Search icon

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – oficjalny zwiastun serialu jest nie z tego świata!

14.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – oficjalny zwiastun serialu jest nie z tego świata!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy właśnie doczekał się swojej głównej zapowiedzi. Zwiastun nowości Amazon Prime Video robi wrażenie już od pierwszych sekund. 

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – zwiastun 

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zapowiada się doprawdy epicko. Jego panoramiczne ujęcia zapierają dech w piersiach, narracja wyostrza zmysły, nowe postaci rozbudzają ciekawość – a przypomnijmy, że to zaledwie zwiastun!

Serialowa odsłona kultowego tytułu przenosi nas do Drugiej Ery Śródziemia, na tysiące lat przed akcją Hobbita i Władcy Pierścieni. Tym samym będziemy mieli okazję poznać początki tej historii: powstanie Pierścieni Władzy, próby zdobycia przez Saurona dominacji nad Śródziemiem, losy Numenoru i Ostatniego Sojuszu. 

Akcja tego epickiego dramatu rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena i zabierze widzów do epoki, w której wykuwały się wielkie potęgi, królestwa wznosiły się do chwały i popadały w ruinę, niezwykli bohaterowie byli poddawani próbom, nadzieja wisiała na włosku, a największy łotr, jaki kiedykolwiek wyszedł spod pióra Tolkiena, groził okryciem całego świata ciemnością. 

Począwszy od czasów względnego pokoju, seria śledzi zespół bohaterów, zarówno znanych, jak i nowych, którzy stawiają czoła od dawna nieobecnemu w Śródziemiu złu. Od najmroczniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy elfiej stolicy Lindonu i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Númenoru, aż po najdalsze krańce mapy –  te królestwa i postaci pozostawią po sobie dziedzictwo, które będzie żywe jeszcze długo po ich odejściu.

Obsada i twórcy

Na ekranie zobaczymy m.in. Roberta Aramayo, Morfydd Clark, Emę Horvath, Josepha Mawle’a oraz Markellę Kavenagh.

Na stołku reżyserskim zasiądą z kolei J.A. Bayon (2 pierwsze odcinki), Wayne Yip (4 odcinki) i Charlotte Brändström (2 odcinki). W sumie cały sezon będzie więc liczyć 8 epizodów. 

Koniec końców na tytuł Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy ma składać się aż 50 godzin seansu w ramach 5 sezonów. Jeżeli zaś wierzyć słowom showrunnerów produkcji – J.D. Payne’a i Patricka McKay’a – oznacza to więcej akcji, niż kiedykolwiek mieliśmy okazję zobaczyć w ramach programów telewizyjnych i streamingów. 

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – kiedy premiera?

Premiera serialu, a dokładniej jego pierwszego odcinka, przewidziana jest na 2 września 2022 roku. Kolejne epizody będą pojawiać się na Amazon Prime Video w tygodniowych odstępach. 

Źródło: Amazon Prime Video, CBR

nano google news

Przeczytaj także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.