WhatsApp z nową wyszukiwarką. Będzie łatwiej odnaleźć stare wiadomości

25.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
WhatsApp z nową wyszukiwarką. Będzie łatwiej odnaleźć stare wiadomości
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych jest obecnie WhatsApp. Pozwala na prowadzenie rozmów wideo, głosowych, czy czatów tekstowych. Wśród pojawiających się co pewien czas zmian najbliższa będzie dość skromna, ale bardzo praktyczna. Mowa o nowej wyszukiwarce w historii czatów WhatsApp.

Przydatna aktualizacja WhatsApp

Niedawno we WhatsApp pojawiła się niewielka, ale dość istotna zmiana. Użytkownicy komunikatora dostali możliwość wysyłania i odbierania filmów w wyższej rozdzielczości. Nieco wcześniej poprawiono jakość zdjęć w WhatsApp. Najnowsza zmiana ma natomiast dotyczyć łatwiejszego szukania informacji lub treści w historii czatów.

Nowa wyszukiwarka pozwoli odszukać wiadomości po podaniu daty rozmowy. Opcja pojawi się w aplikacji mobilnej.

Źródłem doniesień jest serwis WABetaInfo. Wyszukiwanie w usprawniony sposób przyda się w szczególności w czatach grupowych, tam w końcu często jesteśmy aż zasypywani mnóstwem wiadomości. Poza usprawnionym systemem filtrowania, w oknie komunikatora zobaczymy też nowy pasek boczny.

Poza możliwością wyszukania wiadomości po jej treści (ikona lupy), dostaniemy więc intuicyjny kalendarz. Wystarczy wybrać konkretny dzień, aby przeskoczyć do wskazanej daty. WABetaInfo opublikowało zrzut ekranu, który obrazuje tę funkcjonalność:

Nowe wyszukiwanie we WhatsApp
Wyszukiwanie po dacie (źródło WABetaInfo)

Czy ulepszony sposób wyszukiwania w aplikacji mobilnej WhatsApp to rewolucja? Nie. Zapewne nie będzie to też powód do porzucenia innych komunikatorów internetowych na rzecz tego produktu. Jest to jednak miły dodatek, który z pewnością przyda się wielu użytkownikom.

Jak nie WhatsApp, to co? Alternatywne komunikatory internetowe

WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych, ale nie jedynym komunikatorem internetowym. Na rynku mamy obecnie kilka wiodących narzędzi tego typu, każdy może więc wybrać najbardziej pasujące mu. Zwykle wybór w dużej mierze uzależniony jest jednak od tego, z jakich rozwiązań korzystają nasi znajomi i rodzina. Popularne komunikatory internetowe w 2023 roku to:

  • WhatsApp
  • Facebook Messenger
  • Signal
  • Viber
  • Telegram
  • Skype
  • Microsoft Teams

Więcej informacji na ich temat znajdziesz w naszym artykule: najlepsze komunikatory internetowe 2023 – co wybrać?

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.