PIN, którego zadaniem jest zabezpieczenie transakcji zbliżeniowych przy użyciu opaski Xiaomi.

Kod PIN będzie wymagany w momencie, kiedy nie został wprowadzony prawidłowy kod powyżej 24h, które poprzedzały transakcję, oraz w sytuacji, kiedy opaska została zdjęta i założona ponownie. Zanim będzie można wykorzystać opaskę do realizacji płatności, najpierw będzie trzeba przesunąć ekran na jej wyświetlaczu. Dopiero wówczas można przyłożyć opaskę do terminala lub bankomatu obsługującego taką funkcjonalność i zrealizować transakcję.

Na stronie Banku Pocztowego również znajdziemy informacje na temat bezpieczeństwa płatności zbliżeniowych za pośrednictwem Xiaomi Pay:

  • “Dane Twojej karty w Xiaomi Pay są bezpieczne, ponieważ nie są przechowywane w pamięci urządzenia, ani na serwerach Xiaomi. Nie są też udostępniane sprzedawcom podczas transakcji. Do płatności wykorzystywany jest wirtualny numer karty czyli token.
  • Jeśli zgubisz opaskę lub telefon (lub zostaną one skradzione), zastrzeż kartę dzwoniąc na dedykowany do tego numer na naszej infolinii: 52 3499 494, czynny całą dobę.”
płatności zbliżeniowe Xiaomi Pay

Jak dodać kartę do Xiaomi Pay?

Wystarczy kilka kroków, aby cieszyć się z płatności zbliżeniowych za pomocą opaski Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC:

1. Pobranie aplikacji i dodanie karty Mastercard

Na początek konieczne jest pobranie odpowiedniej aplikacji Mi Fit/Xiaomi Wear (telefony z Androidem) lub Mi Fit/Xiaomi Wear Lite (iPhone). Kolejny krok to sparowanie opaski z aplikacją. W aplikacji należy wejść w zakładkę Xiaomi Pay i wprowadzić dane karty Mastercard.

2. Autoryzacja karty poprzez SMS

Po akceptacji regulaminu zostanie wysłany kod SMS na numer telefonu zarejestrowany w banku. Kod autoryzacyjny należy wpisać w odpowiednie pole na ekranie smartfona.

3. Weryfikacja poprawności danych karty

Jeśli wszystkie kroki zostały wykonane poprawnie, zostanie wyświetlony komunikat potwierdzający dodanie karty Mastercard do portfela cyfrowego Xiaomi Pay. Pozostaje sprawdzenie poprawności danych na karcie i gotowe. Karta jest gotowa do zakupów.

Jak płacić z Xiaomi Pay?

  • Dotknij opaskę, a dzięki temu ekran się uaktywni,
  • przesuń ekran w lewą stronę i wybierz kartę, dzięki której chcesz zrealizować płatność,
  • wprowadź kod PIN, jeśli jest taka potrzeba,
  • przyłóż opaskę do terminala i gotowe!
Inna forma płatności zbliżeniowych – BLIK
Czy BLIK zbliżeniowy jest bezpieczny? Jak to działa?

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC – pierwsza opaska obsługująca Xiaomi Pay w Polsce

Użytkownicy opaski Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC, posiadający karty MasterCard i korzystający z usług Banku Pocztowego, mają naprawdę duży powód do zadowolenia. W końcu mogą liczyć na jeszcze szybsze i łatwiejsze realizowanie transakcji płatniczych.

xiaomi pay w Polsce

Nowy model opaski Xiaomi nie różni się znacząco od swoich poprzedników. Ma ten sam podłużny kształt i silikonowy pasek niezbierający kurzu. Dzięki temu, że do wyboru jest aż 60 motywów, można spersonalizować tarczę zegara. Sprzęt ten jest wodoodporny, co sprawia, że nie trzeba go ściągnąć do kąpieli. Ponadto opaska pozwala na śledzenie aktywności i funkcji życiowych. W pełni naładowana bateria umożliwia korzystanie z opaski 12 dni bez przerwy.

Więcej na temat opaski Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC dowiesz się z tego artykułu.

Dlaczego warto korzystać z płatności Xiaomi Pay?

Odpowiedź jest bardzo prosta.

Opaska umożliwia bezpieczne transakcje, które przebiegają jeszcze szybciej niż zazwyczaj.

Płacenie w tradycyjny sposób kartą płatniczą lub nawet za pośrednictwem telefonu, nie jest tak szybkie, jak w przypadku opaski. Znika również niebezpieczeństwo zgubienia standardowej karty. Możesz dodać do niej kilka kart i zapłacisz nimi wszędzie, gdzie można finalizować transakcje zbliżeniowo. Należy również pamiętać, że dane karty są całkowicie poufne.

Czym są urządzenia wearables? Dowiedz się więcej
Co to jest wearables? Przykłady urządzeń ubieralnych
nano google news

Mogą Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.