Wystartowały zdjęcia do 2. sezonu “Wednesday” Netflixa. W obsadzie nowe twarze i nieobecni

10.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Wystartowały zdjęcia do 2. sezonu “Wednesday” Netflixa. W obsadzie nowe twarze i nieobecni
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wystartowały zdjęcia do “Wednesday 2” – jednego z największych hitów Netflixa. Materiały na plan dostarczyła osobiście… rączka. Nie obyło się też bez zmian w obsadzie. Kogo zabraknie, a kto czeka na swój debiut w serialu? 

Start zdjęć na planie 2. sezonu Wednesday 

Oficjalnie padł już pierwszy klaps na planie 2. sezonu “Wednesday” – produkcji, która przez dziesiątki tygodni dominowała w TOP 10 platformy, stając się w ten sposób jej najpopularniejszym, anglojęzycznym serialem. Zdjęcia realizowane są w Irlandii, a poniżej znajdziecie odnoszący się do nich klip. Jak można zauważyć, wraz z rozwojem serialu nie obyło się bez przetasowań w obsadzie: 

Wednesday 2 – zmiany w obsadzie

Obsadę “Wednesday” niezmiennie współtworzą Jenna Ortega, Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Isaac Ordonez oraz Luyanda Unati Lewis-Nyawo, do których dołączą Steve Buscemi (“Big Lebowski”), Billie Piper (“Mocny temat”), Evie Templeton (“Powrót do Silent Hill”), Owen Painter (“Opowieść podręcznej”) oraz Noah Taylor (“Prawo i porządek: przestępczość zorganizowana”). 

Możemy również liczyć na gościnne występy nazwisk, takich jak: Christopher Lloyd (“Rodzina Addamsów”), Joanna Lumley (“Już mnie nie oszukasz”), Thandiwe Newton (“Westworld”), Frances O’Connor (“Zaginiony”), Haley Joel Osment (“The Kominsky Method”), Heather Matarazzo (“Pamiętnik księżniczki”) oraz Joonas Suotamo.

Z serialem rozstają się za to Percy Hynes White, Naomi J Ogawa i Jamie McShane (przy czym ten ostatni być może również załapie się na występ gościnny (za Deadline). 

O czym opowie Wednesday 2?

Co nieco zdradzają w tym zakresie sami twórcy, od których słyszymy:

Jesteśmy podekscytowani, że od tego sezonu już cała rodzina Addamsów będzie mogła nazwać się uczniami Akademii Nevermore. Wszystko to w otoczeniu znanych postaci oraz zupełnie nowych twarzy 

– mówią twórcy, scenarzyści i showrunnerzy produkcji – Al Gough i Miles Millar.

Ich słowa uzupełnia relacja samej Jenny Ortegi, wcielającej się w tytułową postać:

Zdecydowaliśmy, że chcemy bardziej pochylić się nad horrorem. Porzucamy wszelkie romantyczne wątki, co jest naprawdę świetne. Będziemy odważniejsi, bardziej mroczni

– słyszymy.

Kiedy premiera 2 sezonu Wednesday na Netflix? 

„Wednesday 2” trafi na Netflixa najwcześniej w 2025 roku. Dokładna data premiery sezonu nie jest na ten moment znana. 

Źródło: Deadline, Variety

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.