Netflix Party, czyli jak oglądać Netflixa razem na odległość?

08.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Netflix Party, czyli jak oglądać Netflixa razem na odległość?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Marzy Wam się wspólne oglądanie Netflixa, ale odległość jest przeszkodą? Wtyczka Netflix Party wychodzi naprzeciw Waszym potrzebom. Dzięki niej seans online z udziałem widzów znajdujących się w różnych lokalizacjach jest możliwy. Co więcej, możecie być jeszcze bliżej dzięki wymianie wrażeń podczas oglądania Waszego ulubionego tytułu! Jak pobrać wtyczkę? Jakiego sprzętu potrzebujecie, aby móc z niej korzystać? Jak dokładnie działa usługa i czy trzeba za nią zapłacić? W kilku krokach podpowiadamy, jak zrobić Netflix Party.

Czym jest wtyczka Netflix Party?

Zastanawiacie się, co to Netflix Party? Pewną wskazówkę znajdziecie już w samej nazwie, sugerującej imprezę z produkcjami dostępnymi w serwisie Netflix. Wtyczka do Chrome’a, o której mowa, to bowiem nic innego jak dodatkowa funkcjonalność, umożliwiająca wspólne oglądanie Netflixa lub innych wspieranych serwisów, tj.: YouTube, Hulu, Disney+, HBO Max i oferty Amazon Prime Video na odległość.

Mimo że dostępna jest już od kilku dobrych lat, popularność zdobyła w 2020 roku, co ma oczywisty związek z pandemią. W okolicznościach, w których trudno o bezpośredni kontakt, opcja wspólnego, zdalnego oglądania ulubionych tytułów okazała się strzałem w dziesiątkę.

Netflix Party to jednak coś więcej niż transmisja w czasie rzeczywistym. Zgromadzeni wokół tytułu widzowie mają szansę na interakcję w ramach specjalnie przygotowanego pokoju.

Swoje wrażenia mogą opisywać na chacie, w czym pomocne są również dostępne emotikony i GIF-y. Być może niektórych zainteresuje też opcja edycji pseudonimów, związanych z danym kontem.

Na tę chwilę forma tekstowa jest jedyną dostępną w ramach Netflix Party. Fani tzw. głosówek mogą być więc nieco rozczarowani.

Jeżeli, mimo to, marzycie o wspólnym seansie, który z najróżniejszych względów jest teraz niemożliwy (choroba, rozłąka, znajomość na odległość), wtyczka Netflix Party jest najprostszym, łatwo dostępnym i – co nie bez znaczenia – darmowym rozwiązaniem.

Jak działa Netflix Party?

Wiecie już, co to Netflix Party i dlaczego warto się nim zainteresować. Pora na konkrety – poniżej prosta instrukcja, jak zrobić Netflix Party. Cały proces sprowadza się do kilku intuicyjnych kroków, które nie powinny zająć Wam więcej niż kilka minut. Jak oglądać Netflixa razem?

 • Wtyczka Netflix Party działa wyłącznie w przeglądarce Google Chrome. Jeżeli więc do tej pory z niej nie korzystałeś / nie korzystałaś, pierwszym krokiem będzie jej instalacja i uruchomienie;
 • Otwórz Chrome Web Store;
 • Wyszukaj “Netflix Party is now Teleparty”, a następnie wybierz opcję: „Dodaj do Chrome”;
netflix party - dodaj wtyczkę do przeglądarki chrome
 • Wybierz opcję: “Dodaj rozszerzenie”;
teleparty netflix - dodaj rozszerzenie do przeglądarki
 • Przyznaj rozszerzeniu dostęp do strony;
przyznaj dostęp rozszerzeniu
 • Wybierz Netflixa (lub inny serwis VOD) z listy obsługiwanych przez rozszerzenie serwisów. Możesz również przejść do niego bezpośrednio;
netflix party - obsługiwane serwisy
 • Wybierz swój ulubiony film / serial / program;
wtyczka netflix party - wybierz film lub serial do oglądania
 • Kliknij w ikonę “Tp” (Teleparty Netflix) w prawym górnym rogu ekranu;
 • Wybierz opcję “Start the party”. Możesz również zadecydować na tym etapie, że tylko po Twojej stronie znajdą się uprawnienia do zarządzania imprezą, przesuwając suwak przy komunikacie: “Only I have control”;
rozpocznij netflix party
 • Roześlij linki do wybranych gości. Przypomnij im, że wspólne oglądanie Netflixa wymaga uprzedniego kliknięcia w ikonę “Tp”;
zaproś znajomych do wspólnego oglądania netflix
 • Wasze Netflix Party jest już gotowe!

Na jakich urządzeniach można wspólnie oglądać Netflix?

Jak wspomnieliśmy, wtyczka Netflix Party wymaga dostępu do Google Chrome, co nakłada pewne ograniczenia, jeżeli chodzi o obsługiwane urządzenia. W konsekwencji z rozszerzenia możecie korzystać na:

 • komputerach stacjonarnych,
 • laptopach,
 • telewizorach, podłączonych do któregoś z powyższych poprzez kabel HDMI.

Dostęp do Netflix Party na telefon jest na tę chwilę wyłączony. Wspólne oglądanie Netflixa na podobnej zasadzie umożliwi Wam za to aplikacja Rave – Watch Party Together, z której korzystać mogą użytkownicy systemów Android i iOS. Aby cieszyć się wspólnym seansem, wystarczy ją zainstalować, a następnie wybrać serwis, z którego chcecie razem skorzystać – o ile oczywiście posiadacie w nim konto.

alternatywa dla netflix party

Dodatkowym atutem tego ostatniego rozwiązania jest opcja wiadomości głosowych – na tę chwilę niedostępna w ramach usługi Netflix Party.

Co warto obejrzeć na Netflix?

Netflix to czołowy serwis VOD. W jego ofercie znajdują się zarówno największe światowe hity, takie jak “Stranger Things”, “Wiedźmin”, “Wikingowie: Walhalla”, “Enola Holmes” czy “1899”, jak i produkcje regionalne, w tym najlepsze polskie filmy i seriale. Dostępne na platformie produkcje reprezentują cały przekrój gatunkowy – od horrorów i seriali kryminalnych po niezobowiązujące komedie i bajki dla dzieci.

Filmowa i serialowa kolekcja platformy jest nieustannie aktualizowana, a każdy kolejny miesiąc oznacza nadejście głośnych nowości. Dla przykładu grudzień na Netfliksie przyniesie hity, takie jak 3. sezon “Emily w Paryżu”, Wiedźmin: Rodowód krwi, “Guillermo del Toro: Pinokio”, “Troll” i “Glass Onion: Film z serii Na noże”.

Netflix dokłada też starań, aby odpowiednio zaakcentować istotne dla swoich widzów okoliczności, takie jak Walentynki, Halloween czy Święta Bożego Narodzenia. Dla przykładu z tej ostatniej okazji biblioteka serwisu wzbogaci się o dwa nowe polskie tytuły: “Jeszcze przed świętami” oraz “Noc w przedszkolu”. Zdecydowanie warto więc na bieżąco zaznajamiać się z jego ofertą.

Źródło: Netflix Party, Netflix, Rave – Watch Party Together

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.