W WhatsApp wreszcie możesz migrować dane z Androida na iOS

23.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
W WhatsApp wreszcie możesz migrować dane z Androida na iOS
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

WhatsApp jest jednym z najbardziej popularnych komunikatorów na świecie. Pozwala na wysyłanie wiadomości, wideorozmowy, czy przesyłanie plików. Aplikacja jest funkcjonalna i dostępna na wielu różnych urządzeniach. Pozwala na łatwe archiwizowanie danych, kontaktów i historii czatów, a także pobieranie ich na nowe urządzenie. Po wielu latach teraz pojawia się także możliwość migrowania treści między aplikacjami na Androidzie i iOS.

Nowa funkcjonalność dodana w dwóch etapach

Kilka miesięcy temu twórcy aplikacji częściowo rozwiązali problem z migracją danych między iPhone’m i smartfonem pracującym na Androidzie. Pojawiła się bowiem opcja przesyłania ich z iOS do Androida. Teraz we WhatsAppie zrobimy to też w drugą stronę.

WhatsApp pozwala teraz na migrację historii czatów między Androidem i iOS.

Jednocześnie twórcy zaznaczają, że przeniesieniu podlega tylko historia czatów w aplikacji. Historia rozmów głosowych nie zostanie skopiowana na nowe urządzenie.

Aby funkcjonalność migracji danych między telefonami z różnymi systemami operacyjnymi zadziałała, należy posiadać odpowiednio aktualne oprogramowanie. W przypadku Androida wymagany jest co najmniej system w wersji 5.0. Dla iOS migracja zadziała w wersji 15.5 i nowszych.

Jak przenieść historię czatów WhatsApp z Androida do iPhone?

Skopiowanie historii czatów WhatsApp działa podobnie, jak przenoszenie innych danych – kontaktów, zdjęć, itp. Wystarczy podłączyć oba telefony do zasilania, a także do tej samej sieci Wi-Fi. Następnie podczas konfiguracji nowego iPhone używamy opcji „Przenieś do iOS”. Jeśli spełnimy podane wymagania, migracja danych nie powinna być problematyczna.

W razie problemów warto skorzystać z Centrum Pomocy WhatsApp.

Pobierając WhatsApp na nowy telefon (niezależnie od jego rodzaju) musimy także zarejestrować się w aplikacji tym samym numerem telefonu. Wtedy możemy liczyć na zachowanie informacji konta – zdjęcia profilowego, opisu, ustawień konta i – przede wszystkim – historii czatów indywidualnych i grupowych.

WhatsApp

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.