Warszawianka z Borysem Szycem na SkyShowtime z premierą jeszcze przed wakacjami

18.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Warszawianka z Borysem Szycem na SkyShowtime z premierą jeszcze przed wakacjami
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Warszawianka” to polski serial z Borysem Szycem w roli głównej, którego nie ominęły perturbacje w związku ze zmianami w Warner Bros. Choć pierwotnie stworzony z myślą o dystrybucji na łamach serwisu HBO Max, oficjalnie otrzymał inny, nowy dom. To stosunkowo świeża na naszym rynku platforma SkyShowtime. Właśnie poznaliśmy oficjalną datę premiery.

Warszawianka z premierą na SkyShowtime 

Pogłoski o zainteresowaniu tytułem ze strony serwisów Netflix i Amazon Prime Video ostatecznie nie przełożyły się na decyzję co do jego dystrybucji. Wiadomo już oficjalnie, że to SkyShowtime przyjmie pod swoje skrzydła serialową nowość z Borysem Szycem w roli głównej. Będzie to też pierwsza polska produkcja oryginalna platformy, z którą niewątpliwie wiązane są duże nadzieje. 

Seria opisywana jako “prowokacyjna opowieść dla dorosłych” snuje słodko-gorzką historię czterdziestoletniego playboya, Franka Czułkowskiego aka Czułego, którą – w mniej lub bardziej wiernej oryginałowi odsłonie – zdążyło już poznać całe miasto. On sam nie zdołał jednak dotrzeć do jej sedna, nieustannie poszukując sensu własnego istnienia. 

Autor scenariusza – Jakub Żulczyk – opisuje jego postać słowami: 

“Są ludzie, którzy dodają koloru do naszego życia – sami jednak żyją na granicy czerni. »Warszawianka« to historia Franka »Czułego« – czterdziestolatka, który wciąż jest nastolatkiem. Najlepszego i najgorszego ojca na świecie. Uwikłanego w miasto bajeranta. Dobrego faceta, który wciąż podejmuje złe decyzje. Wciąż zakochanego mężczyzny, który nie ma pojęcia, jak kochać. Niewielu jest takich gości jak Czuły i wierzę, że widzowie wciągną się w tę opowieść, ponieważ wielu z nas odnajdzie w jego historii część siebie”.

Warszawianka - kadr

Warszawianka – obsada i twórcy 

Serial wyreżyserował Jacek Borcuch (“Słodki koniec dnia”, “Wszystko, co kocham”) na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka (“Ślepnąc od świateł”). W jego obsadzie dostrzeżemy nazwiska, takie jak wspomniany już Borys Szyc w roli głównej oraz partnerujący mu: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela.

Kiedy premiera na SkyShowtime?

“Warszawianka” dołączy do oferty serwisu SkyShowtime już 19 czerwca 2023 roku. Na serial złoży się jedenaście ok. 40-minutowych odcinków.

Źródło: SkyShowtime

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.