Nowy sposób wyświetlania wyników wyszukiwania w Google. Zniknie druga strona

17.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowy sposób wyświetlania wyników wyszukiwania w Google. Zniknie druga strona
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wyniki wyszukiwania w Google często są odpowiedzią na różne pytania. Wyszukiwarka amerykańskiej korporacji z Doliny Krzemowej jest bez dwóch zdań najpopularniejszą tego typu stroną na świecie. Wkrótce doczekamy się pewnych zmian, które choć niewielkie, powinny okazać się korzystne dla użytkowników.

Zmiany w wyszukiwarce Google

Choć z pozoru wyszukiwarka Google wygląda od lat tak samo, w rzeczywistości stale ewoluuje. Zmieniają się nie tylko elementy wyglądu, ale też strona techniczna, której nie widzimy. Mechanizmy odpowiedzialne za wyszukiwanie są coraz bardziej inteligentne. Możliwość odnalezienia odpowiedzi na nasze zapytania jest czasem wręcz imponująca. Google sprytnie zarabia na tym, proponując użytkownikom spersonalizowane reklamy. Oczywiście, amerykański gigant otrzymuje za to spore wynagrodzenie. Użytkownicy mogą wyłączyć personalizowane reklamy (w ustawieniach konta Google), jednak nie każdy to robi.

Google wie o nas niemal wszystko. Poza naszymi zachowaniami w sieci zna m.in. przybliżoną lokalizację.

W związku z tym niedawno Google otrzymało karę w wysokości prawie 400 milionów dolarów. Przeciwnikiem było 40 stanów USA, które uznały, że Google śledzi lokalizację internautów bez ich zgody.

wyniki wyszukiwania w Google

To właśnie na kanwie wspomnianej sprawy Google wprowadzi wkrótce dodatkowe ustawienia prywatności. Będziemy mogli wyłączyć zapisywanie aktywności i lokalizacji. Google da też opcję skasowania zebranych już na nasz temat danych. Ponadto użytkownicy mają zostać lepiej poinformowani o tym, które dane są śledzone przez Google.

Wyniki wyszukiwania w Google pokazane w nieco inny sposób

Gdy szukamy czegoś na tej stronie, wynikami wyszukiwania w Google jest lista 10 najbardziej dopasowanych wyników – stron internetowych. Użytkownik może zmienić liczbę wyników wyszukiwania (10, 20, 30, 40, 50 lub 100 na jednej stronie). Wkrótce ma się to zmienić.

Wyniki wyszukiwania w Google na komputerze wkrótce będą przypominały wersję mobilną i będą pozbawione podziału na strony. Gdy przewiniemy na dół, kolejne wyniki same się załadują.

Taka zmiana powinna być bardzo wygodna dla użytkowników Google. Najpierw wejdzie w życie w Stanach Zjednoczonych i tylko dla wersji Google po angielsku. Jeśli testy przejdą pomyślnie, niepodzielone na strony wyniki wyszukiwania w Google trafią też na inne rynki.

Google

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.