Windows 11 wreszcie z poprawną obsługą HDR. Microsoft wprowadza poprawkę

31.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Windows 11 wreszcie z poprawną obsługą HDR. Microsoft wprowadza poprawkę
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Każda kolejna generacja nowego systemu operacyjnego Microsoftu wymaga kilku poprawek, aby działała w pełni poprawnie. Tak jest także w przypadku nowego systemu – Windows 11. Użytkownicy chwalą go ze względu na odświeżony wygląd i sprawne działanie. Producent nie ustrzegł się jednak kilu wpadek, jedna z nich dotyczy obsługi technologii HDR.

Problem z HDR w Windows 11

Z założenia nowy Windows 11 ma możliwość współpracy z wyświetlaczami wspierającymi HDR. Niestety, w wielu przypadkach okazało się to niemożliwe, a system nie wyświetlał poprawnie kolorów. Jak się okazało, winowajcą był interfejs API Win32.

Microsoft już w grudniu informował o tym, że jest świadomy problemu. Problemy z HDR w Windows 11 miały zostać szybko rozwiązane i tak też się stało.

Aktualizacja rozwiązuje problem z HDR w Windows 11

Zgodnie z grudniową zapowiedzią Microsoft rozwiązał problem z obsługą HDR w Windows 11. Aktualizacja nosi oznaczenie KB5008353. Po zainstalowaniu jej wyświetlacze z HDR mają już pełne wsparcie, a użytkownik może się cieszyć wspaniałymi kolorami.

Łatkę należy pobrać ręcznie – nie jest instalowana automatycznie. Microsoft udostępnił łatkę na swojej stronie wsparcia.

Windows 11 aktualizacja
Windows 11 – dostępny na wielu urządzeniach (fot. Microsoft)

Co to jest HDR?

High Dynamic Range (HDR) to sposób wykonywania zdjęć i filmów, a także wyświetlania ich. HDR sprawia, że wyświetlane kolory są żywsze, a także zdecydowanie bardziej efektowne. Oznacza obraz o dużej dynamice – zbliżonej do tego, co widzi ludzkie oko. Podczas wykonywania zdjęć następuje kilkukrotne naświetlanie (z różnymi ustawieniami), po czym efekty są łączone w jedno zdjęcie. Pozwala to na dobre oddanie zarówno jasnych fragmentów obrazu, jak i ciemnych.

Zobacz także inne artykuły o produktach Microsoft:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.