Windows 11 oficjalnie na Macach z układami Apple Silicon. Microsoft dał zielone światło

20.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Windows 11 oficjalnie na Macach z układami Apple Silicon. Microsoft dał zielone światło
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Instalacja systemu operacyjnego Windows na komputerach Mac nie była problemem, dopóki nie pojawiły się układy Apple Silicon. Od końca 2020 roku do teraz nie było oficjalnej możliwości zainstalowania tego systemu na komputerach marki Apple z nowymi procesorami. Na szczęście uległo to zmianie.

Windows 11 na komputerach z Apple Silicon

Warto przypomnieć, że na komputerach Apple z procesorami marki Intel dostępne było systemowe narzędzie o nazwie Boot Camp, które umożliwiało zainstalowanie Windowsa. Nie można jednak z niego korzystać na Macach z układami Apple Silicon, czyli M1, M1 Pro, M1 Max, M1 Ultra oraz M2, M2 Pro i M2 Max.

Aplikacja Parallels Desktop jest jednym oficjalnych narzędzi, które firma Microsoft rekomenduje do wykonania instalacji Windows 11.

Kilka tygodni temu firma Microsoft zdecydowała się na zmianę swojego podejścia i umożliwiła instalację systemów operacyjnych Windows 11 na komputerach Mac z układem Apple Silicon, ale póki co tylko w wersji Pro i Enterprise. Można to zrobić między innymi za pośrednictwem aplikacji Parallels Desktop, która służy do tworzenia maszyn wirtualnych.

Windows 11 na Mac

Parallels Desktop w wersji 1.8.1 działa na wszystkich dostępnych obecnie komputerach z układem Apple Silicon, czyli na MacBook Air, MacBook Pro, iMac, Mac mini i Mac Studio.

Aplikację Parallels Desktop dla komputerów Mac można pobrać z App Store. Roczna subskrypcja kosztuje 579,99 złotych.

Źródło: MacRumors, grafiki: App Store

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.