Wygląd Nothing Phone (2) na pierwszych renderach

08.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Wygląd Nothing Phone (2) na pierwszych renderach
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pierwsza generacja Nothing Phone była dowodem na to, że mały producent może skutecznie konkurować z gigantami. Smartfon charakteryzował się świetnym stosunkiem ceny do jakości, niezłą specyfikacją i unikatowym wyglądem. Tego samego spodziewaliśmy się po jego następcy. I nie zawiedliśmy się – pierwsze, pochodzące z przecieków zdjęcia, pokazują nam telefon o podobnej konstrukcji. Co jeszcze wiemy o Nothing Phone (2)?

Nadchodzi Nothing Phone (2)

Najbardziej charakterystyczny element Nothing Phone (1) to jego przezroczysta obudowa. Producent umieścił w niej sporych rozmiarów LED-y. Świecące powiadomienia wyróżniały smartfona na tle konkurencji. Wewnątrz obudowy znaleźliśmy nie topowe, ale bardzo dobre podzespoły i niezły aparat. Powtórkę lubianego designu zobaczymy też w kolejnej generacji, tak przynajmniej twierdzą wiarygodne źródła, publikujące w przeszłości potwierdzające się przecieki.

Bez bezpośredniego porównania obu generacji, Nothing Phone’y (1) i (2) są trudne do odróżnienia.

Czy to źle? To zależy. Jeśli komuś podobał się wygląd pierwszej generacji, z pewnością doceni też drugą. Posiadacze Nothing Phone (1) nie będą mieli zbyt wielu powodów do przesiadki na nowszy model. W nowszym modelu znajdzie się jednak dużo mocniejszy procesor.

Nieznaczna zmiana wyglądu w drugiej generacji Nothing Phone
Źródło: OnLeaks

Pierwszy Nothing Phone posiada układ Qualcomm Snapdragon 778G 5G. Do najnowszego modelu powinien trafić natomiast Snapdragon 8+ Gen 1. Uczyniłoby to z niego bestię pod względem wydajności. Jeżeli doniesienia o ex-flagowym procesorze się potwierdzą, Nothing Phone (2) rzeczywiście będzie mógł śmiało zostać nazwany „killerem flagowców„.

Nieco większy ekran i podobny zestaw aparatów

Sprzedawany dotychczas Nothing Phone (1) posiada ekran OLED o przekątnej 6,55″. Następca dostanie natomiast nieznacznie większy wyświetlacz – 6,7″, również w technologii OLED 120 Hz. Większy rozmiar nie musi jednak oznaczać powiększenia się gabarytów samego urządzenia. Być może producentowi uda się zmniejszyć nieco ramki. Większy ekran wymaga też pojemniejszej baterii. W Nothing Phone (2) ma się więc znaleźć ogniwo 4700 mAh.

Zestaw aparatów to dziś 50 MP + 50 MP. Główny obiektyw ma optyczną stabilizację obrazu, natomiast drugi to szeroki kąt. W najnowszym modelu również znajdziemy dwa obiektywy aparatu z tyłu.

Na resztę specyfikacji musimy jeszcze poczekać bliżej premiery telefonu.

Może zainteresują Cię również inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.