Search icon

„Warszawianka” nie zadebiutuje w HBO Max. Gdzie trafi serial z Borysem Szycem?

30.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Warszawianka” nie zadebiutuje w HBO Max. Gdzie trafi serial z Borysem Szycem?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Decyzja Warner Bros. Discovery o zaprzestaniu produkcji kolejnych polskich seriali uderzyła właśnie w jedną z najgłośniejszych rodzimych premier serwisu. “Warszawianka”, bo o niej mowa, nie powstanie dla platformy HBO Max. Zainteresowanie tytułem przejawiają jednak Netflix i serwis Amazon Prime Video.

Warszawianka nie dla HBO Max

Reorganizacja w strukturach Warner Bros. Discovery przełożyła się na zmiany w strategii funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ich konsekwencją jest m.in. odejście od inwestowania w produkcje oryginalne w krajach nordyckich i Europie Środkowej – w tym również w Polsce. Ofiarą tej decyzji padł właśnie zapowiadany od dwóch lat serial “Warszawianka” z Borysem Szycem w roli głównej. 

Ten ostatni nie krył nadziei, jakie wiąże z tytułem, obwieszczając:

Są projekty, którym chcesz oddać kawałek swojego serca, życia, całą energię i pasję. Wreszcie mogę ogłosić, że »Warszawianka« ruszyła pełną parą. Podróż jaką zaserwowali mi Iza Łopuch, Jakub Żulczyk, Jacek Borcuch i Piotrek Uznański wciąga jak nurt Wisły… Jest również mroczny, zawiły i nieprzewidywalny. To opowieść o człowieku, ale i pewnym pokoleniu, które nie radzi sobie z mijającymi latami. A przecież jeszcze tyle przed nami, jeszcze tyle miałem zrobić, jeszcze tyle marzeń… co po nas zostanie? Czekajcie…

Fot. Robert Pałka

Serial Warszawianka – fabuła

Fabułę serialu nakreślił Jakub Żulczyk („Ślepnąc od świateł”) – scenarzysta tytułu – słowami:

»Warszawianka« to historia o miłości, przyjaźni, długach i kacu. Miejska ballada o śmiechu przez łzy, wschodach i zachodach słońca, bardzo złych decyzjach i ciągłym spadaniu na cztery łapy.

Jej bohaterem jest pełen sprzeczności 40-letni playboy – z jednej strony bywalec imprez i dusza towarzystwa, z drugiej – osoba przepełniona nienawiścią do siebie samego i tłumiona przez wszechobecne ograniczenia. 

Warszawianka – obsada i twórcy

Reżyserem tytułu jest Jacek Borcuch, scenarzystą – wspomniany Jakub Żulczyk, autorem zdjęć zaś – Piotr Uznański

Oprócz Szyca w skład obsady wchodzą: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Zofia Wichłacz, Ilona Ostrowska, Paulina Gałązka, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Jan Peszek, Marta Ścisłowicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Tomasz Włosok, Agnieszka Podsiadlik, Maja Pankiewicz oraz Milena Goździela. 

Warszawianka – Netflix i Amazon Prime Video zainteresowane tytułem

Szanse na zobaczenie tytułu nie są jeszcze zaprzepaszczone. Swoje zainteresowanie przejęciem serialu “Warszawianka” miały bowiem wyrazić Netflix i Amazon Prime Video. Żadna z platform nie potwierdziła jednak tego kroku. Pozostaje więc czekać na oficjalny komunikat ze strony którejś z nich. 

Tymczasem warto wspomnieć również, że na HBO Max oficjalnie trafi 2. sezon głośnego polskiego serialu pt. “Odwilż”.

Źródło: Press, instagram.com/borys.szyc, TeleMagazyn, materiały prasowe

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.