Search icon

Xiaomi pracuje nad odmianą Mi 12 z niewidocznym aparatem fotograficznym

12.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Xiaomi pracuje nad odmianą Mi 12 z niewidocznym aparatem fotograficznym
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Producenci smartfonów prześcigają się w rozwiązaniach, które mają pokazać ich przewagę techniczną nad resztą stawki. Informacje podane przez jeden z bardziej wiarygodnych chińskich blogów technologicznych zawierają pierwsze informacje o topowej odmianie Xiaomi Mi12. Telefon znamy dziś pod nazwą Xiaomi L1 (zapewne zostanie zmieniona), a jego specyfikacja budzi podziw.

Smartfon z niewidoczną kamerą przednią

Xiaomi posiada już w swojej ofercie model z niewidoczną kamerą przednią ukrytą pod ekranem. Mowa oczywiście o modelu Mix 4, który może nie cieszy się zbyt dużą popularnością, ale wzbudza zainteresowanie tym unikalnym rozwiązaniem. Wiele wskazuje na to, że wkrótce trafi ono także do topowego smartfona Xiaomi.

Xiaomi Mi 12
fot. Xiaomi

Pozostaje oczywiście kilka kwestii technicznych, które wymagają jeszcze dopracowania. Przede wszystkim inżynierowie Xiaomi muszą poradzić sobie z niższą jakością zdjęć wykonanych takim ukrytym aparatem (w porównaniu do klasycznego obiektywu). Pierwsze próby pokazały również iż obraz wyświetlany na ekranie także traci na takim rozwiązaniu.

Jak działa przednia kamera ukryta pod ekranem? Rozmiar pikseli na wyświetlaczu jest zmniejszany, a pomiędzy nimi umieszczane są elementy odpowiedzialne za odbieranie światła.

W modelu Mix 4 Xiaomi zdołało na szczęście pokonać te przeciwności, więc można liczyć, że i topowy model wyróżni się na tle konkurencji, która wciąż stosuje wcięcia lub otwory w ekranie mieszczące przednie kamerki.

Przecieki na temat Xiaomi Mi12

Póki co mamy tylko szczątkowe informacje na temat „projektu L1”. Zostanie prawdopodobnie topową odmianą serii Xiaomi Mi12, która nie została jeszcze zaprezentowana. Dotychczasowe przecieki sugerują, że w modelu znajdzie się bateria 4860 mAh z ładowaniem 120W, a także 50W bezprzewodowo. Ponadto telefon powinien otrzymać topowy procesor Snapdragon.

Na resztę informacji trzeba jeszcze poczekać.

nano google news

Może Cię także zainteresować:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.