Search icon

Zakupy w App Store będą droższe. Apple podnosi ceny

22.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zakupy w App Store będą droższe. Apple podnosi ceny
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Użytkownicy sprzętu Apple przyzwyczajeni są do sporych kosztów nie tylko nowych urządzeń, ale także dodatkowych usług. Dotyczy to również cen pobieranych na smartfony i tablety aplikacji i gier, jak również związanych z nimi abonamentów. Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że subskrypcje w iOS są droższe, niż na innych platformach, co wynika z wysokiej marży Apple, która sięga kilkudziesięciu procent. Teraz ceny w App Store znów mają wzrosnąć, co ma dotyczyć także użytkowników z Polski.

Wysokie ceny w App Store

Amerykański gigant stale koncentruje się na wysokim zysku. Nie ucichły jeszcze echa wrześniowych premier sprzętu Apple, a firma zabiera się za dostępne w App Store oprogramowanie. Wkrótce możemy się spodziewać zmiany cennika. Wyższe ceny w App Store to droższe aplikacje, gry i różne mikropłatności.

Wyższe ceny w App Store zaczną obowiązywać 5 października 2022 roku.

Zmiana dotyczy europejskich krajów strefy euro, Szwecji, Polski, ale także niektórych państw na rynku azjatyckim, m.in. Korei Południowej i Japonii, Malezji, Pakistanu. Więcej zapłacą także mieszkańcy Chile, czy Egiptu.

Skąd pomysł na zmiany cen akurat teraz? Prawdopodobnie Apple zauważyło znaczne umocnienie się dolara w stosunku do innych walut. Podwyżki w wielu krajach będą po prostu wyrównaniem cen usług w App Store względem Stanów Zjednoczonych i płatności w dolarach.

Ceny w App Store rosną na początku października

Jak wysoki będzie wzrost cen w App Store?

Największy wzrost cen zauważą Japończycy – to nawet 30% podwyżki względem obecnie obowiązujących cenników. Wysokość podwyżek w dużej mierze zależy od rynku, na którym aplikacje, gry i inne usługi są sprzedawane.

W Europie i Polsce wzrost cen prawdopodobnie wyniesie około 20%.

Jeśli aplikacja kosztowała 0,99 euro, po 5 października 2022 zapłacimy za nią 1,19 euro. Dla obecnej ceny 4,99 złotych podwyżka podniesie ją do 5,99 zł.

NANO w Google News

Może zainteresują Cię też te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.