Netflix zekranizuje najdłuższą powieść Żulczyka – „Wzgórze psów”. Co już wiadomo?

12.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Netflix zekranizuje najdłuższą powieść Żulczyka – „Wzgórze psów”. Co już wiadomo?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jak się okazuje, “Informacja zwrotna” to zaledwie wstęp do dłuższej współpracy pomiędzy Jakubem Żulczykiem a serwisem Netflix. Ekranizacji doczeka się bowiem również inna powieść autora – debiutujące w 2017 roku “Wzgórze psów”. Reżyserem serialu jest Piotr Domalewski. Co wiadomo na temat produkcji? 

Wzgórze psów – Żulczyk z ekranizacją od Netflixa

“Wzgórze psów” to mroczny thriller Żulczyka, osadzony w małomiasteczkowych realiach, prześladowanych przez demony przeszłości. Niegdyś polska prowincja była świadkiem obrzydliwej zbrodni, a prawdę na jej temat skrywa tamtejsza, hermetyczna społeczność. Już niebawem pozna ją również szersza widownia, a to za sprawą ekranizacji, jakiej podjął się Netflix. 

Na temat premiery wypowiedział się sam Żulczyk, obwieszczając:

Wiem jak ważne jest dla wielu z Was »Wzgórze psów«. Dla mnie to chyba najważniejsza książka. Długo zbierałem się do jej napisania, pisałem ją jeszcze dłużej, a Wy, po sześciu latach od premiery wciąż ją czytacie i piszecie wiadomości na jej temat. Obwieszczając serial »Informacja Zwrotna«, napomknąłem Wam, że nie jest to moje ostatnie słowo na Netfliksie. No i nie jest.

Tym samym lista polskich zapowiedzi Netflixa wydłuża się o kolejną pozycję. Widnieje już na niej wspomniana “Informacja zwrotna” z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej, przenosząca na ekran książkę Żulczyka o tym samym tytule. W bibliotece serwisu znajdziecie ją jeszcze w tym roku. 

Wzgórze psów – twórcy serialu

Reżyserem produkcji jest Piotr Domalewski (“Cicha Noc”, “Hiacynt”), będący również – obok Żulczyka – jej scenarzystą. Stanowisko producentki kreatywnej zajmuje zaś Izabela Łopuch (“Ślepnąc od świateł“, “Warszawianka”).

Domalewski nie kryje osobistego stosunku do tytułu:

Kiedy przeczytałem »Wzgórze psów«, pomyślałem, że znam tych ludzi i ten świat. Kiedy spotkałam Kubę, zrozumiałem, że teraz opowiemy wszystkim o tym, gdzie się wychowaliśmy. Praca nad scenariuszem to była wielka przygoda i bardzo się cieszę, że ten serial powstanie, bo wszyscy znamy takie miejsca jak Zybork.

Obsada i data premiery serialu wciąż pozostają nieznane. Już teraz można jednak śmiało zakładać, że będzie to jedna z bardziej emocjonujących, rodzimych premier Netflixa.

Źródło: twitter.com/Jakubzulczyk, pap.pl

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.