Ranking widgetów na telefony z Androidem – TOP 10

18.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Ranking widgetów na telefony z Androidem – TOP 10
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Widgety to funkcjonalność znana z telefonów z systemem Android oraz iOS ułatwiająca codzienne korzystanie z najważniejszych dla nas funkcji systemowych oraz funkcji aplikacji mobilnych. 

Dla tradycjonalistów widgety to dostępne na głównym ekranie smartfona informacje o pogodzie, notowaniach giełdowych, aktualnościach ze świata czy najnowszych wynikach sportowych. To moduł, który pozwala nam w wygodny sposób wykorzystać niejedną funkcjonalność najczęściej uruchamianych przez nas aplikacji mobilnych.

Jak ustawić widget na ekranie?

Widgety to w pełni spersonalizowany moduł systemu Android, który nie nakłada na nas zbyt wielu ograniczeń. Samodzielnie decydujemy o tym, gdzie i w jakim rozmiarze widget ma być widoczny na głównym ekranie smartfona.

Jak w łatwy sposób ustawić widget na ekranie głównym? W tym celu należy:

  • wybrać lokalizację widgetu na ekranie głównym i przytrzymać w tym miejscu palec;
  • wybrać pożądany widget z listy dostępnej listy widgetów;
  • dostosować rozmiar widgetu na ekranie głównym smartfona.

Ranking widgetów Android

Poniżej przedstawiamy ranking widgetów Android, które mogą okazać się pomocne w codziennym zarządzaniu zadaniami, kontaktami i informacjami ze świata. Zapraszamy na ranking najlepszych widgetów dostępnych na smartfonach Android.

Battery Widget Reborn – monitoring baterii

Battery Widget Reborn

Wielu z nas doświadcza sporych problemów z precyzyjnym zidentyfikowaniem realnego stanu baterii. Widget o nazwie Battery Widget Reborn redukuje ten problem, zapewniając nam szczegółowe dane o stanie naładowania baterii, potencjalnym czasie, jaki pozostał nam jeszcze do całkowitego wyładowania baterii oraz szacunkowym czasie, który pozwoli na pełne doładowanie smartfona. 

Stocard – karty lojalnościowe w jednym miejscu

stocard

Wirtualne karty lojalnościowe to integralny element wyposażenia każdego, kto stara się upolować najlepsze okazje lub najzwyczajniej w świecie zwraca uwagę na możliwość zrobienia zakupów nieco taniej. Jednak im więcej tego typu kart, tym większy chaos i mniejsza szansa, że akurat przy kasie przypomnimy sobie o fakcie posiadania stosownej karty w swojej kolekcji. Stocard pozwala nam na sprawne organizowanie tego typu benefitów i szybkie wyciągnięcie ich na główny ekran smartfona.

Data counter – kontrola nad zużyciem danych komórkowych

data counter

Kto z nas nie spotkał się z przykrą sytuacją, w której nagle operator poinformował nas o wyczerpaniu limitu danych? Jeśli zatem jesteśmy aktywnymi użytkownikami, którzy chcą trzymać rękę na pulsie, widget Data counter będzie rozwiązaniem idealnym. Aplikacja i możliwy do zastosowania widget informuje nas o stanie bieżącym pakietu internetu i umożliwia stałą kontrolę nad tym, jak korzystaliśmy z danych w ostatnich miesiącach. 

Overdrop – Hyperlocal Weather & Storm Radar

overdrop

Widgety pogodowe to bez wątpienia jedne z najczęściej sprawdzanych przez nas informacji na głównym ekranie smartfona. Z pomocą widgetu Overdrop informacje te będą ubrane w naprawdę estetyczną oprawę graficzną, co zwiększy naszą satysfakcję z bieżącego dowiadywania się o pogodzie na najbliższe dni. 

AppDialer Pro – szybkie wyszukiwanie aplikacji i kontaktów

App Dialer Pro

Jesteś pewny, że ta aplikacja jest gdzieś na smartfonie, ale nie możesz jej znaleźć? AppDialer Pro to widget, który poradzi sobie z tym problem. Z poziomu głównego ekranu smartfona możemy wpisać zaledwie kilka liter, a aplikacja natychmiast ukaże nam się na głównym ekranie i będzie gotowa do użycia.

Event Flow Calendar – konfigurowalny kalendarz

Event Flow Calendar

Kalendarz pod ręką? To podstawa każdej osoby, która jest zapracowana i ledwo co wiąże terminy służbowymi z okazjami z życia prywatnego. W zarządzaniu tym wszystkim pomoże Event Flow Calendar – widget, który może być dowolnie przez nas konfigurowany tak, by zapewnić maksymalną satysfakcję.

Google Keep – przyjazny notatnik

google keep

Ile razy zdarzyło nam się zapomnieć o świetnym pomyśle, którego nie zdążyliśmy zapisać? Aplikacja Google Keep to inteligentny notatnik, który za pomocą widgetu możemy mieć już zawsze na pierwszym planie. Teraz każdy pomysł – nawet ten z czwartej nad ranem – będzie odpowiednio zaewidencjonowany.

TickTick – lista zadań zawsze pod ręką

ticktick

Idealny widget do zarządzania swoją efektywnością i monitorowania dziennej listy to do. W ramach tego intuicyjnego widgetu dostajemy możliwość zapisywania wszystkich zadań, które muszą być wykonane w ciągu dnia, widok kalendarza na kilka dni w przód, a także timer Pomodoro, który przyczyni się do zwiększenia własnej produktywności. 

Musicolet Music Player – wygodny odtwarzacz muzyki

Musicolet

Świetny widget, który umożliwia nam odtwarzanie ulubionej muzyki bez potrzeby niezależnego uruchamiania aplikacji streamingowej typu Spotify. W ciągu kilku sekund, z poziomu głównego ekranu smartfona, włączymy ulubioną piosenkę i łatwo wyregulujemy optymalny poziom głośności. 

Google At a Glance – aplikacje od Google zawsze na ekranie

Google at a Glance

Uniwersalny widget od Google, który zapewnia nam możliwość korzystania z wszystkich dobrze nam znanych aplikacji Google na zasadzie always on display – czyli na ekranie blokady. Widget podsuwa nam wszystkie najważniejsze informacje, które w tym dokładnym momencie mogą być przydatne. Na podstawie kalendarza widget informuje nas o najbliższym spotkaniu. W drodze natomiast alarmuje, gdy trasa powoli się korkuje. Wieczorem natomiast da nam znać o pogodzie czy udostępni podsumowanie dnia na świecie. Wszystko od Google w jednym miejscu – na ekranie blokady naszego smartfona. 

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.