Wednesday powróci z 2 sezonem. Netflix oficjalnie zapowiedział kontynuację. Kiedy premiera?

09.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Wednesday powróci z 2 sezonem. Netflix oficjalnie zapowiedział kontynuację. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Po niebywałym sukcesie serialu Wednesday Netflixa w naturalny sposób pojawiły się pytania o jego kontynuację. Wątpliwości budziła nie tyle sama kwestia powstania sequela hitowej produkcji, ile wątek platformy, która będzie mogła czerpać garściami z marki, jaką tytuł zdążył zbudować sobie wśród odbiorców. Po długim okresie milczenia Netflix postanowił postawić sprawę jasno – 2 sezon Wednesday powstanie i podobnie jak jego poprzednik zadebiutuje na jego łamach. 

2 sezon Wednesday z premierą na Netflix!

Humorystyczny klip udostępniony przez serwis Netflix stanowi odpowiedź na oczekiwania milionów widzów na całym świecie. Serial Wednesday z miejsca stał się jednym z głośniejszych tytułów 2022 roku. Szturmem wdarł się też do popkultury, czego najlepszym wyrazem jest wiralowy taniec – jak podkreśla główna bohaterka – prześladujący ją od wielu tygodni, za co oczywiście jest wdzięczna. 

Wspomniane na wstępie wątpliwości wynikały z praw do marki Wednesday, które należą do wytwórni MGM. Ta zaś została przejęta przez Amazona, co rodziło ryzyko, że nowy sezon serialu mógłby wylądować w ofercie Amazon Prime Video. Jak się jednak później okazało, kontrakt ten został zawarty już po uregulowaniu kwestii związanych z produkcją. Konsekwencją tego jest poniższa zapowiedź, potwierdzająca ostatecznie, że 2 sezon Wednesday powstanie dla serwisu Netflix

O czym jest Wednesday? 

Jeżeli seans Wednesday macie wciąż przed sobą, bądźcie gotowi na potężną dawkę czarnego humoru, krwiożerczych bestii i tajemnic czyhających za każdym rogiem. W takich okolicznościach przyszło odnaleźć się tytułowej Wednesday – córce Addamsów, kiedy trafiła do jedynej w swoim rodzaju Akademii Nevermore – placówki edukacyjnej dla wyrzutków, potworów i innych nietuzinkowych postaci. Jej plan ucieczki chwilę później krzyżuje seria podejrzanych zajść. Ona sama postanawia zaś rozwiązać skrywane w murach szkoły tajemnice. 

Wednesday – obsada 

W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Jenna Ortega (Wednesday), Catherine Zeta-Jones (Morticia Addams), Luis Guzmán (Gomez Addams), Isaac Ordonez (Pugsley Addams), Hunter Doohan (Tyler Galpin), Gwendoline Christie (Larissa Weems) oraz znana z poprzedniego wcielenia Wednesday Christina Ricci (Marilyn Thornhill).

2 sezon Wednesday - obsada

Kiedy 2 sezon?

2 sezon Wednesday nie doczekał się jeszcze oficjalnej daty premiery. Gdy tylko to się zmieni, będziemy Was na bieżąco o tym informować. 

Źródło: Netflix, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.