Xiaomi Buds 4 Pro – co oferują słuchawki za 1000 złotych, dostępne „w gratisie” do Xiaomi 13?

28.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Xiaomi Buds 4 Pro – co oferują słuchawki za 1000 złotych, dostępne „w gratisie” do Xiaomi 13?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Komu słuchawki Xiaomi Buds kojarzą się z tanią „chińszczyzną”, ten będzie musiał zmienić swoje podejście do sprzętu tego producenta. Xiaomi Buds 4 Pro są iście topowym modelem. Od jakości wykonania, przez wygląd i funkcjonalności – to flagowy produkt chińskiej marki. Co więc oferują Xiaomi Buds 4 Pro?

Premiera Xiaomi Buds 4 Pro

Dobre brzmienie było priorytetem przy projektowaniu Xiaomi Buds 4 Pro. Xiaomi zadbało więc, by umożliwić użytkownikowi wysłanie do tych słuchawek sygnału z 32-bitowym próbkowaniem. Przepustowość to aż 9900 kbit/s, co jest niemałym osiągnięciem w przypadku bezprzewodowej transmisji danych przez Bluetooth. Pozwoliła na to obsługa nowoczesnego kodeka LDAC.

Xiaomi Buds 4 Pro posiadają aktywną redukcję dźwięków otoczenia.

Możemy liczyć na obniżenie szumów aż o 48 dB. Funkcja ANC może, podobnie jak w przypadku konkurencji, działać w odwrotny sposób. Wtedy dźwięki otoczenia zostaną wzmocnione. W sporym stopniu rekompensuje to pasywne wygłuszenie, charakterystyczne dla „dokanałówek”. Ten tryb, zwany często przezroczystym, to idealne rozwiązanie dla osób uprawiających sport, rowerzystów, a także wszystkich, którzy nie chcą odcinać się od otoczenia.

Funkcja jest połączona z inną opcją, którą dają najnowsze słuchawki TWS od Xiaomi. Buds 4 Pro generują dźwięk przestrzenny. Pozwalają nie tylko na poszerzenie sceny muzycznej (lub dodatkowe emocje w grach). Dźwięk może być także lepiej dopasowany do ruchów głowy użytkownika słuchawek. Głośność dźwięków może się więc zmienić w zależności od tego, w którą stronę skierujemy swoją głowę. Zdaniem samego producenta, dźwięk przestrzenny w pierwszej kolejności został zaprojektowany z myślą o wrażeniach podczas oglądania filmów.

Xiaomi Buds 4 Pro wyglądają znajomo

Spoglądając na design najnowszych słuchawek, na myśl przychodzi podstawowa wersja Xiaomi Buds 4. Istotnie, oba modele wyglądają dość podobnie. Nie jest to jednak żaden zarzut. Zarówno Xiaomi Buds 4 Pro, jak i podstawowa odmiana wyglądają po prostu bardzo dobrze. Rozmiary etui ładującego są przy tym kompaktowe, co ułatwia przenoszenie słuchawek.

Xiaomi Buds 4 Pro
Xiaomi Buds 4 Pro w dwóch wersjach kolorystycznych

W zestawie otrzymujemy parę bezprzewodowych słuchawek TWS, trzy komplety gumek w różnych rozmiarach i etui, a także kabel ładujący USB-C. Gumki wykonane z LSR zapewniają higienę, a dostępność różnych wielkości pozwoli na dobre dopasowanie słuchawek do ucha. Oprogramowanie dostępne na smartfony (Intelligent Fit Monitoring) pozwoli dobrać najbardziej pasujący rozmiar.

Słuchawki posiadają konstrukcję odporną na zachlapanie, co potwierdza certyfikat IP54.

Doskonała bateria z ładowaniem bezprzewodowym

Wysokiej klasy słuchawki TWS nie mogą mieć słabej baterii. Xiaomi Buds 4 Pro posiadają ogniwo pozwalające na 9 godzin słuchania muzyki. Podładowywanie w etui-powerbanku wydłuża ten czas aż czterokrotnie, łącznie do 38 godzin. Ładowanie zestawu odbywa się przy pomocy kabla USB-C lub bezprzewodowo.

Do uzupełnienia poziomu energii możemy wykorzystać swój smartfon. Ważne, aby posiadał funkcję bezprzewodowego ładowania zwrotnego. To bardzo wygodne rozwiązanie, które znajdziemy m.in. w najnowszym Xiaomi 13. Ładowanie słuchawek trwa krótko, w zaledwie pół godziny naładujemy pustą baterię do pełna.

Aplikacja Xiaomi Earbuds do sterowania wszystkimi funkcjami

Aplikacja mobilna Xiaomi Earbuds pozwoli na sterowanie funkcjami słuchawek. Możemy tam dostosować ANC (aktywną redukcję szumów) do swoich preferencji. W aplikacji znajdziemy też opcję dźwięku przestrzennego. Słuchawki ponadto bez trudu połączą się z dwoma urządzeniami – na przykład naszym smartfonem i komputerem. W inteligentny sposób przełączą źródło dźwięku. Możemy słuchać muzyki z komputera, a w momencie nadejścia połączenia, odbierzemy je bez dotykania telefonu. To tylko jeden z możliwych scenariuszy.

Czarne Xiaomi Buds 4 Pro
Czarne Xiaomi Buds 4 Pro

Specyfikacja Xiaomi Buds 4 Pro

  • Typ: słuchawki douszne TWS (true wireless)
  • Przetworniki: 11 mm dynamiczny przetwornik o dużej amplitudzie drgań
  • ANC: tak, 48 dB, możliwość dostosowania ustawień, wsparcie AI, wykrywanie szumu wiatru
  • Odporność na zachlapanie: tak, IPX54
  • Mikrofony: 3 w każdej słuchawce (do rozmów i do ANC)
  • Bateria: 9h słuchania muzyki (słuchawki), 38 godzin przy podładowaniu w etui, ładowanie bezprzewodowe i przez USB-C, ładowanie do pełna w 30 minut
  • Łączność: Bluetooth 5.3 z AAC, SBC, LHDC 4.0
  • Funkcje: 3 poziomy ANC (aktywna redukcja hałasu), AI call noise reduction, możliwość zmiany ustawień słuchawek w aplikacji na smartfon, Intelligent Fit Monitoring, dźwięk przestrzenny, algorytm wykrywający wiatr, obsługa dotykowa
  • Jakość audio: Hi-Fi, 96 kHz.

Polskie ceny Xiaomi Buds 4 Pro

Opisywane słuchawki trafią do sprzedaży 8 marca 2023 roku. Ich cena w momencie premiery to 949 złotych.

Do 7 marca można skorzystać z promocji. Kupując smartfon Xiaomi 13 otrzymamy w gratisie słuchawki Buds 4 Pro.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.