Wednesday – serial w uniwersum Rodziny Addamsów na zwiastunie. Kiedy premiera na Netflix?

04.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Wednesday – serial w uniwersum Rodziny Addamsów na zwiastunie. Kiedy premiera na Netflix?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Co jeszcze na temat planowanych premier ujawniono podczas TUDUM 2022? Padło m.in. na tegoroczną nowość, której tytuł nie pozostawia wątpliwości co do tego, kto jest tu niezaprzeczalną gwiazdą. Mowa o serialu “Wednesday”. Wydarzenie było okazją do rzucenia nowego światła na kierunek, w którym potoczą się losy córki Addamsów. Czeka na Was nowy klip.

Wednesday – oficjalny klip i pierwszy teaser

Wednesday Addams Netflixa trafia do Akademii Nevermore, w której ma doskonalić swoje umiejętności parapsychiczne. Na tym jednak nie koniec. Nowa szkoła oznacza zawsze nowe wyzwania. Te, przed którymi stanie bohaterka, to jednak coś więcej niż zwykła próba adaptacji do nowego środowiska (które zresztą i tak odbiega od wyobrażeń zwykłych śmiertelników). 

Dziewczyna podejmie bowiem starania, mające na celu zapobieżenie serii potwornych zabójstw. Zmierzy się również z rodzinną, nadprzyrodzoną zagadką, w którą niegdyś wplątali się jej rodzice.

Znając jej charakter, nie obędzie się jednak bez oporów. Jak możecie zobaczyć w poniższym klipie, już snuje plany ucieczki z Akademii. Na drodze do ich realizacji odnalazła właśnie niespodziewanego sojusznika:

Wednesday – obsada i twórcy

Wednesday Addams to postać grana przez Jennę Ortegę. Młoda aktorka ma już za sobą udział m.in. w “Rake”, „Jane the Virgin”, “Ty” i w “Dzień na tak”. W role pozostałych Addamsów wcielą się Luis Guzman (Gomez), Catherine Zeta-Jones (Morticia) oraz Isaac Ordonez (Pugsley). Na ekranie zagoszczą też Gwendoline Christie, Christina Ricci, Percy Hynes White, Hunter Doohan, Joy Sunday, Riki Lindhome, Emma Myers, Jamie McShane, Naomi Ogawa, Georgie Farmer oraz Moosa Mostafa.

Twórcami i producentami wykonawczymi tytułu są Tim Burton (“Edward Nożycoręki”, “Gnijąca panna młoda”), Alfred Gough (“Aquaman”, “Kraina bezprawia”) oraz Miles Millar (“Kroniki Shannary”, “Aquaman”, “Kraina bezprawia”). 

Wednesday – kiedy premiera?

Pierwszy sezon „Wednesday” zadebiutuje na Netfliksie 23 listopada tego roku

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.