“W niemieckim domu” – Piotr Głowacki i Rafał Maćkowiak w serialu Disney+ o holocauście

07.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“W niemieckim domu” – Piotr Głowacki i Rafał Maćkowiak w serialu Disney+ o holocauście
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na Disney+ zmierza nowy serial oryginalny o holocauście – “W niemieckim domu”. Wątkiem przewodnim produkcji uczyniono drugi proces oświęcimski. W obsadzie nie zabrakło polskich nazwisk. 

W niemieckim domu – nowy serial Disney+

W bibliotece serwisu Disney+ już niebawem znajdziecie niemiecki miniserial, powstały przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz rodzimego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – “W niemieckim domu”. Adaptuje on książkę Annette Hess o tym samym tytule, ukazując osobisty dramat młodej, niemieckiej tłumaczki, pracującej przy drugim procesie oświęcimskim:

Serial to historia tłumaczki Evy Bruhn. Młoda kobieta, która już niebawem ma się zaręczyć, zostaje poproszona o tłumaczenie z niemieckiego na polski podczas drugiego procesu oświęcimskiego. Rodzice i przyszły narzeczony próbują odwieść ją od tego pomysłu, ale Eva podąża za swoim instynktem i przyjmuje ofertę pracy. Wkrótce odkrywa, że ma bardziej osobisty związek z procesem, niż kiedykolwiek mogła sobie wyobrazić. 

Dramatyzm ukazanych w produkcji zdarzeń świetnie oddaje zwiastun “W niemieckim domu”, który znajdziecie poniżej: 

Co warte podkreślenia, wybrane sceny serialu powstawały w Krakowie, Zabrzu i Katowicach.

W niemieckim domu – obsada i twórcy 

Autorka powieści miała swój bezpośredni udział w pracach nad produkcją, będąc jej scenarzystką oraz showrunnerką. Stołek reżyserski współdzieliły zaś Isa Prahl (“Westwall. Spisek”) i Randa Chahoud (“Legal Affairs”).

W obsadzie zobaczymy Katharinę Stark w roli głównej oraz Iris Berben, Heinera Lauterbacha, Anke Engelke, Maksa von der Groebena i Aarona Altarasa. Na szczególną uwagę zasługuje udział w serialu polskich aktorów, w tym Piotra Głowackiego oraz Rafała Maćkowiaka.

Kiedy premiera?

“W niemieckim domu” na Disney+ zadebiutuje 15 listopada tego roku. Złoży się na niego pięć odcinków. 

W niemieckim domu - plakat

Źródło: Disney+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.