Nowe telefony Xiaomi będą mieć aparat Leica. Jak to wpłynie na jakość zdjęć?

15.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowe telefony Xiaomi będą mieć aparat Leica. Jak to wpłynie na jakość zdjęć?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Producenci smartfonów na różne sposoby próbują przyciągnąć do siebie kolejnych klientów. Jedni decydują się na stałą poprawę jakości i możliwości oferowanego sprzętu. Inni dogadują się ze znanymi markami, których logo trafia później na obudowy urządzeń.

Xiaomi pójdzie obiema drogami naraz, nawiązało bowiem współpracę z kultową firmą fotograficzną Leica. Telefony Xiaomi z aparatem Leica z pewnością pozwolą wykonać jeszcze lepsze zdjęcia i filmy. Samo logo niemieckiej firmy na pewno trafi też do materiałów promocyjnych i pomoże w sprzedaży flagowych Xiaomi.

Telefony Xiaomi z aparatem Leica

W przeszłości aparat fotograficzny z logo Leica mogliśmy znaleźć m.in. w smartfonie Huawei P9, który był w tamtym czasie flagowym modelem innego chińskiego producenta. Leica pomagała także w tworzeniu aparatów i obiektywów w kolejnych urządzeniach Huawei. W dużej mierze dzięki tej współpracy Huawei produkował smartfony robiące wyśmienite zdjęcia. Podobny zabieg stosowało między innymi Sony (obiektyw Carl Zeiss) i inne marki.

Na początku do sprzedaży trafią flagowe telefony Xiaomi z aparatem Leica.

Według nieoficjalnych doniesień, inżynierowie Leica pracowali już przy Xiaomi 12. Zapewne (już oficjalnie) współpraca Leica z Xiaomi ma na celu stworzenie telefonu z aparatem, który, podobnie jak kolejne modele Huawei, zostanie najlepszym fotograficznym smartfonem. Może mieć to miejsce już podczas premiery Xiaomi 13.

Telefony Xiaomi z aparatem Leica
Reklama zapowiadająca współpracę Xiaomi i Leica

Co na ten temat mówią władze obu firm?

Zarówno Xiaomi jak i Leica z nadzieją podchodzą do współpracy. Lei Jun, założyciel i zarazem prezes Xiaomi Group powiedział, że na każdym etapie projektowania telefonów firmy będą mocno współpracowały.

Matthias Harsch, dyrektor generalny firmy Leica Camera AG powiedział natomiast, że już pierwszy wspólnie stworzony telefon będzie oferował rewelacyjne możliwości fotograficzne. Obie firmy przypisał jednocześnie do segmentu Premium, jednak tylko w kontekście Leica łatwo można się z tym zgodzić.

Nieoficjalnie mówi się, że już Xiaomi 12 Ultra może być smartfonem, przy którym Leica pomoże w dopracowaniu aparatów. Premiera tego modelu powinna mieć miejsce za około miesiąc.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.