Search icon

Wielka woda – nowy polski serial katastroficzny zmierza na Netflixa! (teaser)

12.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Wielka woda – nowy polski serial katastroficzny zmierza na Netflixa! (teaser)
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nowy polski serial katastroficzny Wielka woda – wzbogaci niedługo ofertę Netflixa, który właśnie udostępnił jego pierwszy teaser. To opowieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z 1997 roku, kiedy Wrocław i okolice nawiedziła powódź tysiąclecia

Serial Wielka woda – teaser

Nowy teaser ukazuje migawki z powodzi 1997 roku, która postawiła decydentów przed wyborami nie do pozazdroszczenia. Oto wielka fala zbliża się do Wrocławia, a ratunku dla niego upatruje się w poświęceniu okolicznych wsi i pól. Jak decyzja ta wpłynie na życie lokalnej ludności?

Podczas seansu przyjdzie nam śledzić osobiste dramaty bohaterów, takich jak Jaśmina Tremer – hydrolog, wspierająca lokalne władze w przygotowaniach do powodzi; Jakub Marczak – samotny ojciec i ambitny urzędnik oraz Andrzej Rębacz, toczący boje w ochronie wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi.

Serial ma składać się z sześciu odcinków.

Obsada i twórcy 

W rolach głównych zobaczymy Agnieszkę Żulewską (Jaśmina Tremer), Tomasza Schuchardta (Jakub Marczak) oraz Ireneusza Czopa (Andrzej Rębacz).  

Na ekranie zagoszczą również: Jacek Beler, Klara Bielawka, Grażyna Bułka, Lech Dyblik, Marek Dyjak, Marcin Fabisiak-Chojnacki,  Roman Gancarczyk, Łukasz Garlicki, Ewa Kolasińska, Paweł Koślik, Damian Krajczyk, Łukasz Lewandowski, Leszek Lichota, Maria Maj, Adam Nawojczyk, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Piotr Rogucki, Marcel Romeijn, Tomasz Sapryk, Aleksandra Skraba, Artur Steranko, Dariusz Toczek, Piotr Trojan oraz Grzegorz Warchoł.

Tytuł wyreżyserowali Jan Holoubek (reżyser formatujący) oraz Bartłomiej Ignaciuk. Twórcami scenariusza są Kasper Bajon i Kinga Krzemińska; pomysłodawczynią i producentką zaś – Anna Kępińska.

Wielka woda – kiedy premiera?

Wielka woda zadebiutuje 5 października 2022 roku. Będzie dostępna wyłącznie na Netfliksie. 

Źródło: Netflix

Przeczytaj również:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.