Galaxy Z Flip 5 – mały, składany Samsung na oficjalnych (?) zdjęciach

19.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Galaxy Z Flip 5 – mały, składany Samsung na oficjalnych (?) zdjęciach
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Samsung przyzwyczaił nas w ostatnich latach do tego, że kolejne generacje telefonów są ewolucją, a nie rewolucją. Czy możemy powiedzieć to samo w kontekście nadchodzącego Galaxy Z Flip 5? Na oficjalną premierę kompaktowego „składaka” musimy jeszcze trochę poczekać. Już dziś, dzięki przeciekom, poznaliśmy jednak bardzo prawdopodobny wygląd.

Samsung Galaxy Z Flip 5 ze sporym ekranem zewnętrznym

Wśród największych zmian należy wymienić znacznie większy, niż w Z Flip 4, wyświetlacz. Mowa jednak nie o głównym (składanym) ekranie, a o tym na zewnątrz. Dzięki temu obsługa wielu funkcjonalności ma być możliwa nawet bez konieczności rozkładania smartfona. W poprzednich modelach niewielki ekranik pozwalał bowiem jedynie na odczytanie krótkich powiadomień, czy sprawdzenie godziny. Powiększenie wyświetlacza ma też oczywiście jeszcze jedną zaletę – smartfon wygląda dzięki temu bardzo nowocześnie.

Samsung Galaxy Z Flip 5

3,4-calowy ekran zewnętrzny pozwoli nawet na otworzenie aplikacji YouTube, czy podgląd mapy.

Główny ekran ma natomiast 6,7″ i rozdzielczość Full HD+. Pracuje z odświeżaniem 120 Hz, a Samsung oczywiście wykonał go w technologii AMOLED.

Wiele wskazuje na to, że w topowym Galaxy Z Fold 5 znajdzie się procesor Snapdragon 8 Gen 2. Czy ten sam układ trafi również do mniejszego i tańszego Samsunga Galaxy Z Flip 5? Być może. Z jednej strony oznaczałoby to topową wydajność, z drugiej jednak – mocno windowało cenę. Być może korzystniejsze byłoby użycie starszego i nieco słabszego układu, a przez to także zmniejszenie ceny urządzenia.

Samsung Galaxy Z Flip 5
Samsung Galaxy Z Flip 5 na zdjęciu z przecieku

Jeśli przeciek się potwierdzi, wkrótce zobaczymy takie reklamy

Do sieci trafiły materiały, które wyglądają jak reklamy Samsunga Galaxy Z Flip 5. Jeśli przecieki okażą się prawdziwe, być może podobne treści wkrótce zobaczymy w Internecie, telewizji i na bilbordach.

Samsung Galaxy Z Flip 5 Reklama

Premiera Galaxy Z Flip 5 nie została jeszcze ogłoszona przez Samsunga. Wiele wskazuje na to, że odbędzie się pod koniec lipca 2023 roku. W drugim tygodniu sierpnia urządzenia miałyby natomiast trafić do sprzedaży.

Niemal pewne jest jednak, że w tym samym momencie swoje premiery będzie miało wiele istotnych urządzeń Samsunga:

  • Galaxy Z Flip 5
  • Galaxy Z Fold 5
  • tablet Samsung Galaxy Tab S9
  • zegarek Galaxy Watch 6

Wcześniej sporo spekulowano także na temat dodania do portfolio producenta modelu Galaxy S23 FE. Nieco tańszy flagowiec również może zadebiutować w połowie wakacji tego roku. Jego premiera, czy chęć wprowadzenia do sprzedaży, nie są jednak pewne.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.