Porównujemy Xiaomi Band 8 vs. Xiaomi Band 8 Pro. Czym się różnią?

10.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Porównujemy Xiaomi Band 8 vs. Xiaomi Band 8 Pro. Czym się różnią?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Inteligentne opaski to niezwykle popularne urządzenia elektroniki użytkowej, które są sporo tańsze od smartwatchów, ale oferują podobne funkcje. Jednym z najpopularniejszych producentów tego typu sprzętu jest firma Xiaomi. Porównujemy Xiaomi Band 8 vs. Xiaomi Band 8 Pro – jeden z najpopularniejszych smartbandów na rynku z jego bardziej wypasioną wersją. Dla kogo są te opaski? Wszystkiego dowiecie się, czytając ten poradnik.

Xiaomi Band 8 vs. Xiaomi Band 8 Pro – specyfikacja techniczna

Zaczniemy od specyfikacji, ponieważ to chyba obowiązkowy punkt każdej analizy, która dokonywana jest przed zakupem tego typu urządzenia. Dodajmy jednak, że w obu przypadkach zastosowane podzespoły pozwalają na płynną pracę oraz komfortowe użytkowanie opaski.

Xiaomi Band 8 Pro – specyfikacja techniczna

 • Waga – około 22,5 g (bez paska)
 • Wymiary – 46 × 33,35 × 9,99 mm
 • Typ wyświetlacza – dotykowy AMOLED 1,74″
 • Rozdzielczość – 336 × 480, 336 PPI
 • Czujniki – akcelerometr, żyroskop, optyczny czujnik tętna, czujnik światła otoczenia
 • Wodoszczelność – 5 ATM
 • Pojemność baterii – 289 mAh

Xiaomi Band 8 – specyfikacja techniczna

 • Waga – około 27 g (bez paska)
 • Wymiary – 48 × 22,5 × 10,99 mm
 • Typ wyświetlacza – dotykowy AMOLED 1,62″
 • Rozdzielczość – 192 × 490, 326 PPI
 • Czujniki – akcelerometr, żyroskop, optyczny czujnik tętna, czujnik światła otoczenia
 • Wodoszczelność – 5 ATM
 • Pojemność baterii – 190 mAh

Xiaomi Band 8 Pro vs. Xiaomi Band 8 – wygląd i rozmiary

Obie opaski sporo różnią się wyglądem. Smartband Xiaomi Band 8 ma zdecydowanie węższy ekran. Jego szerokość jest tylko nieco większa niż szerokość paska. Wyświetlacz jest za to nieco wyższy niż w przypadku wersji Pro i sprawia wrażenie niewygodnego w użytkowaniu, ale nic bardziej mylnego. Xiaomi Band 8 Pro wygląda bardziej jak smartwatch i przypomina zegarek Apple Watch. Ma zdecydowanie szerszy ekran niż w przypadku Band 8.

W obu przypadkach wybrać można wiele rodzajów i kolorów pasków – TPU (gumowe), skórzane, plecione oraz ze stali nierdzewnej.

Xiaomi Band 8 pro

Xiaomi Band 8 Pro czy Xiaomi Band 8 – wyświetlacz

O ekranach wspomnieliśmy już wyżej, ponieważ to element, dzięki któremu szybko rozróżnić można obie opaski. Zatrzymajmy się jednak chwilę przy specyfikacji wyświetlacza. W obu przypadkach mamy do czynienia z wyświetlaczem AMOLED, w który wyposażonych jest wiele smartfonów z systemem Android.

Przekątna ekranu w Band 8 wynosi 1,62 cala, a jego rozdzielczość to 192 na 490 pikseli, co daje 326 pikseli na cal (PPI). Wersja Pro może pochwalić się przekątną o długości 1,74 cala (ekran jest nieznacznie wyższy, ale sporo szerszy). Rozdzielczość wynosi 336 na 480 pikseli. Ekran chroniony jest szkłem Gorilla Glass 3. Maksymalna jasność to w obu przypadkach 600 nitów.

Xiaomi Band 8

Xiaomi Band 8 czy Xiaomi Band 8 Pro – bateria i ładowanie

Baterie w tego typu urządzeniach nie są duże, ale dzięki optymalizacji sprzętu i systemu operacyjnego pozwalają na uzyskanie długiego czasu pracy na jednym ładowaniu. Wystarczy wspomnieć, że bateria Xiaomi Band 8 Pro ma pojemność wynoszącą 289 mAh, a ta zastosowana w Band 8 – 190 mAh.

Ładowanie od 0 do 100% zajmuje około 1 godzinę.

Według producenta pozwalają one jednak na odpowiednio 14 oraz 16 dni pracy (z wyłączonym always on display) i 6 godzin z ciągle włączonym wyświetlaczem. W praktyce czas ten zapewne będzie nieco krótszy, ale to nadal dużo więcej niż w przypadku droższych smartwatchów.

Funkcje sportowe

Smartbandy powstały między innymi po to, by ułatwić monitorowanie aktywności fizycznej. Zacznijmy od Xiaomi Band 8. Opaska dysponuje ponad 150 trybami fitness. W trakcie biegu można na bieżąco analizować między innymi tempo, częstotliwość i długość kroku oraz siłę i styl nacisku co pozwala na doskonalenie techniki biegu. Opaska potrafi nawet ocenić aktualny stan witalności fizycznej na podstawie treningów wykonanych w ciągu 7 dni.

Xiaomi Band 8 Pro ma takie same możliwości. Dodatkowo ta wersja opaski obsługuje systemy satelitarne Beidou, GPS, GLONASS, Galileo i QZSS, dzięki czemu precyzyjnie monitoruje przebyty dystans i prędkość. Ciekawą funkcją jest Trener rozgrzewki i odpoczynku 3D. Są to animowane wskazówki dotyczące ćwiczeń w ramach rozgrzewki oraz po treningu. To dobry sposób na skuteczne rozgrzanie mięśni co zapobiega kontuzjom.

funkcje sportowe w Xiaomi Band 8 Pro

Xiaomi Band 8 kontra Xiaomi Band 8 Pro – funkcje smartwatchowe

Drugi cel, dla którego stworzono inteligentne opaski to monitorowanie stanu zdrowia. Wśród najważniejszych funkcji Band 8 wymienić należy:

 • monitorowanie snu z dziennymi raportami dotyczącymi jego jakości,
 • monitorowanie stresu oraz podpowiedzi dotyczące relaksu,
 • monitorowanie natlenienia krwi i alerty o niskim poziomie tlenu
 • monitorowanie tętna i powiadomienia o nieprawidłowej pracy serca
 • monitorowanie cyklu menstruacyjnego i kalkulacja jego początku oraz końca.

W Xiaomi Band 8 Pro zastosowano tak zwany moduł monitorowania z 4 kanałami, który zapewnia zwiększony poziom dokładności monitorowania tętna i natlenienia krwi. Służy on także do lepszego śledzenia ruchu użytkownika.

Dodatkowe funkcje

Wśród dodatkowych funkcji uwagę warto zwrócić między innymi na nowy interfejs dostosowany do szerokiego wyświetlacza w wersji Pro, umożliwiający między innymi stosowanie widżetów. Pozwalają one na komfortowe korzystanie z opaski i zupełnie zmieniają dotychczasowe podejście do działania tego typu urządzeń.

Ciekawostek nie brakuje także w przypadku Band 8. Urządzenie nosić można jako wisiorek na łańcuszku („inteligentną biżuterię”), a za pomocą specjalnego zaczepu Running Clip przymocować można do sznurowadeł buta podczas treningu.

dodatkowe funkcje band 8

Xiaomi Band 8 Pro kontra Xiaomi Band 8 – cena

W odróżnieniu od smartwatchów, inteligentne opaski nie są drogie. Obie kupić można w czarnej i białej wersji kolorystycznej. W komplecie z paskiem z TPU (czyli z termoplastycznego poliuretanu), który potocznie zwany jest gumowym, za opaskę Xiaomi Band 8 zapłacić trzeba 156 złotych.

Xiaomi Band 8 Pro jest trochę droższa i kosztuje 319 złotych.

Trzeba jednak wiedzieć, że za dobry smartwach zapłacić trzeba ponad 1000 złotych, więc i w tym aspekcie inteligentne opaski Xiaomi wypadają całkiem nieźle.

Xiaomi Band 8 czy Xiaomi Band 8 Pro – co kupić?

Wybrać Xiaomi Band Pro 8 czy Xiaomi Band 8? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, a zależy przede wszystkim od potrzeb użytkownika. Tańsza wersja to urządzenie niemal dla każdego. Mając dostęp do tak zaawansowanej technologii w cenie nieprzekraczającej 200 złotych warto zaopatrzyć się w taką opaskę, by chociażby na bieżąco monitorować swój stan zdrowia.

Wersja Pro jest nieco bardziej zaawansowana i zdecydowanie przyda się osobom aktywnym, które lubią na przykład bieganie. Dzięki wbudowanemu czujnikowi GPS, opaska z dużą dokładnością monitoruje aktywność fizyczną.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.