Współdzielenie konta Netflix – jak obejść blokadę?

22.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Współdzielenie konta Netflix – jak obejść blokadę?
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Współdzielenie konta Netflix już od jakiegoś czasu podlega ograniczeniom, które zdecydowanie nie są w smak wszystkim, pamiętającym czasy błogiej samowolki. Niektórzy z nich nieustannie poszukują sposobów na przywrócenie dawnego stanu rzeczy i obejście wprowadzonych przez serwis blokad. Czy skutecznie? – Możecie sprawdzić w niniejszym artykule, w którym przedstawiamy też aktualne zasady dzielenia konta Netflix.

Współdzielenie konta Netflix w Polsce w 2024

Aktualny zapis w regulaminie Netflixa informuje, że konto można dzielić wyłącznie z osobami mieszkającymi w jednym gospodarstwie domowym. Każda osoba spoza gospodarstwa domowego (czyli mieszkająca w innej lokalizacji) musi założyć własne konto na Netflix.

Będąc właścicielem konta Netflix można dokupić dodatkowego użytkownika (mieszkającego poza naszym gospodarstwem domowym), który będzie przypisany do naszego konta. Dodatkowy użytkownik będzie mieć własny profil, konto i hasło, ale płacić będzie za niego „gospodarz”.

Właściciel konta musi najpierw wykupić miejsce dla dodatkowego użytkownika, a następnie wysłać mu zaproszenie do skorzystania z niego. Netflix wprowadza przy tym rozliczne, dodatkowe ograniczenia.

Czytamy m.in., że dodatkowy użytkownik może zostać aktywowany wyłącznie w tym samym kraju, w którym swoje konto utworzył właściciel konta głównego. Dodatkowych użytkowników nie można nadto dodać do pakietów obejmujących serwis Netflix, kont rozliczanych przez osoby trzecie oraz do planu Standard i z reklamami (wciąż niedostępnego w Polsce).

Tworząc nowe konto lub decydując się na wykupienie miejsca dla nowego użytkownika, warto też pamiętać o możliwości przeniesienia profilu z istniejącego konta, w tym rekomendacji, historii oglądania, Mojej listy, zapisanych gier, ustawień i innych tak, aby móc korzystać z platformy bez większych zakłóceń.

Oto wiadomość rozsyłana do użytkowników serwisu Netflix.

koniec bezpłatnego współdzielenia konta netflix

Dodatkowy użytkownik Netflix – najważniejsze informacje

 • Koszt to 9,99 zł miesięcznie za użytkownika.
 • Dodatkowy użytkownik Netflix uzyskuje nieograniczony dostęp do treści serwisu.
 • Oglądanie w tej samej jakości wideo co na głównym koncie.
 • Dodatkowy użytkownik Netflix ma własny profil, konto i hasło (może to być zupełnie nowy profil lub profil przeniesiony z głównego konta właściciela – z zachowaniem historii oglądania i listy ulubionych tytułów).
 • Możliwość oglądania i pobierania wideo na jedno urządzeniu jednocześnie.
 • Opcja dostępna w planach Standard (jeden dodatkowy użytkownik) i Premium (max. dwóch dodatkowych użytkowników)
 • W planie Podstawowym i planie z reklamami nie ma opcji dodatkowych użytkowników.
 • Profil ten może mieć różne kategorie wiekowe, ale nie może być profilem Dzieci.

Dodatkowe konto Netflix musi być założone w tym samym kraju, co konto właściciela.

Gospodarstwo domowe Netflix – co to jest?

Według definicji serwisu – Gospodarstwo domowe Netflix to zbiór urządzeń korzystających z tego samego połączenia internetowego w miejscu, w którym najczęściej korzystasz z serwisu Netflix.

Jeśli gospodarstwo domowe nie zostanie ustawione przez użytkownika, Netflix zrobi to automatycznie na podstawie adresu IP, identyfikatorów i aktywności na koncie.

Netflix automatycznie zweryfikuje również pozostałe urządzenia przenośne i dołączy je do gospodarstwa domowego. Według zapewnień firmy, nie są pobierane dane lokalizacyjne GPS.

Jak ustawić gospodarstwo domowe na Netflix?

Gospodarstwo domowe Netflix można ustawić i zmienić na telewizorze.

W tym celu należy:

 • Uruchomić aplikację Netflix na TV i wejść do menu.
 • Wybrać zakładkę „Uzyskaj pomoc” i następnie „Zarządzaj gospodarstwem domowym„.
 • Wybrać opcję „Potwierdź gospodarstwo domowe” lub „Zmień gospodarstwo domowe„.
 • Wybrać możemy jedną z dwóch opcji: „Wyślij SMS lub Wyślij e-mail„.
 • Link weryfikacyjny zostanie wysłany na powiązany z kontem adres mailowy lub numer telefonu. Link ważny jest przez 15 minut.
 • Po kliknięciu w link weryfikacyjny należy wybrać „Tak, to ja” w wiadomości mailowej, a następnie „Potwierdź gospodarstwo domowe Netflix” lub „Zmień gospodarstwo domowe Netflix„.

Jako połączenie internetowe serwis rozumie połączenie przewodowe i bezprzewodowe. Jeśli korzystamy z kilku różnych sieci WiFi, gospodarstwo domowe może być przypisane tylko do jednej z nich. Urządzenia podłączone do innych sieci WiFi (inny dostawca, inny adres IP) będą wymagać weryfikacji.

Co ważne, zweryfikowani członkowie gospodarstwa domowego mogą korzystać z Netflixa niezależnie od miejsca pobytu – w domu, na urlopie, czy poza domem.

Weryfikacja urządzeń przypisanych do konta Netflix

Co w sytuacji, kiedy zalogujemy się na urządzeniu, które nie jest przypisane do gospodarstwa domowego? Otrzymamy komunikat „Ten telewizor nie jest przypisany do Twojego gospodarstwa domowego Netflix”.

Netflix zasugeruje wówczas utworzenie nowego konta lub zmianę gospodarstwa domowego. Jeśli jednak otrzymamy taki komunikat na własnym telewizorze, to wówczas należy:

 • Wybrać opcję „Zmień gospodarstwo domowe”.
 • Następnie wybrać „Rozwiąż problem z tym telewizorem”.
 • Na ekranie telewizora wyświetli się kod QR, który należy zeskanować telefonem podłączonym do tej samej sieci WiFi.
 • Wybrać opcję „Kontynuuj”.
 • Po weryfikacji należy wybrać opcję „Zacznij oglądać”.

A co jeśli nie mam telewizora?

Użytkownicy, którzy nie mają telewizora lub nie korzystają z Netflixa na TV, nie muszą ustawiać gospodarstwa domowego.

Co z podróżami?

Netflix zapewnia, że w trakcie podróży i urlopu można korzystać jak do tej pory z urządzeń przenośnych (telefon, tablet, laptop) oraz logować się na nowym telewizorze w hotelu czy wynajętym domu wakacyjnym.

Jeśli natomiast często korzystamy z Netflix poza miejscem zamieszkania lub posiadamy dwa miejsca zamieszkania, to należy raz w miesiącu w każdej z tych lokalizacji uruchomić aplikację Netflix na urządzeniu przenośnym, aby korzystać z usługi bez przeszkód i dodatkowych kosztów.

współdzielenie konta netflix

Gospodarstwo domowe Netflix – jak obejść blokadę dzielenia się kontem?

No dobrze, ale czy w takim razie nic już nie da się zrobić? Cóż, w internecie szybko pojawiły się sposoby na obejście blokady współdzielenia konta. Na moment pisania tego artykułu dostępne były trzy działające metody:

 1. VPN – ponieważ Netflix korzysta z adresu IP w celu identyfikacji użytkownika, to wystarczy skopiować adres IP głównego użytkownika i ustawić go za pomocą VPN u pozostałych osób. Dzięki temu Netflix uzna, że wszyscy znajdują się w zasięgu tej samej sieci, czyli gospodarstwie domowym.
 2. Przeglądarka – zamiast uruchamiać aplikację Netflix na telewizorze, wystarczy skorzystać z przeglądarki internetowej w telewizorze lub na przystawce z Android TV i za jej pomocą zalogować się do serwisu. Jest to mniej wygodne, ale pozwala na obejście blokady.
 3. Logowanie u głównego użytkownika – jeśli raz w miesiącu odwiedzimy miejsce zamieszkania głównego abonenta Netflixa, podłączymy do jego sieci Wi-Fi i zalogujemy się do serwisu na swoim urządzeniu, teoretycznie wystarczy to do tego, aby móc przez kolejne tygodnie korzystać z dostępu do serwisu.
 4. Korzystanie z innych urządzeń niż telewizor – blokada Netflixa na ten moment dotyczy wyłączenie telewizorów Smart TV. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby logować się do niego za pomocą telefonu, tabletu czy laptopa. Można wówczas np. podłączyć laptop do telewizora kablem HDMI lub udostępnić obraz z telefonu na telewizor.

Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości platforma znajdzie sposób na zalatanie tych luk, aby uszczelnić blokadę, jakiej podlega konto współdzielone Netflix.

Dzielenie się kontem Netflix na świecie

W kilku krajach Ameryki Południowej i Środkowej testowano dodatkowe opłaty za współdzielenie konta Netflix. W lutym 2023 rozszerzono do tego grona dołączyła Kanada, Nowa Zelandia oraz dwa europejskie kraje – Portugalia i Hiszpania, a pod koniec maja 2023 dołączyły do tego grona 103 kraje m.in. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy czy Francja.

W krajach tych obowiązują podobne zasady jak w Polsce. Za każdą dodatkową lokalizację pobierana jest opłata. Różni się ona w zależności od kraju i wynosi odpowiednio:

 • Ameryka Łacińska – 2-3 dolary (ok. 8-12 złotych)
 • Kanada – 7,99 CAD (ok. 23 złote)
 • Nowa Zelandia – 7,99 NZD (ok. 19 złotych)
 • Portugalia – 3,99 euro (ok. 17 złotych)
 • Hiszpania – 5,99 euro (ok. 26 złotych)
 • USA – 7,99 dolara (ok. 32 złotych)
 • Wielka Brytania – 4,99 funta (ok. 25 złotych).

Koniec bezpłatnego współdzielenia konta Netflix

Wyniki testów prowadzonych na różnych rynkach pokazały, że strategia utrudniania dzielenia się kontem Netflixowi się po prostu opłaca. Dane finansowe podane w oficjalnym raporcie w kwietniu 2023 roku pokazały, że po początkowym spadku liczby subskrybentów, dochody platformy zaczynały rosnąć. Spowodowały to dwa czynniki – wpływ z opłat za dzielenie się kontem i ponowny wzrost liczby nowych subskrybentów.

Z tego powodu już wkrótce rozwiązanie to zostało wprowadzone na większości rynków, na których Netflix jest dostępny.

Co więcej, śladem serwisu ruszyła konkurencja w postaci Disney+ i HBO Max. Ten pierwszy wskazał niedawno termin wprowadzenia ograniczeń, które mają zostać wdrożone jeszcze w czerwcu tego roku na wybranych rynkach oraz we wrześniu na wszystkich pozostałych.

Mniej wylewne w swoich zapowiedziach jest HBO Max – wiemy już jednak, że blokada współdzielenia konta zostanie wprowadzona tu jeszcze w tym roku, i tym razem stopniowo obejmując kolejne, a docelowo – wszystkie rynki, na których oferowana jest usługa.

Szczegóły zmian nie są na ten moment znane, ale wiele wskazuje na to, że punktem odniesienia dla nich będzie właśnie taktyka przyjęta przez Netflixa.

Współdzielenie konta Netflix w Polsce w 2024 – podsumowanie

Choć wkroczenie w sferę wolności, jaką dawało współdzielenie konta na Netflix, spotkało się z ogromną falą krytyki, koniec końców okazało się przemyślanym, przynoszącym wymierne korzyści ruchem.

Po początkowym sprzeciwie część widzów oswoiła się z myślą, że warto nieco dopłacić za legalny, niczym nieograniczony dostęp do treści na Netflix, podczas gdy inni wciąż poszukują kolejnych sposobów na obejście blokady. Niektóre z nich, co prawda, pozwalają osiągnąć zamierzony efekt, trzeba jednak liczyć się z nieustannym rozwojem mechanizmów, mających za zadanie to utrudnić. Aktualnie pracuje nad nimi już nie tylko Netflix, ale także podążająca jego śladem konkurencja. Powoli staje się więc jasne, że dzielenie konta Netflix, HBO Max, Disney+ i pozostałych serwisów streamingowych będzie w przyszłości podlegało limitowaniu.

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.