Apple planuje mocno zmienić wygląd i design obudowy iPhone 15 Pro

28.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Apple planuje mocno zmienić wygląd i design obudowy iPhone 15 Pro
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do premiery kolejnej generacji smartfonów marki Apple zostało jeszcze około sześć miesięcy, ale w sieci znaleźć można już wiele doniesień na temat tych urządzeń. Co ciekawe, ostatnio opublikowany zostały krótki film, na którym omawiany jest wygląd iPhone 15 Pro.

iPhone 15 Pro z haptycznymi przyciskami

Pierwsze wzmianki o tym, że najnowsze iPhone’y serii Pro pozbawione zostaną fizycznych przycisków pojawiły się w ostatnim kwartale poprzedniego roku.

Rysunki, na których rzekomo zobaczyć można projekt jednego z iPhone’ów 15 serii Pro, niejako potwierdzają te plotki. Widać na nich dotykowe panele na bocznych krawędziach obudowy, które według doniesień wykorzystywać będą technologię haptyczną.

Zapewniać będzie ona, że po naciśnięciu takiego „przycisku” użytkownik otrzyma informację zwrotną w postaci delikatnych wibracji, co imitować ma wrażenie wciskania fizycznego przycisku, a wykorzystane zostać mają do tego dwa dodatkowe silniki Taptic Engine.

Warto dodać, że takie samo rozwiązanie zastosowano na przykład w przypadku przycisku Home w iPhone’ach SE czy w gładziku Force Touch, w który wyposażone są nowe modele MacBooków.

Film, który został wspomniany wyżej pojawił się w chińskim serwisie społecznościowym, który jest niemal kopią TikToka. Opublikowany został także na Twitterze przez użytkownika o pseudonimie ShrimpApplePro.

Widać na nim, że do wyciszania służyć ma jeden półprzewodnikowy panel, który zastąpi dwa dotychczasowe przyciski. Naciśnięcie go w dolnej części spowoduje zmniejszenie głośności, a górna część odpowiadać będzie za jej zwiększenie.

Prawdopodobnie zniknie także charakterystyczny dla iPhone’ów przełącznik do wyciszania dźwięków, który obecny jest od ich pierwszej generacji. On także zastąpiony zostanie półprzewodnikowym „przyciskiem”.

Wspomnijmy także, że dwa tańsze smartfony – iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus nadal wyposażone mają być w fizyczne przyciski do regulacji głośności i przełącznik do wyciszania.

Seria iPhone 15 zadebiutuje na 12 września.

Źródło: MacRumors

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.