Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC – pierwsza opaska Xiaomi, którą można płacić w Polsce

12.10.2021 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC – pierwsza opaska Xiaomi, którą można płacić w Polsce
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Płatności zbliżeniowe to coś, co cieszy się ogromną popularnością, ze względu na wygodę zastosowania. Dlatego też producent opasek Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC podpisał umowę o współpracy z firmą MasterCard, dając możliwość na płacenie zbliżeniowe wszystkim użytkownikom tych opasek, którzy korzystają właśnie z kart MasterCard. Dzięki temu produktowi możesz w wygodny sposób wypłacić pieniądze z bankomatu, które wyposażone są w funkcję zbliżeniową.

Wirtualne karty płatnicze znajdziesz m.in. w Revolucie
Revolut konkuruje już z największymi bankami – co to jest i jak działa?

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC w Polsce

Podstawowa wersja opaski Xiaomi Mi Smart Band została ubogacona o nową funkcjonalność – możliwość płatności zbliżeniowych. Urządzenie to wyposażone jest w:

 • dotykowy ekran AMOLED o rozdzielczości 486 x 152 i 1,56 cala – zagęszczenie pikseli wynosi 326 PPI, co sprawia, że wszystko, co dzieje się na ekranie jest wyraźne,
 • baterie litowo-polimerową, która po pełnym naładowaniu, może pracować ciągiem przez 12 dni. Ładowanie opaski nie zajmuje więcej niż 90 minut,
 • pomiary natlenienia krwi oraz tętna,
 • krokomierz, licznik kalorii, monitorowanie snu i poziomu stresu,
 • 30 programów sportowych,
 • magnetyczne złącze do ładowania,
 • konstrukcję, która jest w pełni wodoszczelna – parametr ten wynosi 5 ATM. Opaski nie trzeba zdejmować podczas kąpieli,
 • funkcję odnalezienia telefonu,
 • powiadomienia o smsach, mailach i połączeniach,
 • jest kompatybilna systemem Android 4.4 i iOS 10.0 i nowszymi ich wersjami,
 • można zintegrować ją z aplikacją mobilną,
 • nie musisz wyciągać pastylki z paska, aby naładować opaskę,
 • możesz spersonalizować menu urządzenia.

Do opaski można dokupić wymienne, gumowe paski. Dostępne kolory to: czarny, niebieski, pomarańczowy, żółty, zielony i beżowy.

Opaska xiaomi mi band

Czym różni się nowy model Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC od poprzedniej wersji?

Oprócz wszystkich wymienionych powyżej funkcji, w tym płatności zbliżeniowych, nowa opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC oferuje również wbudowaną obsługę Aleksy – głosowego asystenta Amazonu.

Nowa opaska wyglądem praktycznie nie różni się od swoich poprzedników. Ma kształt pastylki, a cienki, silikonowy pasek prezentuje się atrakcyjnie i nie zbiera kurzu.

Poczytaj również o smartwatchach z Wear OS
Wear OS 3 to fuzja Wear OS i Tizen – realna konkurencja dla Apple

Czy płacenie zbliżeniowe opaską Xiaomi jest bezpieczne?

Nowa funkcja płatności zbliżeniowych przy wykorzystaniu opaski Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC jest całkowicie bezpieczna. Xiaomi Pay wymaga bowiem, podczas wprowadzania nowej karty, uwierzytelnienia przez wprowadzenie kodu SMS do aplikacji, który zostanie wysłany na numer telefonu, podany również w banku. Dodatkowo będzie również potrzeby kod PIN, zabezpieczający możliwość wykorzystania funkcji płatności poprzez opaskę Xiaomi. Kod PIN będzie musiał być wprowadzony w dwóch sytuacjach:

 • kiedy opaska została zdjęta z nadgarstka i ponownie założona,
 • kiedy właściwy kod PIN nie został wprowadzony przez powyżej 24h, które poprzedzały transakcję.

Kod PIN musi być wprowadzony na wyświetlaczu opaski Xiaomi. Sama funkcja płatności zbliżeniowej zostanie uruchomiona, kiedy przesuniesz ekran na wyświetlaczu opaski i po przyłożeniu jej do bankomatu lub terminala.

Każdy użytkownik opaski, przed pierwszą płatnością musi wybrać kartę, którą zapisze na opasce i podać taki sam kod PIN, który ustalił w aplikacji. Sprawi to, że w ciągu kolejnych 24 h będzie mógł płacić opaską, chyba że wcześniej zdejmie ją z nadgarstka.

xiaomi mi smart band 6 NFC płatności zbliżeniowe

Xiaomi Pay – jakie banki obsługują ten system płatności zbliżeniowych?

Pierwszym bankiem obsługującym płatności zbliżeniowe przy użyciu opaski jest Bank Pocztowy oraz fintechy ZEN.com i Curve. Niedługo placówki takie jak: Bank BNP Paribas, Getin Bank, mBank oraz SGB-Bank, również zaproponują to rozwiązanie. Taką możliwość analizuje również Bank Pekao i Alior Bank.

Ile kosztuje opaska Xiaomi Mi Band 6 NFC?

Opaska Xiaomi Mi Band 6 NFC na polskim rynku kosztuje 249 zł. W promocji na start można było ją zakupić w cenie 199 zł.

Źródło zdjęć: Mi-home.pl

Wolisz zegarki Apple? Jest już jego nowa wersja
Premiery Apple 2021: Apple Watch Series 7

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.