„Władcy przestworzy” – nowy serial twórców „Kompanii Braci” i „Pacyfiku” trafi na Apple TV+

17.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Władcy przestworzy” – nowy serial twórców „Kompanii Braci” i „Pacyfiku” trafi na Apple TV+
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Władcy przestworzy” (“Masters of Air”) to nowa superseria wojenna Apple TV+ od twórcy “Pacyfiku” i “Kompanii braci”. W roli głównej: Austin Butler. Zobaczcie pierwszy, imponujący zwiastun. 

Władcy przestworzy – zwiastun Apple TV+

“Władcy przestworzy” to nowy serial wojenny Apple TV+, którego producentami wykonawczymi są Steven Spielberg, Tom Hanks i Gary Goetzman. Twórcy przenieśli na ekran książkę pt. „Władcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami” autorstwa Donalda L. Millera i nakreślili obraz prosto z burzliwych czasów II wojny światowej: 

[Serial – przyp. red.] podąża za ludźmi ze 100. Grupy Bombowej („Krwawa Setka”), którzy przeprowadzają niebezpieczne naloty bombowe nad nazistowskimi Niemcami i zmagają się z mroźnymi warunkami, brakiem tlenu i czystym terrorem walki prowadzonej na wysokości 25 000 stóp. Przedstawienie psychologicznej i emocjonalnej ceny, jaką zapłacili ci młodzi mężczyźni, pomagając zniszczyć horror Trzeciej Rzeszy Hitlera, jest sercem »Władców przestworzy«. Niektórzy zostali zestrzeleni i schwytani; niektórzy zostali ranni lub zabici. Niektórym udało się wrócić do domu. Niezależnie od indywidualnego losu, każdy poniósł stratę. 

Pierwszy zwiastun produkcji jest już dostępny. Znajdziecie go poniżej: 

Władcy przestworzy – obsada i twórcy 

Gwiazdą serialu jest Austin Butler (“Elvis”, “Pewnego razu… w Hollywood”), któremu partnerują na ekranie Callum Turner, Anthony Boyle, Nate Mann, Barry Keoghan, Rafferty Law, Edward Ashley, Jonas Moore, Elliot Warren, Matt Gavan, Branden Cook, Josiah Cross i Ncuti Gatwa.

Scenariusz serialu, podobnie jak w przypadku “Kompanii braci”, napisał Graham Yost – tym razem wespół z Johnem Orloffem. Za reżyserią stoją zaś Anna Bonden, Ryan Fleck, Cary Joji Fukunaga, Dee Rees i Tim Van Patten. Produkcja wykonawcza znalazła się po stronie Stevena Spielberga, Toma Hanksa i Gary’ego Goetzmana.

Kiedy premiera? 

Serial zadebiutuje na Apple TV+ 26 stycznia 2024 roku. Jego kolejne odcinki będą udostępniane co tydzień.

Władcy przestworzy: plakat Apple TV+

Źródło: Apple TV+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.