Aplikacje do rozmowy z duchami. Najlepsze radary duchów i wykrywacze duchów na telefon

24.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Aplikacje do rozmowy z duchami. Najlepsze radary duchów i wykrywacze duchów na telefon
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czy wierzysz w możliwość kontaktu ze zmarłymi? Wielu ludzi odpowie, że tak, ale nawet niedowiarki mogą sprawdzić aplikacje do rozmowy z duchami – chociażby dla zaspokojenia własnej ciekawości. Jak działa aplikacja do polowania na duchy? Czy jest sens w ogóle instalować ją na telefonie? Postanowiliśmy dla Was sprawdzić, jaki wykrywacz duchów najlepiej wybrać.

Aplikacja do wykrywania duchów – czy to ma sens?

Zapaleni pogromcy duchów, i bynajmniej nie chodzi nam o ekipę z Ghostbusters, korzystają z odpowiednich narzędzi do nawiązywania kontaktu ze zmarłymi. W ich wyposażeniu znajdują się mierniki EMF, które reagują na pola elektromagnetyczne, aparaty z noktowizorami, aby dobrze widzieć wszystko nocą, kamery termowizyjne, pozwalające monitorować zmiany temperatury czy czujniki ruchów.

aplikacja do rozmów z duchami

Przeciętnego łowcę duchów (albo poszukiwacza przygód) nie stać na tak drogie akcesoria, więc pozostaje smartfon – w końcu ten ma każdy. Do tego wystarczy odpowiednia aplikacja do rozmów z duchami i można poczuć się jak w horrorze.

Czy to ma sens? Jeśli faktycznie chcecie nawiązać kontakt ze zmarłymi za pomocą smartfona, to raczej nie. Niemniej to ciekawa alternatywa na spędzenie czasu ze znajomymi, pewnie dla wielu odrobina adrenaliny, a przy okazji trochę ruchu.

Jaki wykrywacz duchów wybrać? TOP 5 polecanych aplikacji do rozmów z duchami

Randonautica – aplikacja dla poszukiwaczy przygód

Randonautica – aplikacja dla poszukiwaczy przygód
Źródło: Sklep Play

Zacznijmy od aplikacji, która typowym wykrywaczem duchów nie jest, ale jak twierdzą twórcy: pomaga wskazać ciekawe miejsca według myśli i intencji jej użytkownika. Jeśli zatem pomyślicie o polowaniu na duchy, być może doprowadzi Was tam, gdzie uda się je znaleźć.

Zasada działania apki jest prosta: odczytuje intencje, wskazuje potencjalnie ciekawe miejsce, a Ty udajesz się tam, aby sprawdzić, czy znajdziesz coś ciekawego. To naprawdę ciekawa opcja nawet dla tych osób, które w duchy nie wierzą, a chcą poznać kilka ciekawych miejsc w okolicy.

Ghost Tube Paranormaln Videos – wykrywacz duchów i zjawisk paranormalnych

Ghost Tube Paranormaln Videos – wykrywacz duchów i zjawisk paranormalnych
Źródło: Sklep Play

Ghost Tube to jedna z najpopularniejszych aplikacji wśród osób zainteresowanych duchami i zjawiskami paranormalnymi. Do pracy wykorzystuje magnometr wbudowany w smartfon, dzięki czemu użytkownik może namierzyć wahania energii elektromagnetycznej. W apkę został wbudowany również słownik, który mieści kilkaset słów – to właśnie w ten sposób duch może skontaktować się z użytkownikiem.

A zatem jeśli znajdziemy się w zasięgu istoty paranormalnej i ta będzie chciała z nami porozmawiać, na ekranie smartfona pojawią się wybrane przez nią słowa. Na ile wiarygodny jest Ghost Tube? Opinie użytkowników aplikacji są w większości przychylne, więc zainteresowani łowcy duchów powinni ją wypróbować.

GhostTube SLS Camera Alternate – popularny detektor duchów

GhostTube SLS Camera Alternate  - popularny detektor duchów
Źródło: Sklep Play

Kolejna propozycja pochodzi od twórców wyżej opisywanej apki. Też posłuży jako wykrywacz duchów, ale jej działanie jest nieco inne. Do pracy wykorzystuje kamerę wbudowaną w smartfona, by wychwytywać humanoidalne kształty.

Jeśli kamera wychwyci kształt przypominający sylwetkę człowieka, będzie on widoczny również w GhostTube. Jak to działa? Po uruchomieniu użytkownik zobaczy na ekranie siatkę. Aplikacja w czasie rzeczywistym mierzy odległości pomiędzy poszczególnymi punktami i na tej podstawie generuje i interpretuje otoczenie. Wszystko działa na zasadach bardzo zbliżonych do profesjonalnych kamer kinect SLS.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że ekipa odpowiedzialna za wydanie dwóch wyżej wymienionych aplikacji ma do zaoferowania jeszcze kilka innych, równie ciekawych, detektorów duchów.

Ultimate EMF Detector RealData – smartfon jako urządzenie do rozmowy z duchami

Ultimate EMF Detector RealData – smartfon jako urządzenie do rozmowy z duchami
Źródło: Sklep Play

Aplikacja działa tak, jak profesjonalne detektory EMF. Do pracy wykorzystuje czujniki wbudowane w smartfon, dzięki którym użytkownik może wykryć wahania pola elektromagnetycznego. Samo użycie aplikacji jest łatwe, ale odczyt wyświetlanych parametrów wymaga nieco wiedzy i obycia. Twórcy zapewniają, że detektor jest bardzo precyzyjny. Warto nadmienić, że zarejestrowane dane można zapisać w pamięci telefonu.

Ultimate Ghost Detector Real – kompletna aplikacja do polowania na duchy

Ultimate Ghost Detector Real – kompletna aplikacja do polowania na duchy
Źródło: Sklep Play

Ostatnia aplikacja w naszym zestawieniu jest jednocześnie jedną z najbardziej kompletnych. Użytkownik ma wszystkie niezbędne narzędzia w jednym miejscu: detektory EMF, EVP i czujnik ruchu. Wszystko działa na takiej samej zasadzie, jak wyżej wymienione i opisane apki, czyli wykorzystuje czujniki wbudowane w smartfon. Jest to jedyna płatna propozycja na naszej liście, jeśli jednak wykrywacz duchów ma być maksymalnie zaawansowany, to warto zainteresować się tą pozycją. Cena wynosi 2,99$.

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.