Search icon

Zakupy w App Store będą droższe. Apple podnosi ceny

22.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zakupy w App Store będą droższe. Apple podnosi ceny
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Użytkownicy sprzętu Apple przyzwyczajeni są do sporych kosztów nie tylko nowych urządzeń, ale także dodatkowych usług. Dotyczy to również cen pobieranych na smartfony i tablety aplikacji i gier, jak również związanych z nimi abonamentów. Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że subskrypcje w iOS są droższe, niż na innych platformach, co wynika z wysokiej marży Apple, która sięga kilkudziesięciu procent. Teraz ceny w App Store znów mają wzrosnąć, co ma dotyczyć także użytkowników z Polski.

Wysokie ceny w App Store

Amerykański gigant stale koncentruje się na wysokim zysku. Nie ucichły jeszcze echa wrześniowych premier sprzętu Apple, a firma zabiera się za dostępne w App Store oprogramowanie. Wkrótce możemy się spodziewać zmiany cennika. Wyższe ceny w App Store to droższe aplikacje, gry i różne mikropłatności.

Wyższe ceny w App Store zaczną obowiązywać 5 października 2022 roku.

Zmiana dotyczy europejskich krajów strefy euro, Szwecji, Polski, ale także niektórych państw na rynku azjatyckim, m.in. Korei Południowej i Japonii, Malezji, Pakistanu. Więcej zapłacą także mieszkańcy Chile, czy Egiptu.

Skąd pomysł na zmiany cen akurat teraz? Prawdopodobnie Apple zauważyło znaczne umocnienie się dolara w stosunku do innych walut. Podwyżki w wielu krajach będą po prostu wyrównaniem cen usług w App Store względem Stanów Zjednoczonych i płatności w dolarach.

Ceny w App Store rosną na początku października

Jak wysoki będzie wzrost cen w App Store?

Największy wzrost cen zauważą Japończycy – to nawet 30% podwyżki względem obecnie obowiązujących cenników. Wysokość podwyżek w dużej mierze zależy od rynku, na którym aplikacje, gry i inne usługi są sprzedawane.

W Europie i Polsce wzrost cen prawdopodobnie wyniesie około 20%.

Jeśli aplikacja kosztowała 0,99 euro, po 5 października 2022 zapłacimy za nią 1,19 euro. Dla obecnej ceny 4,99 złotych podwyżka podniesie ją do 5,99 zł.

nano google news

Może zainteresują Cię też te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.