Xiaomi Electronic Paper Book Note to połączenie tabletu i czytnika e-book

22.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Xiaomi Electronic Paper Book Note to połączenie tabletu i czytnika e-book
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Xiaomi Electronic Paper Book Note – nazwa nowego urządzenia chińskiego mówi wiele o tym, czym właściwie jest. To połączenie czytnika e-book i tabletu. Ma więc wiele funkcjonalności, ale nie korzysta z typowego ekranu (np. LCD lub AMOLED), a to wyświetlacz e-ink. Co jeszcze warto wiedzieć o nowym sprzęcie Xiaomi?

Xiaomi Electronic Paper Book Note

Pomysł, aby połączyć zalety tabletu i czytnika e-book nie jest nowy. Najnowsze urządzenie Xiaomi – Electronic Paper Book Note – korzysta z takiego ekranu, jaki możemy spotkać w czytnikach e-book. Wyświetlacz e-ink jest czarno-biały, nie męczy wzroku i jest bardzo energooszczędny.

Ekran ma przekątną 10,3″. Jest dotykowy i przystosowany do pisania po nim rysikiem.

Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale podczas czytania różnych treści. Także pisanie (np. zapisywanie notatek) jest bardzo wygodne i szybkie, dzięki algorytmowi przetwarzającemu pismo ręczne na druk cyfrowy.

Xiaomi Electronic Paper Book Note
Xiaomi Electronic Paper Book Note (fot. producenta)

Za wydajność urządzenia odpowiada procesor z taktowaniem 1,8 GHz. Pamięć wynosi 64 GB. Ilość pamięci RAM wynosi 3 GB.

Jakie pliki obsługuje Electronic Paper Book Note?

Tablet e-ink Xiaomi obsługuje nieco mniej formatów plików, niż największy konkurent – Amazon Kindle Scribe. Użytkownik ma jednak dostęp do tych najbardziej potrzebnych – .pdf, .docc, .txt, pliki Excel, prezentacje multimedialne w .ppt, a także e-booki – format epub).

Xiaomi ma system operacyjny Android 11. Może pracować w trybie pionowym i poziomym.

Połączenie może się odbywać przy pomocy Bluetooth 5.2 lub Wi-Fi. Tablet posiada też funkcję rozmów – ma głośnik i dwa mikrofony z ANC (redukcja szumów).

Premiera Xiaomi Electronic Paper Book Note
Premiera Xiaomi Electronic Paper Book Note w Chinach.

Xiaomi Electronic Paper Book Note zamknięto w metalowej obudowie o wadze około 400 gramów.

Ile kosztuje nowy czytnik-tablet Xiaomi?

Sprzęt posiada baterię o pojemności 3000 mAh z ładowaniem 18 W. W zestawie otrzymujemy czuły rysik (rozróżnia aż 4096 poziomów nacisku). Tylna część rysika służy natomiast za gumkę, jak w klasycznym ołówku. Urządzenie kosztuje 2699 juanów. W przeliczeniu daje to nieco ponad 1700 złotych. Nie wiadomo jednak, czy Xiaomi Electronic Papier Book Note trafi do Europy i Polski. Póki co będzie oferowany na rodzimym rynku chińskim.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.