Search icon

Pięć obiektywów, wysuwana kamera, składany ekran – taki ma być Xiaomi Mix Fold 2

25.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Pięć obiektywów, wysuwana kamera, składany ekran – taki ma być Xiaomi Mix Fold 2
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jeden z twitterowych profili poinformował niedawno o ambitnych planach Xiaomi. Mowa tu o Shadow_Leak, który już wielokrotnie przekazywał rzetelne informacje. Jeśli spekulacje si ępotwierdzą, na rynek może trafić smartfon o niespotykanej dotąd konstrukcji. Telefon Xiaomi ma mieć nie tylko składany ekran, co samo w sobie jest już niemałą nowinką, ale także kilka innych unikalnych cech. Nie wiemy jednak, kiedy składany smartfon Xiaomi miałby trafić na rynek.

Składany smartfon Xiaomi – pierwsze przecieki

Wstępne informacje mówią o dość nietypowej konstrukcji składanego Xiaomi. Smartfon poza głównym ekranem składającym się do środka, miałby mieć także drugi – zewnętrzny. Taka konstrukcja pozwoliłaby na uzyskanie dość niewielkich rozmiarów. Po rozłożeniu użytkownik otrzymywałby do swojej dyspozycji sporych rozmiarów ekran. Konstrukcja składanego Xiaomi miałaby przypominać nieco Samsunga Galaxy Z Fold.

To nie koniec nowinek w smartfonie Xiaomi, który mógłby niebawem wejść do produkcji. Poza możliwością złożenia ekranu, Xiaomi ma być wyposażone w aż pięć obiektywów. Trzy z nich znajdują się z tyłu urządzenia. Dwa kolejne służą jako kamera do selfie, co jest dość niespotykanym rozwiązaniem w świecie smartfonów.

Xiaomi Mi Mix Fold
Xiaomi Mi Mix Fold – pierwszy, składany model Xiaomi (fot. Xiaomi)

Wysuwana kamera w składanym Xiaomi

Już w przeszłości Xiaomi oferowało smartfony z wysuwaną kamerą do selfie. Takie rozwiązanie było próbą uzyskania dużego ekranu bez wcięć, ani otworów. Rozwiązanie nie przyjęło się zbyt dobrze na rynku. Wysuwana kamera znajdująca się w modelu Xiaomi Mi 9T (na niektórych rynkach znanym jako Xiaomi Redmi K20) była rozwiązaniem dość zawodnym. Ruchomy element sprawiał także, że telefon nie mógł być także wodoodporny, czego wielu użytkowników oczekuje w smartfonach z wyższej półki.

Wysuwana kamera ma się znaleźć w nowym, składanym smartfonie Xiaomi. Na elemencie wysuwanym w celu zrobienia zdjęcia selfie mają się natomiast znaleźć aż dwa obiektywy.

Xiaomi jak dotąd nie przedstawiło swojego stanowiska w tej sprawie. Nie znamy więc żadnych danych dotyczących specyfikacji, daty premiery, czy cen urządzenia. W przeszłości w sieci pojawiało się natomiast wiele pogłosek dotyczących składanego modelu Xiaomi. W niektórych z nich autorzy wspominali o dwukrotnie składanym ekranie, jak na renderze poniżej.

składany telefon xiaomi

Jak ostatecznie będzie wyglądał nowy składany telefon od Xiaomi? Będziemy informować na bieżąco.

Inne artykuły o składanych smartfonach:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.