“Wiedźmin”: sezon 4 – tak wygląda nowy Geralt. Liam Hemsworth na pierwszym zwiastunie

23.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Wiedźmin”: sezon 4 – tak wygląda nowy Geralt. Liam Hemsworth na pierwszym zwiastunie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czwarty, a zarazem przedostatni sezon “Wiedźmina” doczekał się oficjalnego klipu, którego niekwestionowaną gwiazdą jest Liam Hemsworth w tytułowej roli. Jak się prezentuje?

Wiedźmin: sezon 4 – Liam Hemsworth w klipie Netflixa

Netflix postanowił podzielić się z widzami pierwszym spojrzeniem na Geralta w nowej odsłonie. Przypomnijmy, że związany z rolą od samego początku Henry Cavill postanowił zakończyć swoją przygodę z postacią na 3. sezonie. Pałeczkę po nim przejął Liam Hemsworth, który nie krył, że – jako fan “Wiedźmina” – wkracza w niezwykle ekscytujący, ale i wymagający etap w swojej karierze. 

Nareszcie możemy się przekonać, jak wygląda nowy Wiedźmin. Co trzeba mu przyznać, całkiem sprawnie wkomponował się w klimat sagi. Oficjalny klip Netflixa do sezonu 4. znajdziecie poniżej:  

W jednym z wywiadów showrunnerka serialu – Lauren S. Hissrich – zdradziła, że współpraca z Hemsworthem układa się obiecująco

Zarówno obsada, jak i ekipa byli pod wrażeniem pasji, energii i oddania, jakie Liam wniósł do postaci od pierwszego dnia na planie – niechlujny zarost, charakterystyczna blizna i tak dalej! Świetnie się bawimy podczas kręcenia 4. sezonu i nie możemy się już doczekać, aby zaprosić fanów do wspólnej podróży z nami

– słyszymy. 

Czy oznacza to nowy, lepszy rozdział w historii adaptacji? – Z pewnością wielu, oddanych pierwowzorowi widzów na to właśnie liczy. 

O czym opowie sezon 4. Wiedźmina?

Jak można przeczytać w oficjalnym opisie produkcji: 

Podróż trwa nadal. Po wstrząsających i przełomowych dla Kontynentu wydarzeniach, kończących trzeci sezon produkcji, nowa część serii śledzi losy Geralta, Yennefer i Ciri, którzy, będąc z dala od siebie, muszą przemierzyć spustoszony wojną Kontynent i zmierzyć się z jego licznymi demonami. Jeśli uda im się zjednoczyć i pokierować grupami odmieńców, wśród których się znaleźli, mają szansę przetrwać chrzest ognia i ponownie się odnaleźć.

Dwa ostatnie sezony “Wiedźmina” przenoszą na mały ekran wydarzenia z powieści Andrzeja Sapkowskiego pt. “Chrzest ognia”, “Wieża Jaskółki” i “Pani Jeziora”. Podążając za słowami producenta wykonawczego – Tomka Bagińskiego – możemy spodziewać się w nich coraz śmielszego wysuwania postaci Ciri na pierwszy plan. 

Wiedźmin: sezon: 4 – obsada

Oprócz Liama Hemswortha, Anyi Chalotry, Freyi Allan i Joeya Bateya w obsadzie sezonu 4. znaleźli się również Laurence Fishburne, Sharlto Copley, James Purefoy oraz Danny Woodburn. 

Kiedy premiera na Netflix?

Data premiery 4. sezonu nie została jeszcze ogłoszona. Wiemy za to, iż piąta, a zarazem ostatnia odsłona serialu została już zamówiona.

Źródło: Netflix, Entertainment Weekly 

Polecane soundbary

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.