Search icon

Kolejne informacje o Xiaomi 13 Ultra. To będzie najlepszy smartfon w 2023 roku?

02.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Kolejne informacje o Xiaomi 13 Ultra. To będzie najlepszy smartfon w 2023 roku?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Po chińskiej premierze Xiaomi 13 i 13 Pro wszyscy z niecierpliwością czekają na wprowadzenie na rynek topowego modelu. Xiaomi 13 Ultra będzie konkurentem dla najmocniejszych modeli Samsunga, Vivo, Oppo i innych producentów. Wraz ze zbliżaniem się terminu premiery, poznajemy kolejne informacje na temat tego flagowego telefonu.

Xiaomi 13 Ultra z ładowaniem w 8 minut

Producenci smartfonów prześcigają się w proponowaniu coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Jednym z nich jest superszybkie ładowanie. Xiaomi 13 Ultra dostanie ładowanie z mocą 200 W. Z taką mocą naładujemy baterię od 0 do100% w około 8 minut,

premiera Xiaomi 13 przełożona
Xiaomi 13 (fot. producenta)

Smartfon dostanie topowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

W najnowszym modelu znajdziemy system operacyjny Android 13 z nakładką MIUI 14. O bardzo dużą moc obliczeniową Xiaomi 13 Ultra zadbają też szybkie pamięci RAM LPDDR5x najnowszej generacji. Pamięć to także topowe rozwiązanie – dysk UFS 4.0.

Współpraca Xiaomi z firmą znaną z branży fotograficznej – Leica – przynosi świetne efekty. Smartfony chińskiej marki z optyką Leica oferują rewelacyjną jakość zdjęć, a Xiaomi 13 Ultra będzie oczywiście pod tym względem najlepszy.

Doskonałe aparaty fotograficzne we flagowym Xiaomi 13 Ultra

Nowością w Xiaomi 13 Ultra ma być zastosowanie obiektywu peryskopowego. Nowatorskie rozwiązanie pozwoli na zbliżenie optyczne z zachowaniem bardzo wielu detali fotografowanego obiektu. Obecnie liderem pod tym względem jest smartfon Samsung Galaxy S22 Ultra, Xiaomi chce jednak przebić jakość oferowanych tam zdjęć.

Matryca Sony 1" w smartfonie Xiaomi 13 Ultra

Producent wyposaży swój flagowy model w 1-calową matrycę Sony. Większy sensor to większe piksele i możliwość odebrania większej ilości światła. Przekłada się to wprost na jakość zdjęć w każdych warunkach oświetleniowych. Podobną matrycę zastosowało niedawno Vivo w modelu X90 Pro+. Jest uznawany za jeden z najlepszych smartfonów do zdjęć, a Xiaomi 13 Ultra może powtórzyć ten sukces.

Xiaomi 13 Ultra trafi do sprzedaży w Europie i Polsce

Jedną z najważniejszych informacji może być natomiast fakt, że Xiaomi 13 Ultra będzie dostępne poza Chinami. Poprzednik, czyli Xiaomi 12S Ultra, którym zachwycało się wiele osób, nie był bowiem możliwy do kupienia w naszym kraju.

Niestety, nie znamy jeszcze ostatecznego wyglądu modelu, ani daty jego wejścia do sprzedaży.

nano google news

Może zainteresują Cię także inne informacje

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.