Search icon

Wednesday powróci z 2 sezonem. Netflix oficjalnie zapowiedział kontynuację. Kiedy premiera?

09.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Wednesday powróci z 2 sezonem. Netflix oficjalnie zapowiedział kontynuację. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Po niebywałym sukcesie serialu Wednesday Netflixa w naturalny sposób pojawiły się pytania o jego kontynuację. Wątpliwości budziła nie tyle sama kwestia powstania sequela hitowej produkcji, ile wątek platformy, która będzie mogła czerpać garściami z marki, jaką tytuł zdążył zbudować sobie wśród odbiorców. Po długim okresie milczenia Netflix postanowił postawić sprawę jasno – 2 sezon Wednesday powstanie i podobnie jak jego poprzednik zadebiutuje na jego łamach. 

2 sezon Wednesday z premierą na Netflix!

Humorystyczny klip udostępniony przez serwis Netflix stanowi odpowiedź na oczekiwania milionów widzów na całym świecie. Serial Wednesday z miejsca stał się jednym z głośniejszych tytułów 2022 roku. Szturmem wdarł się też do popkultury, czego najlepszym wyrazem jest wiralowy taniec – jak podkreśla główna bohaterka – prześladujący ją od wielu tygodni, za co oczywiście jest wdzięczna. 

Wspomniane na wstępie wątpliwości wynikały z praw do marki Wednesday, które należą do wytwórni MGM. Ta zaś została przejęta przez Amazona, co rodziło ryzyko, że nowy sezon serialu mógłby wylądować na Amazon Prime Video. Jak się jednak później okazało, kontrakt ten został zawarty już po uregulowaniu kwestii związanych z produkcją. Konsekwencją tego jest poniższa zapowiedź, potwierdzająca ostatecznie, że 2 sezon Wednesday powstanie dla serwisu Netflix

O czym jest Wednesday? 

Jeżeli seans Wednesday macie wciąż przed sobą, bądźcie gotowi na potężną dawkę czarnego humoru, krwiożerczych bestii i tajemnic czyhających za każdym rogiem. W takich okolicznościach przyszło odnaleźć się tytułowej Wednesday – córce Addamsów, kiedy trafiła do jedynej w swoim rodzaju Akademii Nevermore – placówki edukacyjnej dla wyrzutków, potworów i innych nietuzinkowych postaci. Jej plan ucieczki chwilę później krzyżuje seria podejrzanych zajść. Ona sama postanawia zaś rozwiązać skrywane w murach szkoły tajemnice. 

Wednesday – obsada 

W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Jenna Ortega (Wednesday), Catherine Zeta-Jones (Morticia Addams), Luis Guzmán (Gomez Addams), Isaac Ordonez (Pugsley Addams), Hunter Doohan (Tyler Galpin), Gwendoline Christie (Larissa Weems) oraz znana z poprzedniego wcielenia Wednesday Christina Ricci (Marilyn Thornhill).

2 sezon Wednesday - obsada

Kiedy 2 sezon?

2 sezon Wednesday nie doczekał się jeszcze oficjalnej daty premiery. Gdy tylko to się zmieni, będziemy Was na bieżąco o tym informować. 

Źródło: Netflix, materiały prasowe

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.