W BMW ze Smart TV i 5G poczujesz się jak w kinie

07.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
W BMW ze Smart TV i 5G poczujesz się jak w kinie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niemiecki producent samochodów klasy premium proponuje nowatorskie rozwiązanie. Wnętrze samochodu zaprezentowanego podczas targów CES 2022 może stać się salą kinową. BMW deklaruje, że to lepsze rozwiązanie, niż klasyczne kino domowe. Zaprezentowany pojazd posiada technologię BMW Theater Screen. To połączenie systemu audio i wyświetlacza multimedialnego z inteligentnymi funkcjami. Za szybką transmisję danych odpowie natomiast szybka sieć 5G.

CES 2022: Wspólny projekt BMW i Amazon

Kooperacje gigantów z różnych branż często oznaczają ciekawe projekty. Tak jest także wypadku samochodu wyposażonego w nowy system multimedialny BMW. Niemieccy i amerykańscy projektanci nie szli w tym przypadku na żadne kompromisy.

Ekran w tym samochodzie przyszłości ma rozdzielczość 8K. Za przepływ informacji odpowiada infrastruktura 5G.

Hans Zimmer stworzył motywy muzyczne wykorzystywane w BMW Theater Screen.

Wnętrze BMW Theater Screen
Wnętrze BMW Theater Screen w pojeździe zaprezentowanym na targach CES 2022

Najwyższa jakość obrazu wzbogacona świetnym audio Bowers & Wilkins

Inżynierowie BMW zdecydowali się wykorzystać w swoim samochodzie przyszłości najlepsze komponenty audio. Ich przygotowanie zlecili cenionej marce premium Bowers & Wilkins. To prawdziwy high-end w świecie car audio, co dobrze rokuje w przypadku samochodowego kina.

System audio w BMW nazwano Diamond Sorround System. Z pewnością wrażenia odsłuchu będą równie wspaniałe, jak jakość obrazu wyświetlanego na wysuwanym monitorze 8K.

W nowych samochodach BMW będzie też dostępna usługa streamingu multimediów dostarczona przez Amazon. Dotyczy to nie tylko zaprezentowanego w trakcie CES 2022 BMW Theater Screen. Łączność 5G znajduje się bowiem na wyposażeniu samochodów elektrycznych z serii iX. Prawdopodobnie usługi Amazona pojawią się więc nawet w już wyprodukowanych egzemplarzach.

Z pewnością nie zabraknie ich również we flagowej limuzynie BMW serii 7, która wkrótce zostanie zaprezentowana. Tam może pojawić się także wysuwany monitor dla osób na tylnej kanapie. BMW system kinowy nie jest więc jedynie koncepcją, ale rozwiązaniem które już wkrótce pojawi się w wybranych modelach BMW.

Zobacz także inne nowości z CES 2022:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.