Henry Cavill nie będzie już Wiedźminem, ale serial będzie kontynuowany

03.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Henry Cavill nie będzie już Wiedźminem, ale serial będzie kontynuowany
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Wiedźmin” – głośny serial Netflixa, bazujący na prozie Andrzeja Sapkowskiego – wkrótce doczeka się prawdziwej rewolucji. Oto bowiem z obsady odchodzi Henry Cavill, wcielający się do tej pory w tytułowego bohatera. Zdradzamy, co może stać za jego decyzją oraz kto go zastąpi.

Wiedźmin – Henry Cavill żegna się z rolą

Ku zaskoczeniu wielu 3. sezon serialowej sagi o Białym Wilku będzie ostatnim, w którym wystąpi Henry Cavill. Postacią Geralta zaopiekuje się teraz Liam Hemsworth, znany z tytułów, takich jak Igrzyska śmierci”, “Ostatnia piosenka” czy “Miłość i honor”. Prywatnie aktor jest bratem występującego w MCU Chrisa Hemswortha

Odejście Cavilla w oczywisty sposób łączone jest z jego nowym aktorskim wyzwaniem. Mowa o powrocie do roli Supermana, który ten niedawno obwieścił. Coraz częściej da się słyszeć też głosy, wedle których na dalszy udział w produkcji nie pozwalała Cavillowi własna wizja serialu. Ten w jego opinii powinien dochować wierności swojemu literackiemu pierwowzorowi, czego nie czyni.

Henry Cavill o odejściu z Wiedźmina

Mimo to w wydanym oświadczeniu aktor nie szczędzi słów sympatii w kierunku postaci, z którą się żegna:

Moja podróż jako Geralt z Rivii była wypełniona zarówno potworami, jak i przygodami. Niestety, w sezonie 4. odłożę swój medalion i miecze. W moim zastępstwie fantastyczny Liam Hemsworth przejmie płaszcz Białego Wilka. Tak jak w przypadku największych postaci literackich przekazuję pochodnię z szacunkiem dla czasu spędzonego jako Geralt i z entuzjazmem, że Liam wcieli się w tego najbardziej fascynującego i zniuansowanego człowieka.

Liam […], ta postać ma tak wspaniałą głębię. Ciesz się, mogąc się w nią zanurzyć i zobaczyć, co można w niej znaleźć mówi.

Henry Cavill - Wiedźmin

Liam Hemsworth nowym Geraltem

Entuzjazmu w związku z nowym zawodowym wyzwaniem nie kryje również Liam Hemsworth:

Jako fan »Wiedźmina« jestem zachwycony możliwością zagrania Geralta z Rivii. Henry Cavill był niesamowitym Geraltem i jestem zaszczycony, że przekazał mi lejce i pozwolił wziąć ostrza Białego Wilka na kolejny rozdział jego przygód. 

Henry, jestem twoim fanem od lat i zainspirowało mnie to, co wniosłeś do tej ukochanej postaci. Może i jest przede mną wielkie wyzwanie, ale jestem naprawdę podekscytowany, że mogę wkroczyć do świata »Wiedźmina«. 

Liam Hemsworth - Wiedźmin

Na tę chwilę zmiany w obsadzie stały się inspiracją dla twórców memów. Być może jednak warto dać szansę nowemu Geraltowi? 

Źródło: twitter.com/witchernetflix, instagram.com/henrycavill, instagram.com/liamhemsworth

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.